Clicky

Jump to content
Innoxius

Lumia 950 / 950 XL

Recommended Posts

Nu are nici o legătură. Ei trebuie sa facă functional sistemul ala de operare. La androide sunt telefoane cu baterii de peste 4000 si tot abea se târâie. Wp8.1 era prin ce noroc chior o fi fost un sistem bun pe management. Dar nu era asa încărcat ca androidul. Acum w10m a intrat in rând cu lumea si e normal sa consume. Display, procesor, tot felul de senzori. Dar au un an la dispozitie sa testeze pe consumator si poate vor ajunge la formula perfecta. Au scos doua modele atrăgătoare , bune acum sa ii tina sistemul ala sa nu-si dea fatalitate in genul celei de acum din UK

Edited by danielcarpo

Nu e cine stie ce..pot spune asta! Dar e ceva nou si sunt sigur ca vor mai lucra la ea. Pana la urma , e ceva nou pentru MS , ceva inedit dupa atata asteptare.

Parca cu S6 sau Note 5 a incercat si samsung ceva similar..doar ca apare telefonul pe pc , destul de nasol pe langa asta.

Sent from my Galaxy S5 running Blisspop Rom

Din review-ul celor de la TheVerge am inteles ca mult laudatul Continuum e absolut inutil, in afara de editat documente si verificat mail, pentru ca merge doar pentru cateva aplicatii de sistem, in rest ciuciu. Asa e, @Innoxius ?

Sent from my LG G3-D855

Aplicatia trebuie sa fie Universala. Cand dezvoltatorul o "screme sa iasa", o poate face Universala, adica are acelasi core, dar interfata e dublata phone / desktop. Doar alea Universale pot fi accesate pentru ca altfel nu ar putea incarca pe ecranul mare interfata de desktop.

Pana la urma e ca la intreg ecosistemul. Dezvoltatorii trebuie sa ofere suport, daca vor.

Cât timp există ăsta la un preț decent dock-ul mi se pare inutil, mai ales că din câte am văzut până acum chiar si Windows RT era mai funcțional. Aștept ca Ubuntu să mai miște ceva în zona asta.

Si cica unii le vedeau ca Nexus-urile Microsoft.

Amazon Germany pulls the Lumia 950 XL, says its “faulty”

Two of our editors have already returned their Lumia 950 XL handsets, primarily due to poor battery life.

Am vazut articolul, dar am zis sa nu-l mai postez, te-am lasat pe tine. Singurul lucru bun din asta e ca probabil ii va scadea vertiginos pretul. La 5 kg de cartofi cumparate primesti cadou un Lumia 950 XL

Sent from my LG G3-D855

Ai zice ca oamenii astia vor sa stearga orice urma de Nokia.

Testing video capture on the Lumia 950 and XL

A video-centric test, or at least a data point. As judged from deficiencies below and on older phones running the Windows 10 Mobile Insiders Build, there's clearly work to do in Camera's video capture capabilities. So, here at Christmas 2015, at least is what Windows 10 Camera (can and can't) do. Summary: susceptibility to wind noise, unconvincing stereo and an auto-focus that will not stay 'off'.

Corect.

Until Windows 10 Mobile is ready, consider the 950 XL and 950 as 'developer devices'?

What should Microsoft have done?

• Label Windows 10 Mobile as a 'beta', explicitly and...
  • State that the Lumia 950 and 950 XL were developer devices (along the lines of Google's Nexus), at least for the next few months, perhaps with a sticker saying 'Preview' on every box(!) Then, when the OS, firmware and applications are all stable, marketing of the devices for the mainstream could have begun in earnest.

The current state of Windows 10 Mobile on the 950 and 950 XL is somewhat lamentable.

Si asta pe un site care se cheama allaboutwindowsphone si care e printre cele mai profi si echilibrate, daca nu cel mai.

Sunt ambele în Media Galaxy în Mall. XL legat prin Continuum. În nici o reclamă, prezentare sau articol nu am aflat că poți face poze cu tastatură, mouse și să controlezi camera pe un monitor de 27". Vă dați seama ce bine ar prinde sistemul ăsta la Evidența Populației sau la Pașapoarte? :D

Hai sa fim seriosi, aia nu-s in stare sa faca poze decente cu Canon-urile din dotare. Iti dai seama ce poze ar face cu telefonul?

Trimis de pe al meu YOGA Tablet 2-1050L folosind Tapatalk