Clicky

Jump to content
Innoxius

Off Topic V3

Recommended Posts

Nu cred că acelea-s jante de Porsche, probabil e schimbat doar căpăcelul acela. Cred că-s fake-uri, bolțul acela a trecut ca prin brânză, nu fabrica Porsche jante din aliaj așa casant. Nici o jantă de tablă de logan nu pățea așa ceva.

În 3 ani de permis cu mașini mici n-am avut nici o pană de cauciuc, mi s-a rupt puntea spate la o Dacie Nova în schimb dar s-a rupt la 2 km de casă și ajuns cu roata la loc chiar dacă aveam 4 roți directoare. :)) La Daily am avut o explozie pe spate, un bolovan cât pumnul a intrat între cauciucuri și a făcut ravagii că aveam greutate. Oricum, cel mai grav și unde era s-o dau cu roțile în sus a fost la cineva care tocmai cumpărase o casă și n-a știut că puțul absorbant era acoperit cu o tablă de 3 mm și 15 cm de pământ. Așa am descarcat la lopată 3 metri cubi de nisip, nici goală n-a ieșit de acolo, era suspendată pe bara din spate. Am tăiat și un cauciuc atunci dar am scăpat doar cu atât.

Eu in prima luna de carnet m-am pus sa depasesc un tir in urcare, curba spre dreapta, noapte, conducand un bus VW de persoane. Persoanele erau cei doi patroni, ambii cu nevestele. Cu doar 2-3 minute inainte tocmai ma laudase unul dintre ei ca ce bine conduc pentru un incepator. Si cand mai aveam sa trec de cap-tractor, de sus apare o namila de basculanta. Noroc ca tir-ul a tras dreapta cat a putut, basculanta la fel si am scapat doar cu o julitura serioasa pe toata partea stanga, ca altfel n-aveati acum cine sa va deschida forumuri noi :D

De asta e tara in halul asta,ce stau atat la discutii,a trecut pe rosu gata carnetul oprit taiat amenda si o zi buna,mai comenteaza? Alta amenda pentru instigare sau etc. In SUA care e stat politienesc ca si italia de altfel dar nu la fel de rau,te baga si la mititica vreo noapte sau doua. Cand ii vad pe unii ca se ratoiesc la orice politist ca le cer sa se legitimeze pai in alte tari esti luat pe sus si bagat in duba. Iar cei care opun rezistenta chiar impuscati/agresati(aici e nasoala dar ce sa le faci ca si ei au polististii plin de zel).

Sent from my D5803 using Tapatalk

Tot ce-ai scris mai sus se aplica doar in unele state... Am vazut acelasi text pe mai multe forumuri/state , nu stiu de la ce a plecat...de la vreunu certat cu legea care a spus peste tot pe internet "ca vai , ce rai sunt politistii in SUA".

Sent from my Galaxy S5 running Blisspop Rom

Eu am vazut video-uri,ziua in amiaza mare in mijlocul orasului impuscati letal civili(acum vorbeau amical si apoi bam :)) ). Sunt multe video-uri de genu. Ai dreptare,nu in toate statele dar tot e nasoala treaba :-??

Sunt ghiduri pentri cum sa vorbesti cu politistii si cum sa te comporti ca sa nu ai probleme. E pe bune treaba. Acum normal daca tu iti vezi de ale tale nu o sa ai probleme dar asta e doar in caz ca te nimeresti intr-un scandal pe strada sau te opresc sa te intrebe de sanatate ca la noi sa nu dai cu mucii in fasole si sa-i sfidezi sau sa nu-i respecti ca ei nu stau la discutii.

Sent from my D5803 using Tapatalk

Edited by S.Silvan

Dirigu amu 2 ani o predat in Chicago, a stat la o coloana cu masina (coloana mare din ce ne.a zis el) si un motociclist o depășit coloana pe linie continua, o masina de politie din aia "sub acoperire" l.o văzut si s.o luat dupa el.

Ala o căpătat o bătaie, ca lu dirigu i s.o facut mila de el.

Btw: Mi.o dat 10 la purtare..cu toate ca i.am facut faza cu olx.ul de care v.am mai zis.. :)))

Au niste preturi incredibile azi si la telefoane: G3 si Nexus 5 pana in 200 de dolari. Insa riscul sa primesti cine stie ce replica e cam mare la preturile afisate.

eb7d54a72cfaf17f25c1e191aae28cba.jpg

Sent from my LG G3-D855

nu mai sunt verjin.

am primit de la job PRIMUL meu telefon samsung cu android.

traiasca hTC!

nu e cazul.

sunt angajat white collar... not blue collar.