Clicky

Jump to content
Innoxius

Off Topic V3

Recommended Posts

În dimineața aceasta văd că n-a mai făcut probleme. Ideea e că router-ul actual este decent pentru nevoile mele. Duce pe wi-fi 3-4 stream-uri 1080p pe youtube fără probleme. Antenele lui nu prea au acoperire dar pentru casă e bun.

Îl mai las 2-3 zile poate se răzgândește să facă treabă. Porcării de 50 de lei nu mai vreau dar nici 300 de lei să dau pe un router n-am acum. :/

Și la mine ar fi mers dacă nu folosea mama Chromecast-ul 5 ore pe seară. :)) Săptămâna asta vine văru din Italia și are net prost acolo, a spus că vrea să-și umple hdd-ul. Atunci o să văd dacă mai face probleme routerul sau nu.

Cu putina imaginatie si daca stii ce sa cumperi , iti faci un sistem cu toate functiile alea mult mai ieftin ;).

Recent am vazut o jucarie ..se conecta jack-ul la ea si emitea semnal bluetooth pt laptop/telefon. Si asa ai sunet fara 1000 de cabluri.

Jocurile de lumini nu sunt foarre scumpe si gasesti unele chiar compacte. Eu mi-am luat un bec rotitor , cu lumini..am dat 10 lei. Imi pare rau ca n-am luat mai multe.

Sent from my Galaxy S5 running Blisspop Rom

Pai pana si cu un chromecast audio de la hotii de la repedemobile si un sistem capabil de ~1000 lei cred ca iesi mai bine la pret.

Eu am dat pe boxe(2) din alea mari , 700 lei(ulterior le-am vandut). Cu un chromecast(nu neaparat chromecast audio , se gasesc aparate de genul si mai ieftine) ai bluetooth , NFC(pt conexiune fara fir) , slot card direct in boxe.

Nu stiu cine mai foloseste CD/DVD cand se gasesc atatea stick-uri de memorie..

Adica , cu un aparat din ala mic(care oricum se prinde de boxa in spate cu un cablu jack-jack de cativa cm) , dai doar 50% din pretul pt acel sistem Sony.

Dar na , daca vine Mosu' , sa fie primit :D.

Eu inca folosesc CD/DVD-uri originale cu muzica si concerte. Stick-ul e bun, dar trebuie sa tot stergi de pe el si sa pui ce vrei sa vezi (btw suporta si rulare de pe stick sistemul) Asta il pot conecta direct la ce vreau, tv, laptop, pc, telefon, tableta, fara prea mare deranj. Sunt sigur ca as iesi mai ieftin cu diverse combinatii, dar as prefera sistemul asta. Iar nevasta-mea sigur s-ar bucura daca dispare sistemul 5.1, ca ar scapa de cabluri si boxe. E totusi cam scump, probabil la 2000 de lei n-as fi ezitat.

Sent from my LG G3-D855

Da..eu nu neaparat ca-s ala zgarcit..dar prefer muzica in casti...asa ca poate n-am dat cele mai bune sugestii. Sper sa vina Mosu' la tine cu ce-ti doresti :D.

Si pentru ca mosu' e strict, mi-am dat comanda de LEGO Darth Vader, sa nu sufere General Grievous de singuratate. A fost amuzant cand m-a sunat domnisoara sa-mi confirme comanda si sa ma intrebe daca il impacheteaza stil cadou, sa-l pun copilului sub brad. A bufnit-o rasul cand i-am zis ca e pentru mine si mi-a zis ca se gandea sa-si cumpere si ea Cand am auzit ca e Star Wars geek, ma gandeam sa o provoc la un duel, cu sabii laser sau de orice fel

Sent from my LG G3-D855

Și să stați unul peste altul să faceți opturi în timp ce faceți amandoi... Ssssssss. Așa ca șerpii

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Sa-i arat "the dark side" si sa respiram greu impreuna?

Sent from my LG G3-D855

Si tu crezi ca iti mai aduce Mosul ceva in urmatorii 10 ani, la ce ganduri ai ? :D

TP-Link Archer C2, 180 și ceva de lei de la Altex. Încă în teste.

Viteza prinsă pe wifi / 5 GHz. Cam acela e maximul retelei.

post-13813-0-75328600-1450351274_thumb.jpg

post-13813-0-00112000-1450351283_thumb.jpg

post-13813-0-89669300-1450351290_thumb.png