Clicky

Jump to content

Recommended Posts

• Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Eee, dau card. Dau telefonul, daca iei card [emoji16]   Sent from my LG G3-D855

Nu-i prea scump, ca taie saptamanal cate 50 de euro din pret [emoji23]   Sent from my LG G3-D855

Bine, daca esti sarac, ia-ti LG V10 de la quick, ca-i ieftin [emoji23]   Sent from my LG G3-D855

Posted Images

Eu o sa-mi cumpar telefon cu Windows(*din nou) atunci cand o sa poti baga telefonul intr-un hub si sa poti face absolut orice,gen sa instalezi aplicatii desktop,sa te si joci ceva serios nu chendi crash :D 

Windows 10 Mobile e un inceput si deja puterea procesoarelor isi spun cuvantul si bravo lor ca au oferit suportul acesta.

Eu aștept ca omul responsabil recenziile pertinente. Sper sa ajungă curând si la mobilissimo si apoi "sho" pe el. M-am adaptat la Windows. Am avut si preview w10m si mi.a plăcut mult. Cu încredere înainte.

Nimic :D doar ca astept momentul cand un telefon o sa inlocuiasca xbox-ul de exemplu :D

cum ai putea sa te joci serios pe un telefon? Nu a fost comod pe telefonul de la Sony psp , imi scapa numele , nici pe psvita nu e super comod..nu vad rostul. De fantezie sa poti face mirroring sau remote ca telefoanele noi de la Sony nu as zice nu totusi

Nimic :D doar ca astept momentul cand un telefon o sa inlocuiasca xbox-ul de exemplu :D

cum ai putea sa te joci serios pe un telefon? Nu a fost comod pe telefonul de la Sony psp , imi scapa numele , nici pe psvita nu e super comod..nu vad rostul. De fantezie sa poti face mirroring sau remote ca telefoanele noi de la Sony nu as zice nu totusi Edited by danielcarpo

Adica faci mirroring la un monitor si te joci gta Ţ care e instalat pe telefon. E doar un exemplu. Totul se miniaturizeaza din ce in ce mai mult si procesoarele din mobile devin din ce in ce mai puternice.

Te joci ori cu o tastatura si mouse wireless sau un gamepad :-?? Conteaza sa nu mai ai 100 de dispozitive ci doar unul care la face pe toate+clatite.

From Xperia Z3C with text.

Edited by S.Silvan

Eu am facut la TR, deci ma incadrez la ambele. O sa ma duc la Deveselu sa le cer 100 de dolari :D

Oricum, MS ar fi putut scoate o tastatura cu pad, pliabila ca asta, sa nu mai cari in delegatie si mouse-ul. Si, in alta ordine de idei, cat poti lucra aplecat pe masuta aia si la distanta aia fata de TV ?

• 2 weeks later...

Am de la Asus T100 de 3.5A, dar nu am incercat inca sa folosesc. Mai imi trebuie un adaptor de priza care se conecteaza la el. Cand am comandat incarcatoarele, am uitat de bucata aia :unsure: :unsure:

Cand comand si partea lipsa, iti dau un incarcator din ala :D

Bun review. A apărut si pe gsmarea , prietenii noștri bulgari. http://www.gsmarena.com/microsoft_lumia_950-review-1347.php

Il vorbesc de bine camera performanta display si speaker excelent ...la baterie sunt dezamăgit si nici pe partea de sunet nu sta bine. In maniera clasica. De la Nokia n91 nu au avut nimic performant pe sunet. astept un review si a fratelul mai mare 950xl. Si vedem in ce tabata mă duc.

Edited by danielcarpo

Groaznic la baterie. Pai daca ma uit in tabelul ala, daca se sfortau un pic scoteau dublu la 640 XL fata de 950. Aveau si ei (si eu) o chestie cu care sa dam peste nas celorlalti: da ma, n-avem aplicatii, dar ne tine bateria de ne plictisim.

Groaznic la baterie. Pai daca ma uit in tabelul ala, daca se sfortau un pic scoteau dublu la 640 XL fata de 950. Aveau si ei (si eu) o chestie cu care sa dam peste nas celorlalti: da ma, n-avem aplicatii, dar ne tine bateria de ne plictisim.

Asta a fost motivul pentru care am luat Nokia 1520. La vremea respectivă uram telefoanele mari. Bine, 1520 e exagerat si pt vremea de acum insa asta era compromisul ce l-am facut. E mare dar contrar acestui lucru bateria rupe. De pe gsmarena mă inspir la baterie. 3400 mah ce in testul lor erau la 107 ore de functionare. Veneam de pe un BB9900 si am rămas perplex. Deplasari de 10-12 ore cu autocarul , jocuri muzica filme ajungeam cu 25-30% baterie la destinatie. Acum dupa 2 ani reuseste Sa ma duca o zi. Doi ani in care am rupt asphalt 8 SI restul aplicatiilor sarace de care dispune wp8.1 , neavând alt device gen tableta sau ultrabook la purtător.

Pana sa citesc complet m-am dus la baterie si la sunet. 48 de ore pt 5.2 inch si 3000 mah , mult pre putin .

Sunt in garda ..daca testez altceva si revin la w10m odata cu fantomaticul SurfacePhone ?

Clar sistemul de operare imi place mult de tot (w10m) e la ani lumina in fata w8.1 dar e neslefuit si la cate imbunatatiri are nu stiu dc vor reusi sa aduca managementul bateriei unde a fost/este pe w8.1