Jump to content
  • Announcements

• Szilárd Ervin Szőgyenyi

Modificari modalitate Log In   07/26/2017

În urma unor modificări  efectuate la platforma pe care rulează Forumul Mobilissimo, s-au produs câteva modificări la modalitatea de login. Dacă până acum se folosea numele de utilizator, de acum, logarea se va face cu numele afişat pe forum sau adresa de email cu care v-ați înregistrat pe forum. Parola contului a rămas aceeași. Ne cerem scuze pentru inconveniențe! Termenii și condițiile de utilizare ale forumului le găsiți aici.
Innoxius

Off Topic V3

Recommended Posts

N-am aruncat 2 x Nokia 6020 (primele Nokia din familie) pentru simplul fapt ca FUNCTIONEAZA.

Erau functionale telefoanele? De ce nu le-ai donat cuiva?

Sent from my LG G3-D855

Nu, deloc.

Legat de legea asta anti fumat..

Am mers vineri dupa liceu intr un restaurant unde de obicei se fuma si tot timpul era miros de fum, ceata de la cat de mult se fuma

Nu exagerez cand zic ca am crezut ca e alt loc fara nici un pic de fum si totul era clar, fara ceata care o puteai taia cu cutitul.

Eu zic ca au facut o treaba buna cu legea asta

Sent from my LG G2

Daca inainte de '89 mi-ar fi spus cineva ca va veni ziua cand o sa pot cumpara AKAI cu 80 de lei, asta dupa o reducere de 33%, i-as fi zis ca e dus cu pluta.

WP_20160318_21_25_53_Pro.jpg

Asa ca poate voi veti prinde ziua cand o sa puteti cumpara un iPhone cu 80 de lei, cine stie? :D

Daca inainte de '89 mi-ar fi spus cineva ca va veni ziua cand o sa pot cumpara AKAI cu 80 de lei, asta dupa o reducere de 33%, i-as fi zis ca e dus cu pluta.

attachicon.gifWP_20160318_21_25_53_Pro.jpg

Asa ca poate voi veti prinde ziua cand o sa puteti cumpara un iPhone cu 80 de lei, cine stie? :D

Un vis devenit realitate :))

post-14838-0-63439800-1458463157_thumb.jpg

Am lucrat pe santier si am scapat. In 5 ani n-au tinut nici macar o sedinta de UTC. Nici macar cotizatia n-o strangeau. La un moment dat venise unul de la partid si luase lista cu toti studentii la seral in ideea sa ne faca membrii. Era in septembrie '89. Ghinion.

Niciodată n-am înțeles rostul berii Light...

"Am băut 20 de BudLight".

F. U.

Bea 4 Silva brună Madărfacăr!

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

Billa. Cumpar o chestie de 10 lei. In fata mea, tata + mama + 2 copii. Ajung ei la casa. Cand sa plateasca, "Stati, ca am uitat bonurile in masina". Trimite unul dintre copii. Ala se intoarce din usa "Dar unde e masina?". Ii explica mama, tata o corecteaza. Pleaca copilul. Se intoarce. "Nu mi-ai dat cheia de la masina". Ii da cheia. Se intoarce copilul. Mama: "Ai incuiat masina?" Copilul inlemneste. "Nu stiu" si da sa fuga inapoi. Nu mai rezist si spun (unii ar putea spune ca urlu) "Bonurile". Copilul ma aude (sigur am urlat, daca ma aude de la distanta aia), se intoarce, lasa bonurile. Casierita "Mai aveti de plata o suta de lei si...". Nu conteaza "si"-ul ala, familia nu avea destul numerar. La trei cosuri pline ei credeau ca le ajung bonurile. Incepe consiliu de familie "Pai la ce sa renuntam?" Moment in care, cel din spatele meu, care avea si el o chestie mica, nu mai rezista si le zice ca le sparge cauciucurile daca nu pleaca de la casa in 30 de secunde. A avut efect.

Am patit de sarbatori sa fie un cuplu inaintea mea cu teancuri de bonuri de masa. Nimic anormal pana le zice casierita ca nu sunt completate. Vorba colegului, madaaaarfacaaaar !@@#$@!$$#%&^%&^$#%$#. Am lasat produsele pe banda si am plecat. Aveau aia toata productia de bonuri pe 1 an a tipografiei.