Jump to content
  • Announcements

• Szilárd Ervin Szőgyenyi

Modificari modalitate Log In   26.07.2017

În urma unor modificări  efectuate la platforma pe care rulează Forumul Mobilissimo, s-au produs câteva modificări la modalitatea de login. Dacă până acum se folosea numele de utilizator, de acum, logarea se va face cu numele afişat pe forum sau adresa de email cu care v-ați înregistrat pe forum. Parola contului a rămas aceeași. Ne cerem scuze pentru inconveniențe! Termenii și condițiile de utilizare ale forumului le găsiți aici.
Innoxius

Off Topic V3

Recommended Posts

No atunci aștept până la 31 decembrie, văd dacă am câștigat și apoi... Le dezinstalez.

sent from my rocket-of-a GPhone powered by stock and using Tapatalk.

Ați văzut că pe aplicația FB Android au dispărut prietenii din dreapta?

De acum singurul mod de a vedea dacă prietenii sunt online este prin aplicația dedicată... Messenger.

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

Nu. E o porcărie.

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

@Scootch, nu-ti înțeleg gândirea. Momentan nu am drept de vot, dar dacă ai, de ce sa nu-l folosești? Fie ca votezi cu cineva anume, fie ca îți anulezi votul, e dreptul tău și trebuie sa profiți de el. @candrei a spus perfect.

ei se bazeaza pe faptul c-o sa stai acasa, strica-le planurile, schimba stirile!

Enviado desde mi Sony Z2 D6503 mediante Tapatalk

"Ei" nici nu-si bat capul. Teoria conspiratiei.

Am spus-o si o mai spun..orice partid ar fi "la putere" ar fi exact la fel cu celalalt..faceti voi ce vreti.

Trimis de pe device-ul meu Samsung Galaxy S7 Edge cameleon deșertic.

Și o spui din studiile tale aprofundate, nu?

Stai jos, ai 4!

Dttr Măcar stie ce se întâmplă prin partide, e informat. Tu habar nu ai dar îți dai cu părerea.

Genul ala de om care nu știe dar sigur niște moldoveni sunt de vina.

Stai acasă, Las-o pe bunica sa îți decidă viitorul. Tu ia și stai pe Facebook.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

?

Eu te inteleg..si te las in pace.

Tu continua.

Baiet, sa iti zic ceva din experienta aia in plus pe care o am fata de tine. Aia cativa ani.

Tu esti doar un copil cu gandire de clasa a 8a. Telefoane, sala, gagici (pe care nu cred ca le ai, sincer), mancarica, masina si adapost. Cam asta-i tot orizontul tau. Si imi asum ceea ce zic.

Ai impresia ca esti mai inteligent si mai frumos ca restul prostimii. Sincer, nu dau 2 bani pe asta. Crezi ca esti ironic, uneori chiar sarcastic (nu cred ca stii diferenta intre astea 2) dar de fapt te faci de cacao. Cum am spus, incerci sa fii ca DTTR. Diferenta e ca pe el il duce capul, pe tine...Plus ca el are o experienta cu un partid. Tu nema. Tu esti ca aia de se uita zilnic la Antena 3 sau Romania TV.

Problema e atunci cand nici macar nu realizezi ca doar te dai destept. Doar atat.

Ca sa te vindeci, pentru inceput, trebuie sa admiti ca nu esti ok.

Eu recunosc de multi ani. Nu-s foarte destept. Incerc sa ma indrept. Sa ma informez, sa vad imaginea de ansamblu. Tu vezi doar ceea ce doresti, adica conspiratii si cacaturi. Fantezii de-ale tale. Cum vinde si PSD iluzia Soros.

Problema e ca avioanele tale se prabusesc si pe aeroporturile noastre.

E ca la soferii beti. N-am nici o problema cu ei atata timp cat intra intr-un stalp. Dilema e ca pot intra si in niste nevionavati. Ii condamna la moarte si pe niste oameni care n-au baut si nu meritau sa moara, poate.

