Clicky

Jump to content
Innoxius

Off Topic V3

Recommended Posts

Defapt este piesa lui Doc dar nu asta era ideea.

Delia are voce, sunt melodii reușite și melodii mai puțin reușite. Asta din punctul meu de vedere, din punctul altei persoane, pot fi melodii reușite și melodii reușite. Muzica este o artă, ea nu se neagă, se trăiește sau mergi mai departe nepăsător.

Mizerii, mai puțin mizerii, nu te poți c**a în gustul oamenilor care o ascultă. Sunt fericiți așa și trebuie lăsați să se bucure de lucrurile care le aduc acest sentiment.

Vă băgați? http://www.pcgarage.ro/euro2016. Eu da, sper să nu uit să pariez pe rezultate. Premiile nu sunt de evitat :D

Evit orice premiu.

Nu am găsit vreunul de care să fiu interesat.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Eu nu ma bag. Nu ma intereseaza fotbalul si ar fi nedrept ca chiar eu sa castig un premiu, in detrimentul unuia / uneia pe care il / o intereseaza. Asa-i ca tin la voi? :D

In domeniul auto trebuie să fii dinamic și să te adaptezi mereu. Nu știu despre colegiul tehnic din Buzău dar la liceul tehnologic unde am învățat eu, elevii aveau manuale din 90 și făceau practică pe un motor de saviem din 70.

Ieși de pe băncile liceului fără cunoștințele necesare mașinilor din ziua de astăzi, trebuie interesat dacă vor face practică în service-uri auto, o să învețe mult mai mult de acolo.

Partea cu permisul B+C scutește 2500-3000 de lei lejer. Pe mine m-a costat cam 1200 de lei B-ul și 3000 de lei C + E.

Atunci este bine. Eu am învățat mecanică de la tata, am tocit la perii de sârmă pe șasiuri de Roman de mi-a venit acru. Mi-a prins bine și o să-mi mai prindă în viață chiar dacă mare parte din probleme le rezolvă un tester și un laptop. Am lucrat la un magazin de piese auto cam o lună de zile, am plecat din cauza programului. Am învățat și acolo multe lucruri utile.

Am interacționat cu distribuitorii de piese, clienții și service-urile auto. Nu puțini au fost clienții care s-au întors înapoi cu piesele în cutii nedesfăcute pe motiv că "mecanicul" a spus că piesa nu se potrivește... Ca în orice domeniu, lumea duce lipsă de oameni dedicați și pricepuți. Mi-am scos încă jumătate de salariu pe schimbat filtre de aer, becuri și ștergătoare în fața magazinului, de la doamne 75% din cazuri. La un service nici nu se uitau la ele. 5-10 lei în 5 minute? Aș fi făcut asta toată ziua.

Un program util pentru junior ar fi Tecdoc, nu știu cum poți intra in posesia lui dar recomand să arunce o privire.

@DigiHelper daca zilele astea fac trafic de 225 GB pe linia fixa (fiberlink) imi taiati abonamentul?

vreau sa urc colectia de poze pe "norisori"

@DTTR: de ce nu programezi așa ceva? e trafic mărișor, dar nu cred că-ți taie conexiunea. Fă-o în pași de câte 30, 40 sau 50 de GB, nu tot o dată.

@DTTR

Și de ce nu ai postat în aria Digi, tocmai să-ți răspundă Helperu'..

Sent from my Samsung Galaxy S7

Păi am pus cucoț înainte deci primește notificarea...

@Mihai nu pot să programez. E un director...

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Un moderator sa ia masuri. Vad ca cineva dezgroapa subiecte vechi, doar ca sa faca reclama unui magazin online gsm ;)

Sent from my LG G3-D855

acum 127 de ani poetul nepereche a incetat din viata... de sifilis... multumesc radio romania actualitati pentru informatii.