Clicky

Jump to content
Innoxius

Off Topic V3

Recommended Posts

Drumurile iar is talentate

Sunt printre cei care nu dau doi bani...
Dezastre naturale au existat întotdeauna. Deci no big deal.
Când vei crește vei înțelege de ce în afară de un cerc (geografic și personal) nu trebuie să-ți pese de nimeni si nimic.
De exemplu eu sunt profund neafectat de incendiul din ceva club din București sau de femeia lovită pe trecerea de pietoni traversând pe roșu...
Dar când a murit motanul Puf am fost devastat!
Așa că, 39 de ani de la nimic, înseamnă nimic.
În rest totul merge strună.

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

Nici mie nu-mi pasa de multe chestii. Dar mna, cutremurul ala ma misca mereu cand se vorbeste despre el. Ironic...

Sunt constient ca dezastre naturale au fost si vor mai fi.

Legat de Colectiv, eu-s mai trist ca or murit multi nevinovati din cauza unor avari. Si-s mai suparat pe idiotii care urlau in gura mare ca vor schimbare doar pentru ca era misto sa scrii pe net '#colectiv' / '#impreunarezistam'. Acu ii intreb pe acesti jegosi, unde-s ascunsi? Ce-or schimbat? Suntem niste oi usor de manipulat. Mi-e scarba de marea majoritate a romanilor. De 80% dintre ei.

Ești tânăr.

Mai ai până la 95%...

Emag a urcat valoarea minimă pentru livrare gratuit la 200 marafeți.

ee59cd39bb088f1a2a6d542b0f13418f.jpg

Sefilor, daca vreau sa returnez un produs la flanco care are extragarantie, se returnează si suma aia plătită pt extragarantie?

Eu n-as returna-o. Asa, maine o sa-mi ceri sa-ti returnez si valoarea biletului de tramvai cu care ai venit la magazin ca sa cumperi produsul pe care tocmai il returnezi :D

Poate o sa-ti cera si banii pe apa care a curs la robinet, in dimineata cand si-a spalat ochii plini de bucuria achizitionarii produsului de la Flanco.

Ce glume drăguțe faceți, manca.v.as suflețelu'

Eu nu am suflet. Aud zilnic "Iar mi-ai mancat dulciurile? Nu ai suflet, dormi pe balcon." =))

Gandim la fel. Exact asta ii zic si eu.  :)) Aseara m-am gandit la silueta ei si i-am mancat clatitele :D Tot ea cu gura mare si suparata  :))  :))

L.e. Azi la 6 am faceam clatite =))

Edited by Vitamina

Din ce scrie acolo e o problema daca valoare e exact 200 de lei. Conditia asta nu e prinsa. :D

Emag a urcat valoarea minimă pentru livrare gratuit la 200 marafeți.

Daca sunteti studenti, va rog sa aruncati un ochi aici!

Simulati. Grija mare insa, sa nu luati cartonas! - Arghezi

Si daca ati auzit de cartea "Orele astrale ale omenirii", aflati ca si eu am avut un asemenea moment (in carte e vorba de evenimente care au schimbat radical istoria).

Cu toate ca eram hotarat, chiar foarte hotarat sa cumpar Nokia N9, in aceeasi perioada aparuse tot la Vodafone si Galaxy Nexus. Acelasi pret, ia hai sa incerc Android. In ziua cand vrusesem sa sun, m-am luat cu treaba si am sunat abia a doua zi. "Ne pare rau, dar pana ieri a fost promotia cu acel pret, de azi e pretul normal..." nu mai stiu care era diferenta, N9 era 2.500 si Nexus parca cu 200 mai mult. "Si mie. Atunci va rog un Nokia N9".

Oare unde eram (eu, voi, forumul, tarisoara) azi daca sunam cu 18 ore mai devreme? Nu era pacat sa nu fi gustat din MeeGo si WP ? Ziceti ceva, nu stati ca un Android blocat :D

Si daca ati auzit de cartea "Orele astrale ale omenirii", aflati ca si eu am avut un asemenea moment (in carte e vorba de evenimente care au schimbat radical istoria).

Cu toate ca eram hotarat, chiar foarte hotarat sa cumpar Nokia N9, in aceeasi perioada aparuse tot la Vodafone si Galaxy Nexus. Acelasi pret, ia hai sa incerc Android. In ziua cand vrusesem sa sun, m-am luat cu treaba si am sunat abia a doua zi. "Ne pare rau, dar pana ieri a fost promotia cu acel pret, de azi e pretul normal..." nu mai stiu care era diferenta, N9 era 2.500 si Nexus parca cu 200 mai mult. "Si mie. Atunci va rog un Nokia N9".

Oare unde eram (eu, voi, forumul, tarisoara) azi daca sunam cu 18 ore mai devreme? Nu era pacat sa nu fi gustat din MeeGo si WP ? Ziceti ceva, nu stati ca un Android blocat :D

Imi aduc aminte cu ce nerabdare am asteptat sa imi vina Nokia N900. La vremea aia era Mamalor telefoanelor. Era o zeitate de telefon. Si acum il regret :(

imi crapa HDD extern samsung story station de 2 TB plin cu 1 TB de date...

ce sa fac?

"camdeodata" forjez conexiunea RDS si urc marfa in cloud la rusi... ca am 1TB spatiu de stocare acolo.

Hmmm rusu' nu îi prieten cu romanul dar până la urmă e vecin și vecinul la nevoie se cunoaște

Sent from my SM-N910C using Tapatalk