Clicky

Jump to content
Innoxius

Off Topic V3

Recommended Posts

Nu si-a luat nimeni televizor cu voucher Rabla? M-asteptam sa fie forumul plin de "profitori" care sa jupoaie guvernul de bani, ca sa faca profit emag si altii Eram curios sa vad ce tv-uri sunt "la moda".

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

nope. doar AC.

759 lei - 12000 BTU

sa revenim la TV-uri... purtam discutia aia cu cumnatul la petrecerea de 1 iunie... el "un tv ca lumea este pe la 3000 de lei." eu: "ce e acela tv ca lumea", el: "samsung cu ecran curbat si minim 45 inch". eu... "hold my beer: sammy e degeaba, LG rullz, ia de aici cautare google pret 1800 lei". omul a dat-o la intors... ca el asa a auzit. in paranteza: si eu am auzit ca sammy fac telefoane bune. dar sunt altii care le fac la fel de bune dar la 1/2 pret.

deci sa vina oamenii sa monteze AC-ul!

Eu aș putea, dar pentru că e prea vechi îmi oferă 200 de lei. 200!!! Dacă l-aș vinde aș lua lejer 1000 de lei, fiind 3D și în stare perfectă de funcționare. Îl păstrez, deși vânez un TV anul ăsta.

Eu am dat o rabla cu tub si am luat un LG. Nu-mi trebuia neaparat TV nou, dar o sa fiu un fel de Mos Craciun si o sa donez cate un TV, atat mamei, cat si soacrei, ca sa nu fac discriminare

Discriminare fac oricum. Mamei ii dau LG-ul de 42 inch cu wi-fi incorporat si soacrei ii dau un Samsung de 32 de inch wi-fi ready Dar de la mama ciordesc in schimb un LG de 32 de inch. O sa plimb televizoare mai ceva ca un samsar.

La care ți-a rămas mic un voucher de mașină de spălat vase?
Azi și-a dat obștescul sfârșit mașina de spălat vase.

Sent from my Moto Z3 Play using Tapatalk

Care stiti, sistemul de localizare la 112 e functional? Azi am sunat pentru o doamna la 80 de ani care alunecase pe scari si ma intreaba aia de la 112 adresa. WTF? Eram in Timisoara, semnal garla. 

Deoarece Swype nu mai oferă suport de vreun an, am renunțat la cea mai bună tastatură Android.
Folosesc GBoard și am următoarele lăcrămații:
- e dificil de adăugat cuvinte noi în dicționar
- dicționarul se pierde la momentul reinstalării Android

Știe cineva dacă se poate sincroniza dicționarul?
Știe cineva dacă se pot elimina cuvinte din dicționarul implicit. Mă deranjează in special substantivele proprii, nume...
În rest, dacă elimini predicția, pot zice că e la 70% din Swype.

Fiind tastatura de la Goagăl, m-aș aștepta să salveze dicționarul de user undeva în cloud (după cum scrie AICI). Poate trebuie activat de undeva de la Conturi sau din setări. Nu am idee dacă se pot elimina cuvinte deja existente.

Deci fiind cu Android stock Pie și implicit cu GBoard nu prea am șanse să se sincronizeze.
Și mi-e greu să adaug madărfacăr, cacsacăr, sanamabici și nuș de fiecare dată când reinstalez Android.

Ăstea sunt singurele cuvinte de care am nevoie in dicționarul salvat.

Nu vă mulțumesc.
Niciun voucher rabla. Nimic.
Nu cred că sunteți toți ca mine și ați luat doar voucher pentru ce aveți nevoie.

În altă ordine de idei. Nu spălați cireșe în mașina de spălat vase. Riscați ca un sâmbure să vă blocheze pompa și să căutați voucher de reducere.

Da.

Care stiti, sistemul de localizare la 112 e functional? Azi am sunat pentru o doamna la 80 de ani care alunecase pe scari si ma intreaba aia de la 112 adresa. WTF? Eram in Timisoara, semnal garla. 
Nu funcționează peste tot. Uite ceva mai nou acum. Apelezi din aplicație și te localizează imediat! Ai link de descarcare.
https://www.sts.ro/ro/comunicate-de-presa/sts-lanseaza-aplicatia-apel-112-avand-facilitate-de-transmitere-a-coordonatelor-gps-la-initierea-apelului-112Screenshot_20190613-131129.jpeg

ONEPLUS A3003

https://distanta.ro/44.435990,26.102330/43.285500,28.043690
Cel mai bun. Mai ai varianta să vi pe autostrada până la Agigea și de acolo Mangalia, vamă, Nisipurile de aur.
Dar mergi domnu la Kavarna sau Constantin și Elena, au ape termale. Exemplu, kranevo la hotel Therma ECO Pallas, nu vei regreta.

ONEPLUS A3003

https://distanta.ro/44.435990,26.102330/43.285500,28.043690Screenshot_20190709-145817.jpeg

ONEPLUS A3003

Cum se face fără software suplimentar...

Pe LG G3 aveam o setare care, atunci când mă conectez la un dispozitiv bluetooth se lansează automat o aplicație.

No, cum fac asta în Android 9 curat, pe Moto?

Cum să... Faci Google Maps să se audă prin bluetooth-ul mașinii?

Mă chinui de 4 zile, în pregătire pentru o escapadă, să fac GMaps să sune prin bluetooth-ul mașinii.

Nu pot. Nu merge. Nu știu.

Idei?

Aștept provincia.

0402657da80b85593d9fa4d138f57ecc.jpg