Clicky

Jump to content
bogdanalexandru

Achizitie telefon pana in 2500 de lei

Recommended Posts

Depinde dacă telefoanele au fost testate concomitent. E posibil ca pe modelul Compact să se fi rulat toate benchmark-urile la rand, deci vorbim deja de thermal throttling, în timp ce Z5 normal sa fi rulat testul "la rece". Ar fi totuși o greșeală copilărească din partea GSM Arena. Cât timp nu vedem o mostră reală de gaming pe YouTube, eu zic că n-are rost să tragem concluzii pe baza unui test offscreen.

Sent from my SM-N910F

De exemplu Z3 compactul meu sacadeaza putin cand ma joc hearthstone si fac stream pe youtube gaming(poti face asta cu ultimul update de la youtube gaming) nu stiu daca trece de 30 fps dar se incinge nu gluma :))

I6 sau S6. Bine S6 e mai bun ca I6. Și nu mai comparați S6, edge și restul tel Samsung de anul asta cu ce a scos Samsung pana acum. E diferența mare! Și nu vorbesc din auzite

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Iphone 6...nu o sa regreti..tot posesor de iphone sunt si nu vreau sa ma reintorc la android,SO mult inferior iOS-ului

Sent from my iPhone using Tapatalk

Am mai scris asta pe un thread:

Sa o luam cu inceputul.

• Diferenta de pret dintre Apple iPhone 6 16GB si Samsung Galaxy S6 32GB este de aprox. 500 lei;
  • iPhone 6 16GB vine cu 14GB out of the box, iar Galaxy S6 32GB cu 22GB;
  • Ecranul e mai mare la S6 (70.5% vs 67% Screen-To-Body Ratio);
  • Camera este mai buna pe S6 (+OIS,+4K Recording, ce nu se afla pe celalalt model), dar daca te intereseaza sa filmezi slow motion -> iP6 ;
  • GSMArena sustine ca S6 te-ar tine putin mai mult decat iPhone 6 (73 vs 61 la Endurace test);
  • Se gasesc mai usor accesorii pentru iPhone 6;
  • Contrast mai bun pe S6, precum si vizibilitate mai buna in lumina directa a soarelui;
  • Daca planuiesti sa folosesti telefonul cel putin 2 ani (sau pe acolo) pe iPhone 6 poti sa schimbi bateria singur mult mai usor decat pe S6;
  • Cand vine vorba de speakers, la S6 se aude mai tare si cu un bass mai puternic, dar la iPhone 6 se aude mai clar;
  • iOS este mai rafinat decat Android (strict la design), dar Touchwiz (IMO) il face mai placut, in special cu acea aplicatie: Themes;

Practic sunt unul si acelasi telefon, diferenta fiind OS-ul. Pe oricare l-ai alege, nu o sa regreti. Odata cu 6.0, pe S6 s-ar putea imbunatati bateria si s-ar putea ca problema cu RAM sa se rezolve (desi multi spun ca nu au probleme) si poate sunt adauage si restul de manual controls de pe camera (ceva ce nu gasesti pe iPhone 6, dar nu la fel de bun -pro- mode ca pe G4). Totusi, si iOS 9.0 aduce schimbari pe iPhone 6, dar nu asa game-changing ca Marshmallow (daca o sa fie implementat ce am scris mai sus).

Eu zic ca mai greu o sa-ti fie sa alegi culoarea pe S6. iPhone-ul merita pe Gold, parerea mea. *

More: Daca e intre S6 Edge si iPhone 6, Edge toata ziua. De ce? E cool, nou, eye-catching si e si pe Emerald Green  :wub:

Diferenta intre ele este de doar 100 de lei pe abonament de 14 euro la Orange. Multi mi-au recomandat Iphone, deoarece sistemul de operare este mult mai stabil si mai ok. Toti cei care au Iphone, mi-au spus ca nu s-ar mai intoarce niciodata la Android. Cu abonament de 14 euro, Iphone 6 este 2400 de lei, S6 2300 de lei si Iphone 6s 2900 de lei. Cat despre S6 Edge, nu ma atrage chiar asa tare acel ecran curbat, nu merita sa dai 400 de lei in plus pentru un ecran curbat, care este inutil.

Asta cu intorsul e de banc. Am auzit urmatoarele:

1. Am iOS. Nu ma mai intorc la Android.
  2. Am iOS. Nu ma mai intorc la WP.
  3. Am Android. Nu ma mai intorc la iOS
  4. Am Android. Nu ma mai intorc la WP
  5. Am WP. Nu ma mai intorc la iOS.
  6. Am WP. Nu ma mai intorc la Android.

Atat de spalat pe creier incat nici motive nu exista :)) am avut si inca am iphone si ipad dar folosesc doar ipad-ul pentru ca inca duce insa am inceput cu android cand era fresh si nou,misto,multe chestii noi dar apoi s-a prostit putin cu android 2.3-3(pe tablete) si am stat pe iphone vreo 2 ani dar am trecut inapoi pe android pentru ca e mai stabil si mai vast plus ca am multa informatie fara sa intru in 100 aplicatii si plus ca m-am saturat de ideea apple cu "meniul principal" gen mananci unde te....

Sent from my D5803 using Tapatalk

Oare.....

Cred că fără falsă modestie din flagship-urile lansate anu' ăsta tot LG este campion. Cine primește android 6 next week?

Sony? Samsung?

Sent from my LG G3

hTc , mai exact,A9 by hTC...vine cu 6.0 din cutie. Dar cu specificatii modeste si pret foarte mare ..au si spus ca "s-au inspirat dupa apple" si "c-ar trebui sa existe o alternativa a iphone-ului in lumea android".

Am ascuns cavalcada. Scuze daca am ascuns si mesaje argumentate, dar ar fi fost scoase din context. Daca nu ar fi fost o discutie seaca, le mutam la versus.

Asta cu intorsul e de banc. Am auzit urmatoarele:

• Am iOS. Nu ma mai intorc la Android.
  • Am iOS. Nu ma mai intorc la WP.
  • Am Android. Nu ma mai intorc la iOS
  • Am Android. Nu ma mai intorc la WP
  • Am WP. Nu ma mai intorc la iOS.
  • Am WP. Nu ma mai intorc la Android.
Eu pe ultimele doua nu le-am auzit :))

Sent from my SM-N910F

Iphone 6 Plus la baieti e 2500 Ron . Fara abonamente pe la orange sau alti furnizori . Cu exceptia Digi nu merita sa faci abonament nicaieri. La orange ai configuratorul Young pentru prepay si nu te doare capul de facturi lunare , poti sa portezi oricand, sa configurezi oricand ...

Ah , atunci mai avem de asteptat sa vedem.

Sent from my Galaxy S5 running Blisspop Rom

Mda, așteptarea a luat sfârșit ;)

http://mobilissimo.ro/m/lg/utilizatorii-polonezi-de-lg-g4-primesc-in-aceste-momente-actualizarea-la-android-60-marshmallow_28495.html

Sent from my LG G3

3300 lei(cu abonament pe 2 ani) pe un telefon care costa in acest moment 2200 pe emag. Esti sigur ca nu vrei sa mai strangi 400 de lei?

Eu stiu ce-am patit cu abonamentul la tableta...

Sent from my Galaxy S5 running Blisspop Rom