Clicky

Jump to content
Innoxius

Off Topic V3

Recommended Posts

Despre prețuri și manipularea lor...

Sent from my Moto Z2 Play using Tapatalk

Ha, ha, ha. Ha. Sa dai faliment ca producator de arme in State e ceva, e o realizare deosebita. Maine, poimaine auzim de un producator de vodca din Rusia care da faliment :D

Cel mai mare producător de arme din SUA a intrat în faliment

Îmi e dor de puiul meu, sunt 2 săptămâni de când nu mi-am îmbrățișat fiul. Maine la ora 11 (ora Portugaliei) vor pleca cu avionul spre România. Abia aștept să îmi vină acasă.

Ah, uitasem să spun. Nu se învârte Universul în jurul unei familii din Buzău. Universul meu sunt copii mei.

Ieri am fost toata ziua la volan si n-am avut timp sa citesc feed-uri. Azi am gasit asta

image.png

Ceva nu e in regula. Daca atatea primesc pe zi, trebuie sa fac un pic de curatenie.

After

image.png

Sa le dea Dumnezeu sanatate la toate UE si la familia ei. Traiasca naşu' mare si la multi ani. Ca au bagat chestia cu GDPR-eu'

Tone de newsletter-e de la care nu ma puteam dezabona (adica o faceam, dar degeaba) s-au dus ca fumul. Ma roaga sa-mi actualizez raspunsul la intrebarea daca vreau sa primesc (ii obliga GDPR), imi spune ca daca nu o fac vor fi nevoiti sa nu-mi mai trimita (ce paguba) si eu nu procedez. Si functioneaza, chiar nu mai primesc.

Inca n-am primit de la cele de care vreau sa scap. Am primit de la cativa care vreau sa-mi mai trimita chestii si i-am sters pe cei de la olx, care ma omorau cu produse care nu ma interesau. 

Reteta nemerniciei:

Se gaseste o strangere de donatii pe Facebook, cu un caz real, cat mai dureros. De exemplu un copil bolnav de tetrapareză spastică. Se face o donatie identica, cu aceleasi descriere, poza si suma, dar pentru castig propriu. Se asteapta banii.

Ma intreb ce ar simti un tata daca ar vedea ca niste jeguri umane se folosesc de boala copilului sau.

Aș raporta la Facebook. Facebook ar trebui ca banii strânși să ajungă la cei care trebuie.

Am. Ideea e că, chiar dacă se iau măsuri, o să facă alta. De fapt mai aveau o campanie, cu altceva, au șters-o și au făcut-o pe asta. Jegurile rămân jeguri.

Nedreptatea sociala la ordinea zilei. De ce insurateii au zile libere de la Guvern si nuntasii nu? E groaznic. Avem si noi o varsta. Daca ei, tineri, primesc, noi de ce nu?

Voi dați.

Sărakilor! Am câJtigat! 7e67dc9bd6c7b072d7c2b612c1daf38d.jpg

Care stiti, la aeroportul din Budapesta, ma costa ceva daca doar intru in parcarea din fata terminalelor, las personajele si plec imediat?

Păi intră și matale pe site-ul lor, "după" laptop, varianta în engleză și vezi.

ORICUM mare atenție că Google te duce pe M5 o porțiune (și trebe matrica). Fă-ți traseul din timp.

@DTTR ar trebui să știe....el tot umblă pe acolo :)
La Temesvar costă 2 Lei...., la Otopeni nu plătești....
Vezi și tu pe google maps, vedere din satelit dacă au bariere ;)

Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk

În varianta pentru mobil nu găsesc nimic despre passenger drop-off.

Da, dar eu parchez long-term.

M-am uitat si eu..singura informatie este ca ai 5 minute parcare gratuita in parcarea premium care se gaseste in fata terminalului A.2

Vigneta oricum ii trebuie, deoarece sigur va merge pe autostrada catre aeroport ;)

https://www.bud.hu/utazas/tippek_es_ajanlatok/gyakran_ismetelt_kerdesek/gyakran_ismetelt_kerdesek/parkolassal_kapcsolatos_gyakran_ismetelt_kerdesek#ingy

Da translate la pagina in limba romana, vad ca traducerea este destul de ok.