Clicky

Jump to content
Innoxius

Link-ul zilei 02

Recommended Posts

Guest Deio

Credeti ca suntem mari, ca suntem "buricul Universului" cum sustin religiosii? Credeti ca cei ce detin proprietati, palate, orase sau tari, sunt mari? Well, think again.

Nu suntem decat un graunte de nisip intr-un ocean planetar.

pentru cei care doresc imagini ORIGINALE ale sistemelor de operare sau suite office microsoft (ati pierdut diskul original sau cel OEM) stiu ca se gasesc pe site-ul microsoft dar am gasit din intamplare un soft care STIE EXACT unde sunt imaginile si le descarca.

https://heidoc.net/joomla/technology-science/microsoft/67-microsoft-windows-and-office-iso-download-tool

un alt link interesant (pacat ca e in germana) prezinta informatii / relatari despre SOFT fals/licente false vandute la preturi mici pe eBay.

am folosit google translate deoarece eu nu inteleg germana. asta inseamna ca probabil am pierdut mult din sensul real al relatarii... dar nu esentialul...

https://heidoc.net/joomla/technology-science/microsoft/77-fake-oder-f%C3%A4lschung-das-experiment

Guest Deio

http://www.theinquirer.net/inquirer/news/2468372/your-smart-plug-can-be-hacked-for-someone-elses-benefit

Na, asta inseamna IoT, prescurtare de la IdioTii care au inventat porcariile numite Internet of Things. O sa ajungem ca sa auzim ca hackerii au aruncat apartamente in aer de la distanta, nici nu mai trebuie sa angajeze nimeni un hitman, e de ajuns unul dibaci cu mainile pe tastatura si poti sa nici nu lasi urme daca vrei.

De aia detest eu IoT, pana si aragazul va fi "intelijent", desigur, destul de "intelijent" sa te arunce in aer daca nu ii pui supa buna pe el :))

Eu nu prea sunt adeptul teoriilor conspirationiste, dar e mult mai usor sa fii sub control, daca tot ce ai prin casa e conectat la internet. Cand te anunta frigiderul tau smart ca ai ramas fara fudulii, Google iti va servi reclame la fudulii

Sent from my LG G3-D855

Pentru cei care aveți copii.

Cel mai tare joc părinte copil văzut vreodată.

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

Guest Deio

"The most advanced mobile operating system", "the fastest phone on the market", "the best phone we ever made", "exciting" si alte propozitii ce le auzim in fiecare an.

Acum sa auzim si alte pareri, mai la obiect :)

esti un rau! ei au publicul lor tinta... dumb as fuck americans... rich as fuck europeans... and idiot as fuck (who already sold their liver) chineese... ah... and coque-a-lars...

crezi ca eu n-as vrea un iPhone? as vrea... nu de alta dar am ramas profund marcat in 2010 de un macbook... si de faptul ca n-am putut sa copiez un fisier... pentru ca n-am stiut cum. de atunci imi doresc un iPhone...

dar nu am... si nici n-o sa am. ca nu ma incadrez in categoriile de mai sus.

Guest Deio

Si eu am ramas profund marcat ca un Macbook cu video onboard  si rezolutie 2k costa 9000 lei, iar un Asus Zenbook Pro UX501 cu rezolutie 4K si video dedicat 960 DDR5 costa  cu 3000 de lei mai putin si are 24 luni garantie, nu 12 ca Apple. Celelalte 12 luni ti le da din burta comerciantul, daca are chef, evident. Apple nu ofera 24 luni niciodata.

daca aveti nevoie de niste resurse...

firma asta organizeaza un curs gratuit de... ceva... eu oricum sunt descalificat din start. dar au pus la dispozitie resurse.

aveti linkul...

http://www.smartware-academy.ro/resurse.html

primea mea lucrare KARAOKE...

am fost joi... si merg si azi... la karaoke. sa ma distrez. si am vazut ca se ruleaza filme "dupa" youtube. nu ca pe vremea mea... "dupa" aplicatii profesioniste de karaoke.

asa ca am zis.

daca unii pot... pot si eu.

am ELIMINAT voce de pe piesa (nu s-au pastrat toate "sunetele" dar vocea a fost eliminata).

am gasit versurile.

am gasit soft care le stie impreuna...

rezultatul...

https://www.youtube.com/watch?v=br_LkRaWY-A

Laura Codruța Kovesi e acuzată de plagiat. Că a plagiat-o pe Laura Codruța Lascu (așa o chema tot pe ea înainte de căsătorie). Cât de disperat trebuie să fii să acuzi pe cineva că a furat de la ea doar pentru că a semnat cu numele de fată inițial??? Opriți planeta, că vreau să cobor (mai ales că Trump va fi (probabil) ales președinte al SUA).

http://www.digi24.ro/stiri/actualitate/justitie/indrumatorul-tezei-de-doctorat-a-lui-kovesi-reactie-dupa-denunt-575932

am mai facut un clip da' nu vi-l dau ca nu apreciati muca mea! :D

Ba o apreciez. Dar pentru mine karaoke e pe locul doi de la coada ca interes. Pe locul unu de la coada e Pokemon Go. Asta in cazul in care vei posta cati km ai facut alergand dupa ei si vei astepta un like de la mine.

Cât de disperat trebuie să fii să acuzi pe cineva că a furat de la ea doar pentru că a semnat cu numele de fată inițial???

Cam cât un Ghiță  care e asteptat seara. La portiță.

@Mihai Situatia nu e alba sau neagra. Intotdeauna exista o nuanta de gri, cand vine vorba de cei cu functii inalte (Kovesi) sau de banditi (Ghita). Taberele astea doua sunt mana in mana de fapt, pana nu se mai inteleg la impartirea prazii. Putini sunt cei care ajung intr-o functie inalta fara a face compromisuri cu banditii. La fel, banditii sunt sustinuti din umbra de cei cu functii inalte, altfel n-ar fura ca-n codru. O mana spala pe alta, pana unul din ei cade si incearca sa-l traga si pe celalalt dupa el. Toti au schelete in dulap. Am o scarba generala fata de toti.

Sent from my MI 5 Pro using Tapatalk