Pentru mine, cu gandirea actuala, esti 0. Ai mentalitatea lu' bunic-mea. Diferenta e ca ea are 4 clase si 79 de ani. Nu e mare diferenta intre voi. Ea macar are omenie, tu nu stii ce e aia. Iar comentariile tale o dovedesc. Chiar si dupa Colectiv, tu aveai impresia ca a fost ceva misto, fain, o chestie amuzanta de care sa ne batem noi maciucile.

Pe scurt, stii tot dar n-ai habar de nimic.

​Iar aici se incheie orice discutie intre noi doi.

​Daca vii cu vreun argument prin care sa demonstrezi teoria asta a conspiratiei, tot respectul. Daca nu, mucles si vezi-ti de treaba. Nu te obosi sa imi raspunzi daca o faci ca si pana acum, nu vei primi un comentariu inapoi.

O seara faina!

Inteleg diferenta de opinie. Si o respect. De aia am avut multe discutii cu persoane care sustiuneau PSD. Dar veneau cu argumente. Asta credeau ca e ok si ii intelegeam. 

Doar ca pentru a avea o opinie, trebuie sa te informezi. 
Legat de parerea mea despre el, aia e. Am vrut s-o mai scriu pe aici dar m-am abtinut din politete. Momentan, nu sunt in masura s-o fac.
Atitudinea lui, dupa cum vezi, il defineste. Nici macar nu citeste dar comenteaza. Ca o baba care sta la poarta toata ziua.

Unele-s decalate si cu o ora.

S-a adeverit, avem parlament rosu.

Singura solutie pana la urmatoarele alegeri? Emigrarea. 

Ipocrizia si minciuna au castigat.

Dragnea iese si da de inteles ca ce-o fost in campanie o fost la misto, noi tot cu UE suntem. Nu schimbam nimic. Pai nu se caca el ca suntem nationalisti?

PNL moare incet-incet. USR se ridica. Si sper s-o faca din ce in ce mai tare. 

Astia care-au stat acasa isi merita pe deplin soarta. Mai nasol e ca si cei care s-au implicat in vreun fel o vor duce la fel.

Un an de zile a fost destul ca romanii sa uite ca minciuna si coruptia ucid.

Cum am spus, incerci sa fii ca DTTR. Diferenta e ca pe el il duce capul, pe tine...

Mulțumesc pentru aprecieri!

sent from my rocket-of-a GPhone powered by stock and using Tapatalk.

@candrei PNL si-au dau autogol. Daca USR da senzatia ca face treaba in opozitie, posibil sa fie al doilea partid peste 4 ani si poate vor castiga alegerile peste 8 ani. Esti naiv daca ai crezut ca PSD poate fi batut asa usor. Nu pierdeau nici daca vota toata lumea cu drept de vot si nu pentu ca au furat sau ar fi furat voturi, ci fiindca lumea voteaza PSD. Romanul e pragmatic si egoist. Nu-l intereseaza cand cineva fura din buzunarul comun, il intereseaza cand i se fura bani din portofelul propriu. Iar jumatate din PNL exact asta a facut. A bagat mana direct in portofelul alegatorului, iar alegatorul i-a tinut minte.

Sent from my MI 5 Pro using Tapatalk

Nu vreau sa mai discut despre subiect.

Credeam ca ăștia tineri chiar doresc o schimbare. Și-au dorit fix pix.

O alta generație care nu face nimic.

Prezenta mai mare la vot le-ar fi schimbat procentele. Dacă te uiți la date, au în jur de 3.2 milioane voturi. Adică cam câte au avut mereu. O prezenta mai mare la vot le-ar fi pus probleme.

Nu pot înțelege oamenii. Adică, dacă îl prinzi pe unu cu mâna în buzunar, ii dai și buzunarul celalalt la verificat?

Problema mea e cu tinerii, nu fu ăștia bătrâni. Aia au votat o iluzie dar care era justa pentru ei, niște bani la pensie în plus. Tinerii nu se alegeau cu nimic însă au preferat sa stea acasă.

Cum am mai zis, nu susțin PNL-ul actual. Mi-au făcut rău o grămadă cândva. Dar sunt total anti PSD și anti minciuna lor.

Legat de alegeri, ma opresc aici.

Am sperat sa nu îmi întoarcă asa nasol Dragnea "fuck you-ul". He did.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk