Clicky

Jump to content

iPhone6Plus-Bootloopaza

Mihai Adrian

Recommended Posts

Salut, am si eu o problema cu un iphone6plus, am incercat sa ii fac jailbreak.. nu a mers si l-am lasat asa. Dimineata cand ma trezesc nu mai mergea netul si am incercat sa ii dau un rr si a ramas in bootloop. Am incercat sa ii dau restore cu itunes dar dupa ce ajunge la firmware se aude sunetul de deconectare si se reseteaza ramanand blocat la ecranul de instalare. Ceva ideei?

Asa am facut, nimic. Din cate am vazut problema asta e mai pe la toate modelele si la unele chiar de la un update de soft. O sa merg maine la un magazin specializat in lucruri apple sa ma stoarca de bani eventual. Dupa 12 ore de cautari si incercari prietenul si-a dat duhul si la incarcat nu il pot tine ca apare bara de loading si se incalzeste ca naibi..

0 sanse, e pangu.exe si nu il citeste :D. Ma rog, am incercat efectiv tot ce era pe net, poate e de noroc ca multi au spus ca au rezolvat scotand cartela ( la mine nu a mers ). O sa vad maine cat costa si o sa las in topic in caz ca mai intampina cineva problema..

E posibil sa nu te rezolve cei de la istyle ca fiind JB e posibil sa strambe din nas :-s e nasol ca nici nu mai cunosti pe cineva care face asta mai des ca poate na...poti face acelasi chestii dar in alta ordine sau cu un tweek de 1% si sa mearga :)) :-?? am mai avut si eu probleme la telefoane si nu mergea nici daca stateam 10 minute sa citesc 5 randuri sa fiu 200% sigur ca fac exact ca acolo si cand m-am apucat eu sa le frec in toate directiile si a mers :))

Ai incercat si alt calculator? ca parca am patit si eu ceva de genu cu iphone-ul,pe un laptop mergea si pe al meu nu...parca erau certati :)))

Edited by silvan14

JB-ul nu a fost finalizat, nu au ce sa strambe din nas, nu o sa le spun ca am facut jb :)). Am incercat cu doua laptopuri, l-am frecat 12 ore pana acum deci nu cred ca am sanse sa ii dau de cap. Mai incerc acum o metoda, ultima gasita ..

Am incercat cu cineva care se pricepe dar nici el nu a reusit..

Edited by Mihai Adrian

Am incercat cam tot ce stiu si ce am gasit pe net, nimic nu m-a rezolvat. Am dus telefonul la un "macelar" si imi ia 45 euro daca-l rezolva. Tipul s-a apucat de el dar problema e ca nu se mai incarca ( adica se incarca dar din cauza barii de progres bateria e consumata rapid ). Tipul incearca sa puna o baterie cu 100% si sa se reia de treaba, va anunt cum progreseaza lucrurile.. o facem NEoficial acum :D

#justiphonethings :D sper sa-l rezolvi dar cred ca e ceva special ca si eu am frecat un 4s cu toate alifiile si nu a sughitat deloc ai gen bagam din cydia toate nebuniile care erau super early si te avertiza de 5 ori inainte sa apuci sa ii dai accept xD probabil ceva hardware care a cedat din cauza softului

Sent from my D5803 using Tapatalk