Clicky

Jump to content
Innoxius

Link-ul zilei 02

Recommended Posts

Acum oricare știre legată de un Galaxy cu probleme va fi privită altfel. Nu cred că are legătură cu scandalul Note 7.

Eu sigur n-as avea incredere in telefoanele mai vechi, dar ce va iesi de acum incolo sunt convins ca vor fi testate la sange.

Sent from my MI 5 Pro using Tapatalk

Milioane sau zeci de milioane nu ai cum sa le testezi la sange. Adica ai cum, dar le iese prea scump. Tot testare la sange pe prototip + testare la sange prin sondaj va fi.

Tipa asta e mai româncă decât mulți din cei rămași în țară http://ralucajensen.blogg.se/2017/march/eu-sunt-raluca-curva-de-pe-net.htmlTreceți peste titlu, articolul merită. Aparent tipa scrie și pe www.sereniti.ro. Google îmi dă la căutare după numele ei că Mircea Badea a raportat-o la autoritatea suedeză că a ieșit cu copilul pe stradă și a pus copilul să poarte o pancartă. Badea e o petardă de om...

Nu ma impresioneaza nici romanca, nici Badea. Nu mi se pare mai romanca decat altii. Fiecare isi creste copilul cum crede de cuviinta, iar articolul mi se pare o poveste (reala sau nu) lacrimogena menita sa stoarca click-uri.

Povestea e reală. De oameni din ăștia avem nevoie, care să aducă un plus societății, nu de cei care așteaptă 50 sau 100 de lei la pensie ca să iasă în stradă să susțină hoții. Oameni ca ea au trecut printr-o viață grea și au învățat din asta. Nu au transformat asta în motiv să ceară ajutor de la stat sau ca să dea în cap, să fure sau să se prostitueze.

Posesor de ultimele modele de la Samsung seria "S" și fără probleme de bang...bang....bum...bum....etc....

Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk

@Mihai Eu sunt mai sceptic de fel, nu cred toate povestile de pe net. Adevarata sau nu povestea, limbajul mi se pare sub orice critica, iar faptul ca a scris pe pancarta copilului ce a scris, mi se pare de 2 bani. Nu-mi inspira nimic povestea ei. Sunt sute sau chiar mii de povesti asemanatoare ale romanilor plecati din tara, care pot fi spuse si fara cuvinte menite sa socheze doar pentru un click - doua in plus. Pentru mine e 0 doamna ca mama, in rest e treaba ei ce face. Poate sa-i si dea foc copilului in semn de protest, pe principiul ea l-a facut, ea il omoara. Am vazut zeci de pancarte in piata cu mesaje foarte inteligente si intepaturi subtile si le-am apreciat. Mizeria aia de pancarta pusa in mana copilului nu mi se pare un exemplu de urmat.

Știu de andrafarazahar. Da, știu că sunt multe alte povești la fel de bune sau mai bune. Ea are meritul că se folosește de faima câștigată ca să facă ceva bun. Nu văd nici o diferență între pancarta pe care ea i-a dat-o fetiței ei și cei din Piață. Eu rămân la părerea că fetița ei va fi un om bun.

In gimnaziu am avut si eu o profesoara de franceza care nu preda dupa programa. Si vorbim de anii comunismului. Tanara absolventa, venita din Bucuresti intr-un oras de provincie muncitoresc din Ardeal, la o scoala buna (dupa normele de atunci, ca daca luam cea mai proasta scoala de atunci era mai buna decat cea mai buna de acum). Orele ei erau ca o zi insorita printre celelalte. Discutii libere pe teme stiute dinainte sau comunicate chiar atunci (astea erau cele mai misto). Explicat etimologii de cuvinte. Prezentat si explicat in context istoric citate si locutiuni.

Ne dadea teme si bibliografie. Daca bibliografia nu se gasea la biblioteca scolii, facea rost. De la ambasada, de la alti colegi din tara, nu stiu. La una dintre teme, despre castelele de pe Valea Loarei, facuse rost de harti si ghiduri turistice. Tin minte ca eram fascinati de cum putea sa arate un ghid turistic, ce hartie, ce de culori si intorceam paginile cu grija, ca intr-o arhiva importanta.

Nu stiu daca a avut probleme, probabil nu grave, tinand cont ca la Olimpiada de franceza pe judet, unde erau abonati doar cei din resedinta, de la un liceu de elita, scoala noastra luase doi ani la rand locul intai si pe echipe si la individual. Si vorbim aici de copii de otelari, furnalisti, mineri, macaragii. Eram doar doi cu parinti cu studii superioare in clasele la care preda dansa. Dupa cei doi ani cat a fost obligata sa stea la repartitie a plecat inapoi in Bucuresti si cenusiul s-a intors si la orele de franceza.

Fără Creangă și Eminescu. Autodenunțul unei profesoare împarte internauții în două tabere

Aproape ca am vrut sa postez la funny stuff. Daca era 1 aprilie as fi zis ca e pacaleala.

http://money.cnn.com/2017/03/07/news/nike-pro-hijab/index.html?sr=twcnni031217nike-pro-hijab0701AMVODtopLink&linkId=35359699

A si avut timp sa se prinda ce urmeaza, fiind mai departe. Tanara care era in fata lui, cu telefonul filmand potrait (normal, cum altfel :D ) are o perioada destul de lunga pana la prima reactie. Bine, mi-e usor sa comentez de la tastatura, eu, cu ardelenismul meu cred ca ramaneam inca juma' de ora pana sa reactionez :))

idioti... e din categoria trecerea de pietoni din fata la finantze oradea. cand ploua.

balta in mijlocul zonei de asteptare pietoni... fagas in asfaltul pe unde trec masinile.

idiotii... ocolesc balta ca sa fie apoi udati din cap pana in picioare de masinile care trec CHIAR daca toata lumea vede ca e fagas plin de apa...

amtrack=america.

noi cei cu etate si cu educatie stalinista STIM ca in top 3 natii idioate sunt americanii. NICI NU MA ASTEPTAM la altceva.

Oare cum ar fi sa te duci la o banca, cu fluturasul de salariu in mana si sa ceri credit pentru o bicicleta? Si dupa ce ai cumparat-o, sa te trezesti ca ti-a furat-o din fata blocului?

Bugatti a lansat bicicleta de lux de 36.000 de euro