Clicky

Jump to content
Innoxius

Off Topic V3

Recommended Posts

La cat de neinformati au fost cei care au votat la referendum, nu ma mai mira nimic. Probabil ar semna si o petitie sa se alature Imperiului Galactic, condus de Darth Vader. Independenta Londrei e o tampenie irealizabila.

Sent from my LG G3-D855

Treaba este groasă. Adică Scoția vrea din nou independenta, au votat 65% sa samănă în UE, Irlanda de Nord le place și lor aceiași idee asa ca nu trece o ora sa nu apară cate un articol despre destrămarea UK.

Sent from my Galaxy S7 edge

Timpul o să ne răspundă la multe întrebări. Cu siguranță unde-s mulți puterea crește, asta este universal valabil. Înte-un fel ar fi bine să iasă UK din EU, ar fi o lecție pentru celelalte țări care au de gând să plece. #unitisalvam

Da rămâne de văzut. Treaba este ca exista un articol în lege care spune ca trebuie sa voteze 75% din electorat și 60% pentru și nu sa atins targhetul nici într-un fel.

Sent from my Galaxy S7 edge

Azi e prima oară când rămân cu mașina pe drum....

Nu era suficient că ploua în draci....m-a lăsat și motorul....

De fapt a pleznit furtunul de apă. De la ora 9 dimineața.....am ajuns înapoi în Timișoara pe la ora 14 cu platforma. Noroc că nu eram departe de Timișoara, eram aproape de capăt de autostrada înainte de Traian Vuia(ultima parcare cu benzinărie)

uploadfromtaptalk1467124817593.jpguploadfromtaptalk1467124820610.jpguploadfromtaptalk1467124823090.jpg

Sent from my Samsung Galaxy S7

Poți fi mai explicit? Sau cu motorul fiert...mai stăteam să aranjez mașina.....

Și la câte mașini erau în parcarea aia mare.....

Pacat. Cred ca eram unici la trimisul prin posta in celalalt capat de tara a dovezii platii :D

In cazul platii amenzii rutiere, dificultatea semnalata de un numar semnificativ de cetateni este reprezentata de obligativitatea de a transmite dovada platii amenzii la unitatea de politie. In sensul eliminarii acestei proceduri, actul normativ introduce posibilitatea transmiterii dovezii de plata si prin posta electronica, respectiv eliminarea acestei obligativitati atunci cand plata se realizeaza prin mijloace electronice. Astfel, art. 28 din Ordonanta Guvernului nr. 2/2001 privind regimul juridic al contraventiilor va fi completat in consecinta, facilitand plata prin Sistemul National Electronic de Plata si a altor mijloace electronice de plata.

http://www.hotnews.ro/stiri-esential-21116741-dacian-ciolos-cazierul-judiciar-obtine-catre-institutii-cetateanul-nu-mai-trebuie-alerge-intre-ghisee.htm

Azi e prima oară când rămân cu mașina pe drum....

Nu era suficient că ploua în draci....m-a lăsat și motorul....

De fapt a pleznit furtunul de apă. De la ora 9 dimineața.....am ajuns înapoi în Timișoara pe la ora 14 cu platforma. Noroc că nu eram departe de Timișoara, eram aproape de capăt de autostrada înainte de Traian Vuia(ultima parcare cu benzinărie)

attachicon.gif20160628_104658.jpgattachicon.gif20160628_104719.jpgattachicon.gif20160628_105843.jpg

Motorul e 1.6 Ti-Vct?

Si pe mine m-a lasat motorul astazi. Am trecut printr-o balta dintr-un sens giratoriu si a intrat apa in admisie.

Motorul s-a oprit. Am desfacut bujiile sa iasa apa din cilindri dar fara succes. Motorul e blocat, probabil o biela e stramba.

Este 1.6 115cp.

La mine s-a spart furtunul de apă, și asta deoarece s-a creat presiune pe instalație. Bănuiala mea este busonul de la vasul de expansiune, care a rămas cu supapa blocată...

Da. For fun :D

Prima chestie: nu mai pot ascunde bara cu butoane. Mai departe nici nu ma uit. Poate prin toamna. Mi-era frica ca o sa-mi placa W10M si o sa-mi para rau ca am cumparat Mate 8 :))

Fără absolut nici o legătură cu ce vorbiți voi mai sus, astea-s cele mai bune pânze dă flecs din câte am testat. Nici nu-s scumpe, 3-4 lei bucata în piață. Tyrolit e marca, cu cea de sus am tăiat 10-12 bări de metal pline cu diametrul de 25 de mm și abia s-a luat scrisul.

post-13813-0-56965300-1467308290_thumb.jpg

Bai, deja ma enerveaza astia cu Androidul lor. Tot vreau sa incep sa folosesc telefonul dupa pattern-ul meu, sa vad cat tine bateria si pac, mai citesc de o aplicatie interesanta. Instaleaza, butoneaza, se duce naibii SOT-ul meu.

Pentru astia care vin de pe WP ar trebui sa bage Google o limitare, ceva. Daca ne imbolnavim de stres post-WP si ii dam in judecata ? :D

Scos mocheta la Corsa, găsit asta. :) Dacă valoarea ei actuală nu-i de minim un Caragiale nu lăsați răspunsuri cu sume. Grea numismatica dom'le.

post-13813-0-47965700-1467399862_thumb.jpg

post-13813-0-52912500-1467399871_thumb.jpg