Clicky

Jump to content
Innoxius

Link-ul zilei 02

Recommended Posts

De ce SUA si Marea Britanie au interzis unele electronice la bordul anumitor zboruri: a fost descoperit un plan de a detona un iPad umplut cu explozibil

O sa ajungem sa urcam la bordul avioanelor cu creion si hartie, ca si pixul poate fi periculos, ca are buton.

Nu s-a terminat epopeea pocnitorilor. Cred ca strang bani de cautiune, sa-si scoata boss-ul de la parnaie

http://mobile.reuters.com/article/idUSKBN16Y1NF

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Guest Deio

Sa mor io ca nu am inteles nimic. Traiesc intr-un Univers paralel?

Ma corectez. Am inteles acum. Nu am avut initial rabdare sa il urmaresc pana la capat.

Numai săracii folosesc Uber. Noi ceilalți avem mașini proprii.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Eu cred ca judecatorii aia erau high.

de ce?

eu chiar cred ca uber e un soft care pune in legatura oameni... la fel cum in romania este un site de car-sharing... blabla... ii zice parca.

deci e corecta argumentatia judecatorilor. UBER nu presteaza activitati de TAXI... oamenii... aia e alta mancare de peste.

Nu în ultimul rând, reținând textele legale care definesc activitățile de transport și transport public, activitățile desfășurate de pârâte constând în punerea în legătură a unor persoane cu alte persoane pentru satisfacerea unor nevoi economice reciproce privind deplasarea de la A la B nu echivalează cu activități de transport sau activități de transport public

Unde se duc banii pentru activitatea prestata? La Uber sau la soferi? Habar n-am, dar in nestiinta mea eu cred ca se duc la Uber si apoi la soferi. Plus ca UBER ii selecteaza, le verifica actele, masina etc, deci e departe de a fi doar un soft. Tariful nu e reglementat de Gogu soferul, deci iar nu sta in picioare varianta cu doar un soft care ajuta in mod dezinteresat lumea sa se plimbe.

Oricum ai da-o, nu e doar o aplicatie si nici nu e car pooling, ca pretul nu e la mica intelegere intre sofer si cel care beneficiaza de transport. E undeva in zona gri si multe tari n-au reglementari pentru asta. Eu nu i-as interzice, dar as da o lege care sa reglementeze cumva activitatea lor.

Vedeți tot soluția mea e cea mai bună.

Fiecare dintre noi să avem măcar o mașină. Am zis asta de când am fost cu autobuzul odată și am zis never again.

Nimic, am ascultat la fel ca ceilalți. Poate mâine aflăm cauza. Lumea specula că ar fi de la fabrica de oxigen. Dacă era așa, acum nu mai scriam pe net. S-a auzit o bubuitură foarte puternică, părea undeva în aer la înălțime (dar e doar părerea mea).

Guest Deio

Doar un sonic boom poate provoca un asemenea zgomot si pana la zeci de km departare. Deoarece este in aer la mare inaltime, sunetul nu are nici un obstacol.

La sol, orice explozie paleste cam la cativa km departare. Chiar si obuz de artilerie sa fi fost, tot nu duce mai mult de cativa km sunetul, ca se loveste de diverse.

Avand in vedere ca Romania Medievala a primit niste vechituri de F-16, cel mai probabil un chilot curajos, a vrut sa testeze putin cat de performant e un F, fata de un antic MiG.

sau... UFO! or fi venit martzienii la faleza la galati... sau aia e la braila?

intotdeauna am probleme cu geografia regatului.

Când ai atatea date (informații) încât le transporți cu camionul.

http://gizmodo.com/companies-are-creating-so-much-data-it-has-to-be-shipp-1795319518