Clicky

Jump to content
Innoxius

Off Topic V3

Recommended Posts

Ha. Eu practic "sportul" asta "toata" noaptea (adica undeva intre miezul noptii si 5-6 dimineata) - adorm, ma trezessc, incerc sa gasesc ceva interesant la TV pe care sa adorm (telefonul are ecran prea mic pentru ochii mei "carpiti" de somn , iar cu tableta/laptop nu mai dorm in pat :) ), adorm,... si tot asa :) . Probabil un efect al celor 16-17 ani in care am trait simultan pe mai multe fuse orare (de, calatorii/instalari de aplicatii pe diverse continente, apeluri de urgenta la cele mai bizare ore din zi si din noapte).... Si uite asa, m-am defazat total... Noroc ca traiesc cu cafea (multa cafea) :) .

A, nu. Nu mă plâng. Doar constatam . Aleg deci ușa numărul 2 - custom ROM sa fie (pe Nexus 6 căci asta e bancul meu de teste in ultimele luni).

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Cum de unde? Te postezi in fata ministerului sportului și incepi să strigi "Hai mă cu centenarele alea că am adus tricoaiele"

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

vin si va intreb... voi aveti pahare care se umplu de sus in jos? nu? nici eu...

de aici vine mirarea mea ca cineva a inventat un pahar care e umple de jos in sus... stai! cum? sigur de jos in sus? sigur... e ca si cum umpli un bazin cu apa... intai umpli partea de jos apoi cea de sus... 

sursa https://republica.ro/cluj-locul-unde-se-duc-bucurestenii-atunci-cand-vor-sa-mearga-in-strainatate-la-evenimente-ce-a-ramas

251452687_josinsus.PNG.a296994dffda6bfcebe4084c183cb7c8.PNG

E de import. Plus ca e din Amsterdam, unde se stie ca e la liber o anumita planta. Care te poate face sa crezi ca un pahar, in mod normal, se umple de sus in jos :D

exact... se umple de jos in sus... mai intai jos... si apoi sus... :P 

se goleste de sus in jos... oricum nu pricep! dar e in ziar. deci e o inventie.

asa... deci de jos in sus... ca si orice alt lichid. ca orice pahar. intotdeauna in conditii de gravitatie diferita de zero (pozitiva as zice) un pahar/sticla/vas/recipient se va umple de jos in sus.

logic si normal. fara poze. fara filme. fizica simpla.

Edited by DTTR

M-au umplut de spume ieri si azi astia de la BCR. Din 5 bancomate din Bucuresti doar la unul singur am reusit sa retrag bani. Ieri am incercat la 3 bancomate si toate imi scuipau cardul cu mesajul sa contactez banca. I-am sunat aseara, le-am spus ca pot plati fara probleme online sau la POS-urile din magazine, ba chiar si bancomatele de la alte banci mi-l accepta, numai bancomatele lor rablagite nu. Am primit raspuns clasicul: don't call us, we'll call you. Nu tu o scuza, nimic. Azi am mai incercat la alt bancomat, tot la fel. M-am dus la banca cu gandul sa fac o cerere de inlocuire card, dar angajata de la ghiseu mi-a sugerat sa mai dau o sansa si bancomatului de la filiala lor. Am fost sceptic, dar la ala a mers. Servicii de cacao.

d52d4c59d5f00d7f99109ee537a42455.jpg

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Bre, au bruiat pesediștii semnalul GPS în București pentru diaspora? 

Am fost cu soția la medic în Pantelimon, și bineînțeles că nu știam unde e, și am pus gepeseul la treabă! Surpriză, se caută semnal GPS în maps, bag sygic, idem, descarc Here maps: se caută GPS. Muta harta cum voia el. Bag telefonu nevestii la treabă, la fel. Pe centură bară la bară, în spatele meu, o fătucă tot butona la GPS și trăgea cu nesaț din țigară (pesemne avea nervi ca mine :D ). Când în sfârșit am ajuns, s-a cântat BINGO: Ați ajuns la destinație! Fu..ți gura mătii de gps! În fine, plec spre casă, bag GPS să văd pe unde o iau la întoarcere, când ajung pe A2 surpriză, GPS mergea perfect pe ambele telefoane și toate navigațiile posibile! 

Ce s-o fii întâmplat? Niciodată nu am pățit așa ceva! 

Hmmm...
Nu se eGzistă.

Sent from my Moto Z2 Play using Tapatalk

Bre, am fost în multe locuri, dar niciodată nu mi-a zis telefonul Se caută semnal GPS, cel puțin al meu telefon și în casă găsește sateliții! 

Uite cum m-a învârtit prin București! Am ratat și intrarea pe unde trebuia să o iau! Așa cu locația activată știe pe unde mergi, dar să îți spună unde vrei să mergi, îl doare la bască! :D 03f3f5cbfd99f050e1d9f67ff7b31e8c.jpgca73d13f914454cfad7d0033c5cf89e1.jpg

Trimis de pe al meu ONEPLUS A3003 folosind Tapatalk

Da, cred că am mai auzit asta. Au bruiat puțin semnalul ca să nu mai facă lumea live-uri pe Facebook. Am mai auzit asta zilele trecute.

Mda, azi am venit iar în București, GPS a mers impecabil! În schimb, am văzut o postare cum că ar fi bruiat semnalul GSM vineri! 38926447_2221146461246653_3031546882846359552_o.jpg

Vineri live pe Facebook? Pentru ce? :))

Miting bre! Diaspora! Trebuia să vază neamurile din America ce fac odraslele prin țară! :D