Clicky

Jump to content
Innoxius

Off Topic V3

Recommended Posts

Nu am văzut și nici nu voi vedea vreun LG în viitorul apropiat. Degeaba LG inovează dacă nu le cumpără nimeni telefoanele. Nici scăderea masivă a prețurilor la 3-4-5-6 luni după lansare nu ajută. Nu voi cumpăra LG ca să mă rog să primesc actualizările de securitate sau cele de OS. Poate voi rămâne la TV-uri.

Ca și idee...
LG G7 costă 1699.99 Lei la pisi garaj...

Trimis de pe al meu ONEPLUS A6003 folosind Tapatalk

Nu am văzut și nici nu voi vedea vreun LG în viitorul apropiat. Degeaba LG inovează dacă nu le cumpără nimeni telefoanele. Nici scăderea masivă a prețurilor la 3-4-5-6 luni după lansare nu ajută. Nu voi cumpăra LG ca să mă rog să primesc actualizările de securitate sau cele de OS. Poate voi rămâne la TV-uri.

Le-ar cumpăra lumea, de le-ar și vinde...

@Mihai La TV-uri prefer LG fata de Samsung. La telefoane, LG G3 a fost singura mea experienta LG, dar n-as mai incerca ceva de la ei.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

@Sp1tfire, LG-ul meu 3D are acum peste 5 ani și încă merge bine (doar 1080p). Am citit că QLED-urile de la LG au probleme în timp, cel puțin modelele din 2018 față de cele din 2017. Poate modelele QLED din 2019 vor sta mai bine. Un prieten și-a luat un Sony cu Android TV și am fost uimit de cât de bine se mișcă după update-urile la zi și cât de bine se vede. Nu mă grăbesc să iau un alt TV acum.

Si eu am un LG 3D FHD din 2014 si n-am de gand sa-l schimb pana nu isi da duhul. N-am avut probleme cu el.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

#șîeu...
Cred că tot din 2014 am LG 3D.
Dar între timp am găsit un 4K resigilat la o mie jumate și l-am cumpărat în mai 2018.

Sent from my Moto Z2 Play using Tapatalk

Sî ieu am LG 3D din 2013 LA620S. Merge ca uns. Acuș mi-am tras un stick de 64 special pentru fișiere mari. Am descarcat Venom 3D HalfOU, 47 GB, super se vede. Pe forum lg vad că la modelul meu mulți au schimbat banda led sau placa de baza. Mă bate gândul la un Sony, era bun seria XF de anul trecut, dar aștept anul ăsta sa testez piața.

ONEPLUS A6013 Tapatalk

Acum cateva saptamani mi-am luat un cablu cu cap magnetic pentru telefon. Foarte la indemana, mai ales in masina, insa are o problema foarte dubioasa.

Nu functioneaza cu incarcatorul Fast Charge de la Samsung DACA bateria telefonului este sub ~45%, dar daca folosesc un alt incarcator obisnuit, o baterie externa sau portul USB al PC-ului nu exista aceasta problema dubioasa.

Daca folosesc orice alt cablu cu incarcatorul Fast Charge al telefonului totul este ok. 

Straniu.

@FunkBlack, poate contactele nu sunt perfecte. Ăsta e motivul pentru care nu am vrut să folosesc cabluri cu cap magnetic.

Habemus Pie... Și MotoZ3Play.
Și GCam.

Sent from my Moto Z3 Play using Tapatalk

Deoarece Swype nu mai îmi sincronizează cuvintele și deoarece SwiftKey este groaznic, caut tastatură Swype.
Rog recomandări

Eu încă folosesc Swype. Nici una nu s-a ridicat la inteligența Swype. Nici SwiftKey și nici Gboard. Unii recomandau o alternativă, dar aplicație era tare, tare praștie, aveai nevoie de încă o duzină de apk-uri instalate (cu diverse limbi, plugin-uri și opțiuni). Nici nu mai merită menționată. Dacă găsiți ceva, postați aici.

Îți merge sincronizarea Swype? Că ăsta este singurul lucru care mă deranjează.
De când nu mai am dispozitive root-ate.Și nu mai pot face backup la aplicații cu tot cu date... Pierd dicționarul cu cuvinte salvate.
Madărfacăr, cacsacăr și sanamabici fiind 3 dintre ele.

Nici mie nu-mi merge sincronizarea Swype și nici înregistrarea unui nou telefon. Adaug separat în dicționar pentru cele două dispozitive. Pe cel de muncă folosesc tastatura default. Dacă aș ști unde e dicționarul lui Swype (cel în care băgăm noi cuvinte), aș face backup manual. Poate dacă aflăm rezolvăm problema cu sincronizarea.

La mine merge înrolarea de dispozitive noi doar că durează până vine emailul.

Am primit și eu email legat de activare, dar link-ul e 404. Nu mai oferă suport pentru aplicație și au spus asta. Rămâi cu ce ai local.

Huh?
Activarea se face în aplicație introducând un cod de 5 cifre.

Io n-am dat niciodată click.
Dar nici măcar o dată...8cf1af10ec07fd763a967b961e5d8751.jpg

După ce au anunțat că renunță la aplicație nu am mai putut face activarea în aplicație sau dând click pe link.

Eu pot. De 2-3 ori pe lună.
Dar nu-mi sincronizează.

On 16.03.2019 at 16:14, FunkBlack said:

Acum cateva saptamani mi-am luat un cablu cu cap magnetic pentru telefon. Foarte la indemana, mai ales in masina, insa are o problema foarte dubioasa.

Nu functioneaza cu incarcatorul Fast Charge de la Samsung DACA bateria telefonului este sub ~45%, dar daca folosesc un alt incarcator obisnuit, o baterie externa sau portul USB al PC-ului nu exista aceasta problema dubioasa.

Daca folosesc orice alt cablu cu incarcatorul Fast Charge al telefonului totul este ok. 

Straniu.

On 18.03.2019 at 11:43, Mihai said:

@FunkBlack, poate contactele nu sunt perfecte. Ăsta e motivul pentru care nu am vrut să folosesc cabluri cu cap magnetic.

Nu te contrazic, dar cu alt incarcator de amperaj normal (1A) merge fara probleme.

@FunkBlack fast charge e totuși altceva decât încărcarea normală. Dacă merge cu un cablu normal, dar nu cu cel cu cap magnetic, poate cablul cu cap magnetic e de vină. Eu n-am întâlnit până acum telefon care să nu se încarce dacă bateria e peste 45%, cu cablu normal.