Clicky

Jump to content
Innoxius

Off Topic V3

Recommended Posts

Oggi hanno arrivato le 4Gb de RAM e ho deciso di metterli dentro.

Ho preso la opportunità de montare anche il HDD caddy che o comprato settimana scorsa.

Adesso il ASUS a 16Gb di RAM e 1120 Gb de spazio per stoccare dati.50c10d8e3aea98325ce8ea380e1e480c.jpg

Madărfacăr!

Ce fac 3 zile de muncă pe bani mulți din un om...

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Adică un laptop poate funcționa dacă n-are baterie dar e conectat la curent? Adică poate fi desktop?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Deci: azi a terminat meșterul. Mai vine mâine să chituiască rosturile. Normal că azi și-a luat acasă toate sculele care nu-i mai trebuie. Plus tot adezivul rămas, i l-am făcut cadou.

După, vine nevasta. Dar acolo de ce așa? Îi explic ce mi-a zis omul. Era vorba de locul de la ușa debaralei, unde nu a pus gresie. Păi eu nu vreau așa. Și începe să-mi toarne o teorie, de zici că toată viața a pus gresie și uși de interior. Ho, gata. Nu trebuie să explici. Vrei așa, așa facem. Dar de ce p...a mea n-ai spus aseară, că era la fel? Aseară nu am văzut.

Guest

S-a plimbat ieri băiatul cu bicicleta unui prieten de-al lui, nu știu în care viteză a fost "plimbarea" aia că s-a făcut praf de julituri în coate, pe un picior la genunchi și pe un șold. :( I-am scos chiar și o sârmuliță care i s-a înfipt în pielea de la cot.

Căzătura a fost pe uliță, ulița e "asfaltată" cu bazarcă, sârme, bălegar, cuie și alte "pavaje" rurale.

Băi, frate, mi-a stricat feisbucu' ăsta ziua de azi, de mâine și încă 30 de zile. N-am avut de lucru (adică aș avea de montat niște rafturi, da' mi-e lene) și am început să intru pe la foștii colegi de liceu. Câtă spălătură pe creier, ceva de speriat. La ăia rămași pe-acasă. Noroc că mai suntem plecați prin zone care au aeroport sau chiar mai departe, care au și străzi asfaltate. Mai ridicăm noi media pe clasă. Degeaba se înghesuiau profii să te laude, ai fost la școli înalte, ești mare doctor sau alte profesii, dacă te dau pe spate la vârsta asta fake-news cu Soros și te aduc la orgasm măriri de salarii.

Vin și eu la Timișoara pe 19 aprilie. La olimpiada națională de matematica. Sper sa ma surprindeți plăcut. Dacă e cum zice Innoxius, cu străzi asfaltate (nu în bătaie de joc, sper), ma declar mulțumit.

Amuzant ca noua lege a salariilor nici măcar nu exista, vorba lui Pătraru, o fi trimis doamna Olguta niște fițuici la ceilalți miniștri cu salariile.

Trimis de pe al meu Sony Z2 D6503 folosind Tapatalk

Nu. "aeroporturi" = orașe din România mai răsărite, "străzi asfaltate" = de la granița de Vest până mai încolo, cam până în Tokio, că și acolo am un coleg.

Ca fapt divers, asta e profilul de Facebook al mamei eroine care isi pozase fetita cu pancarta cu mesaje vulgare si pe care o apreciau cativa colegi de pe forum. Luati si apreciati in continuare, ca doamna sta numai cu organul in gura.

https://www.facebook.com/ralucajensen

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Eu am primit ban definitiv pentru că, într-o discuție cu un moderator, în privat, i-am spus să aibă grijă cum trece strada, că acolo nu are Undo. Motivul a fost "amenințarea cu moartea a unui moderator".

Eu am primit mesaj să scot link-ul către blogul meu din semnătură, după ani întregi în care am avut link-ul acolo. Până nu l-am scos nu m-a lăsat în pace. Adevărul e că aveam link la profil. Am găsit oameni faini acolo cu Nexus 5 și nu las un impediment așa mic să mă facă să renunț la cont.

sorry! NU exista modalitati de recuperare telefon. odata furat e dus. toti producatorii de soft de protectie isi vor lauda produsul. si da... poate foloseste daca telefonul e furat de un habarnamist. dar daca telefonul e furat si apoi gazduit de cineva care se pricepe... el va sta inchis si va fi exportat. da, exportat. am vazut documentare pe NatGeo despre piata telefoanelor furate care ajung pana in america de sud unde sunt decodate profesional si vandute. nu am inteles care e smecheria... chiar sunt asa saraci americanii din bolivia, venezuela si inca o tara incat nu au bani de telefoane sau sunt vandute pentru activitati conexe.

ne pare rau! trece-l la pierderi.

PS: chiar tu faceai apologia cerberus... eu folosesc android lost... e mai discret.

later edit... era vorba de brazilia

later later edit... NU despre asta era vorba. e alt documentar.

http://video.nationalgeographic.com/video/news/150909-smartphone-black-market-brazil-vin

In Iasi nu mai exista moldoveni? Nevasta-mea a invatat acum 15 ani sa faca cozonac de la o moldoveanca din Iasi.

Azi, in Capitala Moldovei cozonacilor de casa, VIDEO. Îmbulzeală pentru cozonaci la Iași.

daca doriti!

daca doriti puteti sa va descarcati TOATE filmarile urcate de voi pe youtube (exceptand cele cu probleme de copyright) la CALITATE ORIGINALA.

testat de mine ieri. descarcat inclusiv filmele urcate alaltaieri.

detalii... gasiti cautand pe google!

ENJOY!