Clicky

Jump to content

Off Topic V3

Recommended Posts

Eu în locul lui DTTR făceam marcă înregistrată pe "madarfacar".....

Uite câți bani ieșeau doar de aici de pe forum :)

Că tot e șomer de lux fără indemnizație :)

Facărmadar..... :)

Sent from my LG G3

• Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

La un pahar de apă cu nepotu' Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk

Confirm și eu că Feri este om fain. Nu că aș fi avut dubii   Cine mai trece prin Râmnicu Sărat să dea un semn, dacă vrea. Excepție DTTR care are ceva cu Buzoienii )   Later edit: La fel, dacă ai

Nu stiam de ce nu a mai dat Liviu pe forum. Era la vanatoare

Posted Images

De 3 ore n-am 220V. Am pus cărămida chinezească la geam, făcut hotspot. Treaba merge înainte. 

Mă întrebam, am sursă pentru centrala, UPC modificat cu baterie de 12v de mașină. Dacă bag routerul în el o merge internetul sau pe stâlpi există ceva care funcționează tot la 220v, nu?

Am testat, nu găseam un prelungitor suficient de lung. Nu merge, LED-ul de WAN nu luminează. Serverele probabil au ceva sursă alternativă de alimentare dar routere și hub-urile de pe teren probabil că nu.

Bateria este una se 100 Ah. Cel mai mult a mers 6-7 ore doar pe baterie. Mai avea 2 liniuțe din 4. Nu mă bazez pe indicatorul acela că probabil este calibrat pe bateria originală. Nu pică rețeaua des la mine, acum 2-3 ani într-o iarnă a fost picată 2 zile că o căzut un stâlp. Sursa și bateria au rolul de a umple centrala cu lemne și de a dormi liniștit știind că a 2-a zi nu dai cu var. :))

Hai ca am patit-o si eu precum colegul nostru @Feri. Twitter aveau dreptate in mailul lor idiot, logarea nu era a mea. Mi-a schimbat cineva si parola la Skype. Am recuperat contul si mi-am schimbat parolele la tot ce era mai important. Interesant e ca in activitatea de pe contul Google apare un Note 2 pe 8 ianuarie, la fel ca la Feri. Nu-mi dau seama de unde e bresa de securitate. Funny e ca desi mi-am schimbat parola la mobilissimo si la softpedia, Tapatalk n-are nicio treaba, functioneaza in continuare cu vechile parole.

Sent from my LG G3-D855

Tind sa cred ca Note2-ul si Mac-ul care imi apar la activitate pe contul Google sunt de fapt de la Bluestacks-ul pe care il am instalat pe laptop. Nu cred ca am avut bresa de securitate pe Google. Dar pe Twitter si pe Skype sigur am avut.

Sent from my LG G3-D855

Deci,

Făcut cont PayPal, adăugat card. Bani retrași.

Șters card din cont. Luat bani.

Readaugat card în cont. Luat bani iar.

Confirmat card.

Când primesc banii înapoi?

Ii primesc pe toți? (3 tranzacții).

Sold curent afișează suma pe care o am de disponibilitatea lor e problema, am doar o suma infima.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Pai nu inteleg de ce ai atasat cardul, apoi l-ai scos, apoi iar l-ai atasat si ce altceva ai mai facut. Toti banii aia ar trebui sa-ti fie returnati in contul PayPal, nu pe cardul de la Reiffeisen, dupa ce confirmi codurile de la tranzactii in contul PayPal.

Sent from my LG G3-D855

Restul sunt tot pentru confirmari? Probabil ca nu poti confirma cardul decat o singura data. Presupun ca va trebui sa le scrii celor de la PayPal sa le dai ID-ul tranzactiilor pentru a-ti returna banii.

Sent from my LG G3-D855