Clicky

Jump to content
Innoxius

Off Topic V3

Recommended Posts

Am o problemă. Luni de zile m-am întrebat de ce motanul Jan stă în același loc lângă casă indiferent dacă plouă, ninge, viscolește. E un loc unde nu-i adăpost. Am crezut că s-a stricat motanul. Am dat după el, l-am gonit, el nimic. În loc să doarmă la locul lui el doarme afară.

Până aseară când am măturat in locul acela și am observat că pietrele din pavaj sunt calde, suportabil de calde. Pe acolo este împământarea și îmi vine curent pe fir și pe țeava care este în pămând. Am pus fazometrul, se aprinde becul. Impământarea este de la priza mașinii de spălat.

Acum că am rezolvat problema motanului, nu e normal să vină curent pe împământare, nu? Pe o rază de 20-30 cm în jurul țevii de fier bătute 1,5 m in pământ pietrele sunt calde. Se poate să "pierd" curent pe acolo? Sub 150-200 de lei nu vine factura, înafară de un boiler de 80 de litri o ladă frigorifică și un frigider care stau permanent in prinză n-am alți consumatori. Routerul nu se pune.

de ce nu mi-ati spus pana acum ca Outlook e cea mai tare aplicatie EVER?

Pentru că nu ne-ai fi crezut.

@Liviu

Și vara stătea acolo? Poate câmpul electromagnetic îl atrăgea, nu căldura.

uploadfromtaptalk1449665183157.jpg

Uite ce a venit. :D

Comandat la 27 noiembrie, livrat în data de 30 și a ajuns azi, 9 decembrie. Destul de bine zic eu.

Pachetul a fost bine ambalat și a fost livrat prin UPS. Revin cu păreri /Review dacă sunteți interesați.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Ai fi zis ca e nașpa. Și ne-ai fi ignorat pana ar fi trebuit sa o instalezi, sa îți dea vreo eroare și s-o iei la puricat pentru a-i acuza pe ăștia de la Microsoft de vreo ceva. Apoi te-ai fi calmat și ai fi afirmat ceea ce ai spus acuma. :D

Trimis de pe al meu P5_Quad folosind Tapatalk

partea proasta e ca outlook e prea complicat de folosit pentru ce il foloseste 90% din lume.

sa trimiti email...

dar ce stie pe langa asta... moaaaaamaaaaa!

Nooo, îs smecheri, ieri am trimis a 2-a oara telefonul si îmi trimit altul (pt a 2-a oara) sigilat..

Păcat ca.s produse chinezesti foarte ieftine, ca pe partea cu relatii clienți o duc super..n.am mai întâlnit încă asa personal misto..

Cu toate ca o trecut o săptămână de când le.am zis ca trb sa le trimit telefonu.

Fază aseara: ies sa ma plimb. Cand ma intorc, nevasta un pic speriata.

- Ce s-a intamplat?

- S-a inegrit ecranul. Eu stiam ce are, de cateva zile sunt probleme cu tensiunea la priza si mai da crash driverul de Nvidia, dar il recupereaza si isi revine. 

- Am vrut si eu sa vad ce face barbatu-meu pe forumul asta, mobilissimo (ii dadusem sa citeasca topicul cu ajutorul pentru Vlad) si s-a innegrit ecranul.

- Vezi, sfantul care ii pazeste pe barbatii insurati si-a facut treaba. E un semn asta.

Bine ca nu'l curenteaza, ca sarea in sus, parca vedea castarvetele. :D

Sent from my iPlaca using Tapatalk

Editat....

Azi umblu la priza cu pricina cu tata să văd ce și cum. Se întâmplă lucruri ciudate, anul trecut aveam peste 100 de volți pe instalația coaxială de cablu tv a casei. Să moară curentat și angajatul operatorului de cablu când a pus mâna pe mufa TV-ului.

Jan e în regulă, n-a pățit nimic. Nu curentează împământarea dar pietrele din jurul ei sunt calde. M-ar tenta să o las așa până la primăvară. Se topește zăpada de lângă casă, încălzire în pardoseală în curte. :))