Jump to content
  • Announcements

• Szilárd Ervin Szőgyenyi

Modificari modalitate Log In   26.07.2017

În urma unor modificări  efectuate la platforma pe care rulează Forumul Mobilissimo, s-au produs câteva modificări la modalitatea de login. Dacă până acum se folosea numele de utilizator, de acum, logarea se va face cu numele afişat pe forum sau adresa de email cu care v-ați înregistrat pe forum. Parola contului a rămas aceeași. Ne cerem scuze pentru inconveniențe! Termenii și condițiile de utilizare ale forumului le găsiți aici.
Innoxius

Off Topic V3

Recommended Posts

Tocmai am primit mail de la Camera de Comert. Cica vine ambasadorul rus in Timisoara si vrea sa se intalneasca cu oameni de afaceri. Pai, sa le luam pe rand. Problemele de discutat

1. Una bucata bunic propriu prizonier in Siberia
  2. Una bucata bunic de-al nevestei, tot acolo. Apropos, capturat pe 26 august 1944
  3. Bunicul de la pct. 1 bagat in arest si tot tacamul pentru ca nu a vrut sa-si dea putinul pamant la GAC. "Anchetatorul" nu stia romaneste. Si nu cred ca stia engleza sau franceza
  4. Una bucata mama personala data afara din scoala pentru ca avea acasa una bucata vaca. Nici vaca nu stia romaneste.
  5. Tezaurul. Dar de asta il iert, cred ca e satul si el.

Ce ziceti, sa ma duc? Nu zice nimic in mail daca da vodca sau icre negre.

Mi-a ramas la ei adresa de mail de la o solicitare facuta on-line si de atunci primesc tot felul de chestii. Am primit si invitatie la un curs pe fonduri europene legat de traficul de persoane. Cursul era adresat clar ONG-istilor. Cred ca cineva de acolo are o lista cu adrese de mail adunate in timpul anilor, la gramada si cand trimite ceva trimite la toata lista.

Eu zic sa nu te duci. Avand in vedere istoricul familiei, e clar ca ambasadorul vrea sa-ti fure afacerea. Ba chiar sa te si rapeasca, sigur stie ca n-ai fost la cursul despre traficul de persoane.

Sent from my Mi5 Pro using Tapatalk

Azi vad ca e plin netul de sfaturi pentru bogati: "Nu uitati sa va reglati ceasurile. Se trece la ora de vara". Pai numai niste bogati mai au ceasuri mecanice. Bogati ca Sp1tfire. Noi astia, saracii, avem telefoane. Sau ceasuri intelijente :D

@Innoxius Datul inapoi o ora n-ar fi o problema, dar sa reglezi data dupa ce nu l-ai mai purtat cateva zile si sa rotesti de buton pana iti albeste parul de pe mana e un chin. Deci si bogatii sufera

Sent from my Mi5 Pro using Tapatalk

Gata, mi-l iau si eu. Vad acum in oferta Media Galaxy (hopa, e rost de un proces Samsung vs Altex? :D ) un cuptor cu microunde Daewoo rosu. Eu nu folosesc cuptor cu microunde, dar daca tot imi amenajez bucataria, ma gandesc sa-l pun pe undeva si langa (sau pe, ca pestele de sticla de pe televizoarele Rubin de pe vremuri) un "genial" iPhone 7 Red.

madarfacar!

azi am vazut la dentistul meu un mac... pe care rula windows... in care rula o masina virtuala de windows XP - ca programul lui de dentist merge numai pe XP

era de minim 24 inch...

si eu vreau. cum ii zice si cat costa?

Felicitări, Andrei P. De acum începe partea grea.

Nu pot.

Mi-am instalat Windows 10

Nu pot să-mi scot tastatura.

M-am uitat pe net.

Am folosit un card Doxa și unul Metro... Am încercat din colțul cu Esc... Dar nu pot să o scot.

Mi-a explicat @Deio că se poate... Dar nu reușesc pentru că nu știu ce trebuie să se întâmple.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Ce tastatura nepoate? Pune si tu o captura :)