Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Buna, as dori sa imi cumpar un smartphone si nu stiu ce sa aleg. Am un buget de aproximativ 2000 lei, poate mai mult cu vreo 100 lei daca imi place telefonul. Ma gandesc la un LG G3, multi mi-ai zis de G4, dar nu stiu de ce nu imi place fata telefonului, desi spatele e genial. La bugetul meu, imi iau G3 + husa + o baterie secundara. Alte telefoane ar fi: Huawei P8 sau Mate 7, Samsung S6 sau Note 4 daca gasesc in buget. Astept sfaturi (pot fi si alte telefoane, nu doar cele mentionate). Am si niste criterii: Display cel putin Full HD, camera buna, design frumos, cel putin 32 GB(la P8 i-au un card), si sa tine bateria 4-5 ore si care 1 ora jocuri si restul Facebook, Youtube, muzica; intre 5-6 inch diagonala. Si stiu ca urmeaza BF, dar eu ma cam grabesc. Multumesc anticipat.

Edited by Innoxius
eliminat formatarea

@Sașa Music

Te rog sa nu mai scrii cu fonturi si culori fancy.

LG G3. S6 sau Note 4 nu cred ca gasesti la pretul asta si la un magazin de incredere. Doar daca e vreo pleasca cu o bucata.

Ok, scuze de fonturi.

On: Cred ca am exagerat cand am spus: intre 5-6 inch. Nexus 6 e foarte performant zic eu, dar e muult prea mare. 

Cred ca un Nore 4 ar fi limita, dar daca ziceti ca nu gasesc pana in 2200 lei, aleg altceva. G4 sau G3? Cum am spus, stiu ca G4 e mai nou, camera mai buna si toate cele, dar am auzit ca ecranul nu e asa bun ca pe G3 si nici fata nu ma impresioneaza...Merita pana la urma? Alte sugestii nu aveti? Multi zic P8, dar are doar 16 Gb si un card de 16-32GB clasa 10 sare 100-200lei + husa. Deci intr-un final ar fi:

-LG G3 + husa + baterie secundara(spuneti-mi din experienta, o singura baterie ma tine vreo 4-5 ore din care 1 jocuri si restul facebook + muzica?)

-LG G4 + nimic(poate mai tarziu o husa ceva)

Eu am un amic cu G3 s si imi place enorm designul, de asta trag spre G3. Nu am pus mana pe un G4 si din clipuri nu am ramas suprins de fata, adica e prea simpla, marginile laterale sunt drepte si cele de sus/jos sunt putin curbate + spatele curbat, in clipuri / poze pare oval, pacat ca nu are nimeni ca sa pot incerca. Deci, G3 sau G4 + ce am spus ca achizitionez mai sus? Ce ati alege?

Edited by Sașa Music

Eu zic ca merita diferenta dintre G3 si G4. Ecranul nu are cum sa nu fie mai bun. Dupa parerea mea G4 e mai rafinat decat G3 la margini si pe spate. Fata e poate mai putin placuta. 

Lunile astea ar cam trebui sa se ieftineasca telefoanele, si asa poate prinzi un S6 resigilat la 20k. Momentan il gasesti pe la 22~24 resigilat sau 26+ sigilat (emag).

Edit: Daca nu mergi sa le butonezi nu are rost... Mergi undeva si vezi care ti s-ar potrivi ;)