Clicky

Jump to content
Innoxius

Off Topic V3

Recommended Posts

Azi am aflat cu bucurie ca am 3 luni gratuite de TV by Vodafone. Dar nu va zic cum, ca poate intrati si voi si o sa scada banda disponibila. Si nu o sa ma mai pot uita pe telefon, tableta si pisi la TVR-uri, Realitatea si B1 :D

Eu am scormonit si nu am pe nici un numar de la voda abonament tv pentru seenow :( daca ai facut vreo smecherie si te induri macar pe PM sa ne dai un hint :))

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Cinste lui, cinste lui.... Cinste zvonerului

Cu ocazia ca am intrat pe site la garaj sa iau linkul pentru routerul meu tocmai am vazut ca s-a scumpit cu 100 si ceva de lei insa acum e la promotie si e cu 25 lei mai scump decat am dat eu pe el. 

Faza comica e ca eu am platit si am pe factura versiunea 1.2 insa am primit V2.0 care e mai noua si mai buna plus ca nu are 3 antene ci 2. Cand l-am cumparat nu prea m-a interesat :-?? M-am gandit ca nu mai aduc 1.2 ci doar 2.0 ca deh...e mai nou :))

Acum la garaj v1.2 e 405 coco si v2.0 e 479 redus la 385 coco :)) 

Nu e nimic ciudat. Au crescut preturile pentru ca urmeaza vinerea neagra, sa aiba de unde face reducerile. Marlanie romaneasca!

Un 630 amu ii 600 de lei pe emagi..

Însă un 453 se tine bine..369

Daca scade bine de Black friday s.ar putea sa cumpăr unul.

Ce incarcator auto si cablu USB recomandati pentru un Nexus 5?

In acest moment folosesc un incarcator auto no-name de 2.1A si cablul original al telefonului, dar incarca doar cat consuma Waze-ul. Dupa un drum de 2-3 ore am exact acelasi nivel la baterie.

Instalează aplicația Ampere și vezi care este consumul telefonului în standby. O să arate -250 mAh până la - 400 sau mai mult, depinde ce ai deschis, luminozitatea display-ului, etc.

Conectează încărcătorul auto și vezi ce amperaj ai. La cei pe care ții arată adaugi și amperii cu - din standby, dacă e bun încărcătorul o să fie în jur de 1700-1800 mAh în total.

Dacă pui telefonul pe Waze cu bateria 100% fără să-l ții la încărcat în cât timp se descarcă? Waze are consum foarte mare, GPS + Date + display + procesor. Este bine că stă la același procent, eu am pățit la un telefon să se descarce. Pur și simplu încărcătorul + bateria oferă curent doar pentru a alimenta telefonul iar ce e în plus se duce la baterie. În cazul tău telefonul consumă tot.

Nu știu care este maximul pentru Nexus 5 dar Waze + încărcător mare = căldură. N-ar fi o problemă dacă telefonul n-ar fi pe bord în soare deja.

Masuratorile le-am facut, Waze cu GPS , ecran si Date nu consuma mai mult de 650-700mAh, si stiu ca incarcatorul auto nu duce peste 700mAh, indiferent ca e cablul original sau aftermarket.

La fel stiu ca, acel cablul "original LG" de la gsmnet nu incarca cu peste 800mAh.

Asta caut eu acum, un incarcator auto care sa scoata cat scrie pe el 2.1A sau mai putin, dar sa fie real.

Edited by berila_mz

Vezi ca au Samsung încărcător auto "fastcharghing". Probat de mine, funcționează ireproșabil. Note 4, Waze etc îți încarcă telefonul

Are cineva idee ce fel de cod de tracking al coletului e acesta? Știu că vine din EU cu destinația Italia dar pe 17 track.net nu-mi spune nimic de el, nici pe pagina celor de la LHR Logistics. DAC123948LHR

Bun. Am luat niște papuci de la ei și după nici o luna au început sa se desprindă. Ma duc sa ma iau cu ei de gat. Îl chem pe DTTR în ajutor dacă e nevoie. :D

Sent from my W125 using Tapatalk

Am luat si eu o pereche de mergatori de la Humanic. Au explodat in doua saptamani. Problema a fost ca i-am luat la purtare dupa vreo doua luni de la achizitie, deci adio garantie. Nu recomand achizitia de incaltaminte de la ei.

Sent from my LG G3-D855