Clicky

Jump to content

Off Topic V3

Recommended Posts

Sarac adevarat. Nici amintiri nu am.

Eu le tin pe doua HDD (alea facute cu DSLR) si pe aceleasi doua HDD + cloud pe alea facute cu telefoanele.

In principiu, singurele dupa care as plange ar fi alea cu copilul (care sunt pe film) si fotografiile digitale (care nu sunt mai mult de 30). In rest, nu ma prea omor dupa "uite, am fost aici". Iar sa rasfoiesc albume foto, doar daca ma obliga Curtea Constitutionala. Cu subdomeniul "albume foto de nunta", unde nici NKVD-ul nu ma poate obliga :D Chiar ma gandeam zilele astea sa incep sa fac o curatenie drastica.

• Replies 3.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

La un pahar de apă cu nepotu' Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk

Confirm și eu că Feri este om fain. Nu că aș fi avut dubii   Cine mai trece prin Râmnicu Sărat să dea un semn, dacă vrea. Excepție DTTR care are ceva cu Buzoienii )   Later edit: La fel, dacă ai

Nu stiam de ce nu a mai dat Liviu pe forum. Era la vanatoare

Posted Images

În 2012 am făcut un curs de tehnică și artă fotografică (varianta light). Cu acea ocazie formatorul mi-a spus că eu practic stilul fotografic IOLA.

Am rămas marcat, pentru că nu știam că prin pozele pe care le capturez fac parte din un curent/stil.

Pozele sunt: io la grecia, io la croatia, io la roma... Iola.

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

Abonament. Asa si la mine. Pana nu i-am sunat, H+ era maxim. Mai greu a fost sa o conving pe tanti ca nu am telefon mobil de 24 ore si "da, e telefon 4G" si "da, SIM1 e setat pe 4G", "da, sunt in mijlocul Timisoare" si "nu, nu am sunat sa reclam viteza, stiu ca depinde de mai multi factori, doar ca nu sunt conectat pe 4G. Daca va rog frumos a patra oara, verificati la dvs. ?". Dupa al patrulea raspuns la intrebarile care, probabil, erau standard, am avut 4G.

Nu știu cum am făcut dar am reușit să transfer un album de melodii descărcat de pe net pe aifon prin aitiuns. Am învins sistemul, iaaaaay. Mass storage iz soo oldișh.

Living with an iPhone, ziua 3. Le scurt, problemă cu earpice-ul la Xiaomi, desfăcut. Când am scos casca magnetul s-a desprins iar membrana a rămas pe partea frontală. Am incercat să-l repar dar nu merge. Caut un înlocuitor local sau 60 de zile iVoi iTrăi iMinunat iAlături 4S ca telefon principal. Sau vorbesc ca țăranii pe speaker. :))

Mâine acopăr mărul cu scotch pentru că nu înțeleg de ce Momax și alți producători s-au gândit să facă ditamai gaura în husă să se vadă mărul ăla. Mai este și mușcat pe deasupra. Sărăcii.

Abonament. Asa si la mine. Pana nu i-am sunat, H+ era maxim. Mai greu a fost sa o conving pe tanti ca nu am telefon mobil de 24 ore si "da, e telefon 4G" si "da, SIM1 e setat pe 4G", "da, sunt in mijlocul Timisoare" si "nu, nu am sunat sa reclam viteza, stiu ca depinde de mai multi factori, doar ca nu sunt conectat pe 4G. Daca va rog frumos a patra oara, verificati la dvs. ?". Dupa al patrulea raspuns la intrebarile care, probabil, erau standard, am avut 4G.

Astia au pus muzica asta enervanta la *222 ca sa te faca sa inchizi apelul de nervi? Astept de 10 minute pe o melodie stupida.

Btw , am fost si la vodafone...si mi-a recomandat fata sa sun la *222..

A incercat cartela si in alt telefon si tot nu mergea 4G. In calculator la ea arata ca e activat si merge...

L.E. Bine ca mi-ai zis cum fac. Am scurtat-o: ''da , telefonul este 4G , nexus 5 D821 , da cartela este 4G si am activat si din telefon 4G. NU MERGE.''

Pana nu iei legatura cu ei.....nu ai 4G. Asa am patit si eu la cartela. La mine avantaj cu call center ca nu stau mult in asteptare, se raspunde destul de repede......avantaj Red 25 si client platinum :)

Următorul pas spre securitatea datelor mele îl reprezintă RAID 1.

M-am ars grav... Mai precis 1200 lei + TVA pentru recuperare date HDD defect (am refuzat).

Cam jumătate mă costă 2 HDD de 1 Tb. Am un rack extern care știe RAID deci mă apuc de studiat.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Eu am HSPDA+ la abonamentul de la firmă. O să sun și eu la ei, să-mi dea 4G. Din ce am observat până acum, HSPDA+ de la Vodafone e mai slab ca echivalentul de la Oranj. De Digi nu vorbesc, nu am dispozitiv 4G pentru Digi.

Uită-te și la Google Books sau Apple Store. Eu am văzut că prețurile erau mai mari. Nici nu vorbesc de Elefant sau eMag, care vând și ei ebook-uri.

Sent from my LG G4-H815 using Tapatalk

Ce-i drept, pe magazinele celor doi n-am intrat până acum. Îmi tot dădea eroare de pe WP :D

Acum, logic vorbind, normal ar fi să fie mai ieftin. Dar tot logica ne spune că, dacă lumea trage pe electronic și nu mai cumpără tipărit, tragi Å›i tu prețul pe ce se cere, să ai de-o croazieră.

Însă "Amintiri din copilărie" e totuși o carte pentru copii, nu un tratat de economie mondială scris de un premiant Nobel. Nu că n-ar fi meritat Creangă Premiul Nobel ;)

Mda, 4G-ul pe Vodafone nu era provizionat/setat. Am dat restart, momentan e la fel. Presupun că se va rezolva, oricum mi s-a promis că voi fi sunat în vreo 10-15 minute.

Formatul electronic ar trebui să fie mai ieftin, dar pentru că lumea cumpără mai mult electronic, prețul e păstrat mare pentru ca să se obțină bani mai mulți. E aceeași situația ca la jocurile pe Steam. E mai avantajos să cumperi jocurile (care au posibilitatea asta) la cutie din magazin, cu disc.

Sa-mi spui daca te mai suna =)). Nu de alta , dar pe mine m-au sunat doar ca sa ma intrebe cum mi s-a parut discutia cu domnul..tot asa mi-a spus ca ma suna in 15 minute. Cand am auzit ''puteti da note de la 1 la 10 apasand...'' direct am inchis. Nu mai sunt fraier..am mai stat odata 15 minute in telefon pentru Telekom(le-am spus eu ce ma nemultumeste crezand ca-mi vor da si mie un bonus , ceva)..dar nimic. De atunci am spus ca nu voi mai sta la asa ceva niciodata.