Clicky

Jump to content
DTTR

Aberații RDS

Recommended Posts

Într-o zi, prin luna aprilie, colindam județul.
Văd 7 stâlpi de energie electrică aflați la pământ.
Opresc la prima primărie, le comunic, primesc un mulțumesc frumos, plec.

Zilele trecute un automat parcare din Oradea nu accepta plata cu cardul deoarece fanta era blocată. Sun la serviciul parcări, primesc un mulțumesc, zece minute mai târziu un operator debloca aparatul.

Azi, în Oradea, văd un sul fibră optică căzut pe drum, atașat (sulul) la un box Digi. Sun la RDS stau 6 minute să răspundă cineva și sunt somat să deschid caz, că cine e titularul contractului, că ce număr am la pantofi, câte pisici am în ogradă, dacă mi-s vaccinați pruncii.

Hooooooo femeie! Te-am sunat să-ți zic că posibil să aveți o problemă.

De acum înainte, poate să vă ardă sediul că eu nici la preot nu sun.

LATER COMMENT

cert e ca m-am simtit ca in filmele cu prosti si foarte prosti!

e clar!

n-am nici un dubiu.

in fapt s-au intors anul trecut cand am ezitat sa sun la primarie ca este un copac uscat in zona.

si copacul a cazut pe masina mea.

Acu' inteleg de ce ma tot atentionezi pe FB de cate ori sunt probleme cu site-ul sau forumul. Sper ca nu am facut greseala sa nu-ti multumesc. Oricum, nu te-am intrebat de titular si pisici :D

Deci daca DTTR povesteste in viu grai cum povesteste in scris ar fi fost cel mai tare vlogger roman. Chiar trebuie sa-l inlocuiasca cineva pe Gaben. "Like aici daca vrei ca DTTR sa se apuce de vlogging" :)))

@DTTR - S-a preluat situatia in cele din urma?

Pe viitor, daca doresti sa mai semnalezi ai posibilitatea si sa imi trimiti un PM doar cu locatia in cauza.

Este suficient si la Relatii Clienti doar locatie insa daca e posibil sa se noteze pe un anumit abonat situatia, se noteaza. In caz contrar se preia situatia generica.

eram PE drum.

fara acces la forum.

puteam fi un "neica nimeni" abonat vodafone. fara legatura cu Digi.

NU stiu daca s-a preluat.

NU ma intereseaza daca s-a preluat.

NU e treaba mea sa anunt problemele altora si deci nici sa ma implic in rezolvarea lor. daca colega a preluat "locatia" BINE... daca nu, iarasi BINE.

ea era preocupata mai mult de cine sunt, ce numar port la pantofi, daca fac sex protejat sau neprotejat, cum se scrie corect numele soacrei mele si alte detalii fara importanta, in loc sa fie preocupata de LOCATIA stalpului.

nu m-a intrebat NIMIC de locatie.

TOPIC inchis.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...

Important Information

Terms of Use