Clicky

Jump to content
Innoxius

Link-ul zilei 02

Recommended Posts

nu am sa pun link dar CRED ca am descoperit o metoda perfecta de a scapa de amenzi pentru parcare (pe locuri cu plata - deci fara sa incurci circulatia).

de cca 4 zile vad un opel moka parcat in o zona cu locuri de parcare amenajate. zi si noapte. in mod normal asta inseamna amenda de la primarie.

smecheria e ca masina NU ARE NUMERE DE INMATRICULARE. deci nu stii pe cine sa amendezi.

va veti intreba "cum este posibil?". simplu, legislatia romana interzice circulatia (retineti cuvantul circulatie) pe drumurile publice a masinilor ne-inmatriculate. aceeasi legislatie nu interzice stationarea! :D

am fost si eu odata in situatie similara cand mi-am inmatriculat masina cu schimbare de numere. am lasat masina in fata politiei (parcare amenajata) de la 16.30 pana a doua zi dimineata la 9. nu avea numere deoarece numerele vechi le-am predat spre distrugere si numerele noi inca nu erau gata.

deci...

faceti rost de suporti de numere care se pot desface usor si parcati in voie. sa nu uitati sa dati jos numerele.

stiu din "televizor" ca s-a re-introdus prevederea legala care permite ridicarea masinilor DAR o permite numai in cazul in cazul in care blocheaza circulatia tramvaielor, troleelor, blocheaza intersectii, trotuare, piste de biciclisti.

DISCLAIMER: faceti tot ce faceti pe barba voastra (sau a cui e masina).

oricum, ce aberez eu pe forum nu poate fi folosit impotriva mea, ca nu stiti cum ma cheama! :D

Și dacă știm?

Trimis de pe al meu Redmi Note 2 folosind Tapatalk

Dacă știți, atunci faceți în așa fel să nu afle ceilaNți.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Nu.

E plictisitor.

Legat de originile achizițiilor mele, mersi că mi-ai amintit.

Dacă tot e jos lira să profit.

Neh... Amazon îmi propune 5.67 lei pentru o liră.

Scump.

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

Mă enervează americanii...

25000 picioare. Nu știu câți metri...

Oameni buni, aveți posibilitatea de a alege să plătiți în moneda în care cumpărați. Nu cădeți pradă acelei conversii pe care o face Amazon, pentru că puteți pierde chiar și 10-15%, în funcție de valoarea în valută. Când dați checkout, aveți opțiunea să dezactivați Amazon Currency Converter. Asta se aplică și la Amazon DE.

Păi exact asta facem... Cumpărăm în lire. De aceea avem cont pe amzn.co.uk

Da, dar nu folosiți Amazon Currency Converter, care e activ în mod implicit.

Sent from my G Pad V500 using Tapatalk

Azi am vrut și eu să scanez ceva. Scanerul, un Canon, îl am de când aveam XP-ul. Canon oferă driver pentru W7/64. Driverul nu se instalează pe W7/64. Așa că să-și bage ferestrele lor încă gratuite undeva.

Da, dar nu folosiți Amazon Currency Converter, care e activ în mod implicit.

Sent from my G Pad V500 using Tapatalk

despre plata

https://www.cavaleria.ro/finante/cum-sa-economisesti-bani-cand-platesti-cu-cardul-in-strainatate/

Azi am vrut și eu să scanez ceva. Scanerul, un Canon, îl am de când aveam XP-ul. Canon oferă driver pentru W7/64. Driverul nu se instalează pe W7/64. Așa că să-și bage ferestrele lor încă gratuite undeva.

bun venit in lumea mea!

eu am soft licentiat de editare video (bani greu munciti platiti pentru dansul) dar NU merge supt zece!

lectopul meu are drivere (pe site oficial) "decat" pentru w7 - am o coaja... e drept!

Atunci eram bancher... Deci de mine.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

BOSE... creatori de sisteme audio... clip de prezentare sistem.

@DTTR: am văzut video-ul acum ceva timp. Un astfel de sistem de suspensii e prea scump acum. Să-l facă ieftin ca să fie inclus pe mașini de serie. Nu cred că-l vom vedea pe mașini de serie vreodată. E prea high-tech.

bine ca l-ai vazut si nu l-ai prezentat... :D

imi place saritura de la final!