Clicky

Jump to content
JustNatural

Pareri despre Allview P8 Energy

Recommended Posts

Salut,

Am ocazia sa cumpar noul telefon Allview P8 Energy (rebranduitul Gionee Marathon M5) la pretul de 950 lei si as vrea sa stiu parerea unor oameni mai experimentati decat mine cu Android si cu Smartphone-urile in general.

Vin de la un Nokia Lumia 820 si nu am avut niciodata un telefon cu Android. Vreau un telefon cu autonomie mare si care sa faca fatza cu brio tuturor jocurilor din store (ideal).

1. Bazandu-va pe specificatiile sale si pe experienta voastra trecuta, ar trebui sa fie capabil sa duca orice joc fara probleme? 

2. Cum vi se pare raportul pret-specificatii-calitate tinand cont si de alte telefoane chinezesti? 

3. De asemenea, m-as interesa sa stiu daca pe Android aplicatiile se pot instala pe cardul SD fara sa rootez telefonul si sa pierd garantia astfel.

Va multumesc anticipat pentru atentie si eventuale raspunsuri!

Pai unul din motivele pentru care ma gandeam sa iau acest telefon era datorita faptului ca are garantie in Romania + baterie mare si capacitate de a duce toate jocurile... Daca spui ca Allview ofera servicii proaste de garantie imi cam scade interesul fata de model... in ideea ca as putea sa iau un Lenovo K3 Note din strainatate + o baterie de rezerva si ar fi probabil mai avantajos din punct de vedere pret-performanta. Numai ca nu are ecran Amoled si nu stiu cat de mult conteaza asta in felul cum se vede... Pe de alta parte K3 Note are mult mai multi PPI (este oare observabila diferenta?)....

Ce parere ai despre paralela intre cele 2, daca iau o baterie de rezerva?

Merita K3 Note riscul de a nu avea garantie, date fiind conditiile?

Edited by Innoxius
sters citat

Nu cunosc telefonul, nu ma pot pronunța.

În legătură cu service-ul, vezi ca sunt topice dedicate aici cu plângeri multe cat și pe Softpedia sau alte forum-uri.

Dar îți vorbesc din proprie experienta, nu au fost în stare sa îmi lipească un touch-screen.

Sent from my V370 using Tapatalk