Clicky

Jump to content

Ce sistem de operare îți place cel mai puțin ?

56 members have voted

1. 1. Care sistem de operare îţi place cel mai puţin ?

Recommended Posts

• Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hmmmm... Sa vad daca am inteles corect. Te plictisesti in cateva zile de o interfata pe care o poti customiza, dar nu te plictisesti niciodata de o interfata careia nu poti sa-i schimbi nimic. Am int

O femeie care tie iti provoaca voma, pe mine m-ar putea lasa cu gura cascata de admiratie si dorinta. Dar femeia aia nu va fi nici mai buna si nici mai putin buna, ci este asa cum este ea. Chestie d

Copilas, eu zic sa citesti TU de la inceput sau sa iei niste lectii de logica si topica a propozitiei.  

Daca nu ai testat si nu ai vazut un OS, cum poti spune ca iti displace ?

Stai ca-ti spun eu cum. Oricine s-a jucat putin prin magazine cu iPhone. Chiar si eu, desi nu l-am suportat niciodata. Si, cu toate astea, m-am uitat putin prin meniurile alea.

Apoi, stiind cum e cu customizarea la iOs, stiind ca nu prea ai ce anume sa-i faci, pot si eu sa spun ca nu-l pot suporta.

Adica, aceeasi Marie cu aceeasi palarie mereu. 

Era un coleg care mai sus spunea ca uraste Android-ul pentru ca cica te plictisesti de el. Pai daca de Android te plictisesti, de iOS nu te plictisesti?

• 2 weeks later...

Nu imi place Bada pentru ca nu ii vad locul fiind asemanator vizual cu Android si neavand ceva special. Toate au avantaje si dezavantaje. iOS cred ca devine plictisitor de la o vreme, eu am un ipod touch dar nu umblu pe el asa de des precum umblu pe telefon asa ca nu am avut ocazia sa ma plictisesc. Meego imi placea foarte mult in forma in care s-a lansat pe N9 si chair mi-a parut rau ca l-au anulat deocamdata. WP8 imi plac prin live-tile-uri dar nu prea am avut ocazia sa "butonez" unul decat asa in fuga deci nu mi-am facut o parere. De BB nu ma pot exprima deoarece nu am vazut inca versiunea noua a OS-ului. Symbian mergea foarte greu pe fostul meu 5800 dar la vremea lui a fost bun si ala, mi ales ca putea face cateva modari etc. Android e foarte customizabil dar nu e optimizat calumea si mananca multe resurse. iOS e mai plictisitor dar merge bine si aplicatiile nu sacadeaza samd, nu mananca atatea resurse. Niciunul nu e perfect insa.