Clicky

Jump to content
Innoxius

Off Topic V3

Recommended Posts

Așadar 5 minute. Drop-off... And go!

Sent from my Moto Z2 Play using Tapatalk

Mă jigniți cu sfaturile :D Știu tot până acolo, chiar și unde sunt barierele. Atâta n-am găsit, cît am drop-off. Pe site am aflat doar cât mă costă ora în fiecare parcare. Eu o să-i las în cea de jos, poate chiar în cea Hollyday Lite, că-s tineri și pot merge pe jos.

De reținut.
Când administratorul ne mai cere o informație să nu-l mai jignim.
Ținem pentru noi și apoi suntem spunem "știam".

Premiul ar fi mers la Feri, că asta căutam, dar nu vă dau nimic, că faceți mișto de om bătrân și neștiutor. Asta am ajuns, după 11 ani de facultate? Că vă tai imediat tapatalcu' :D

Păi și eu unde mă încadrez....

Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk

Ce marsavi pot fi astia de la Yahoo 😈 Au vazut ca li s-a dat in cap cu GDPR-ul si au trimis notificari in care vezi cu cine impart ei datele despre tine. Sunt sute, poate chiar peste o mie, de provideri de publicitate. Evident, poti alege cui vrei sa dea datele despre tine, dar nu ai nicio posibilitate de a selecta/deselecta simultan mai multi provideri. Uite asa am facut eu sute de exercitii cu mouse-ul debifand casute.

@Sp1tfire mai e vreo posibilitate să intrăm pe acele setări? Eu nu am citit și am lăsat totul așa cum era. Vreau să stresez și eu mouse-ul.

@Mihai In dreapta sus, daca dai pe rotita si te duci la Privacy, ai optiunea de control. Nu arata exact la fel ca ce am primit eu cand am deschis mail-ul, dar daca sapi pe acolo, posibil sa ajungi la sectiunea aia. Acum ma mai uit si eu sa vad ce pot dezactiva.

Am găsit un link mai omenesc https://policies.oath.com/us/en/oath/privacy/products/communications/index.html. Problema e că nu are decât un singur link de dezabonare (opt-out) pentru reclame https://aim.yahoo.com/aim/us/en/optout/ (unul e Across the web, celălalt pentru On Yahoo). Am ajuns acolo de pe pagina Controls https://policies.oath.com/us/en/oath/privacy/controls/index.html.

Da, am dat si acolo opt-out, dar oricum e o varza totala cu linkuri care nu te duc la nimic concret.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Mai primiti careva apeluri din Seychelles? Numere care incep cu +248. Nevasta a primit apel acum o saptamana, iar eu azi de pe un alt numar, dar tot din Seychelles. Daca la mine imi explic faptul ca ar putea lua numarul din diverse locuri de pe internet, la nevasta-mea nu prea aveau de unde-l lua. Oare vreun angajat "binevoitor" de la Vodafone a vandut un calup de numere unor "printi nigerieni"?

Deci m-am linistit, e scam la nivel mare atunci. Probabil numar cu suprataxa daca suni inapoi. Oricum n-am raspuns nici eu, nici nevasta De sunat inapoi nici gand.

Daca o avea sediul prin Hong Kong, unde un loc de parcare e 700.000 de dolari, nici nu-i de mirare ca au sediul intr-o debara.

Mi-am luat gimbal pentru telefon. Nu mă laud toată ziua!

Eu mi-am luat gimbal acum 2 ani și l-am folosit de 3 ori de atunci.
Ce să-i faci, am telefon cu stabilizare optică eficientă.

Trimis de pe Galaxy Note 8 folosind Tapatalk

Vezi. Și nu ne lăudăm ca Innoxius...
:D

Gimbalul e util și pentru tracking. Chiar și cele mai bune telefoane nu pot compensa mișcarea mâinii. Cu gimbal ies ca la profesioniști.