Clicky

Jump to content
Innoxius

Link-ul zilei 02

Recommended Posts

Un fleac. L-au platit.

http://www.ziarulevenimentul.ro/stiri/actualitate/un-sat-din-elvetia-a-platit-o-amenda-de-260-000-de-euro-ca-sa-nu-primeasca-zece-refugiati--217313083.html

Daca coroboram cele doua stiri, e clar ce vor sa faca. Sa-i duca pe toti cu trenul prin tunel si cand sunt in tunel, pac, cineva trage semnalul de alarma, se opreste trenul si se inchide tunelul.

Aveam un coleg off-roader.

Ia vezi aici...

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

Cica Microsoft a cumparat LinkedIn. Macar de reteaua asta care oricum tragea sa moara nu-mi pare rau, daca o vor inchide. Era frumos totusi ca Microsoft sa cumpere Yahoo Messenger, sa aiba ei onoarea sa traga cortina

Sent from my LG G3-D855

La fix. Saptamana trecuta imi inchisesem contul. Pe langa ca nu mi-a folosit la nimic, imi mai si trimisesera un mail cum ca ar fi bine sa-mi schimb parola pentru ca au vazut ceva activitate ciudata pe contul meu. Pai activitatea ciudata era ca nu exista nici o activitate :D Niste panarame.

Citez: "In timp de orbiteaza Soarele, asteroidul 2016 HO3 pare sa orbiteze si Pamantul. Se afla la o distanta prea mare ca sa fie considerat un satelit al Terrei". Uite satelitul, nu e satelitul!

Sent from my Galaxy S7 edge

nu am sa pun link dar CRED ca am descoperit o metoda perfecta de a scapa de amenzi pentru parcare (pe locuri cu plata - deci fara sa incurci circulatia).

de cca 4 zile vad un opel moka parcat in o zona cu locuri de parcare amenajate. zi si noapte. in mod normal asta inseamna amenda de la primarie.

smecheria e ca masina NU ARE NUMERE DE INMATRICULARE. deci nu stii pe cine sa amendezi.

va veti intreba "cum este posibil?". simplu, legislatia romana interzice circulatia (retineti cuvantul circulatie) pe drumurile publice a masinilor ne-inmatriculate. aceeasi legislatie nu interzice stationarea! :D

am fost si eu odata in situatie similara cand mi-am inmatriculat masina cu schimbare de numere. am lasat masina in fata politiei (parcare amenajata) de la 16.30 pana a doua zi dimineata la 9. nu avea numere deoarece numerele vechi le-am predat spre distrugere si numerele noi inca nu erau gata.

deci...

faceti rost de suporti de numere care se pot desface usor si parcati in voie. sa nu uitati sa dati jos numerele.

stiu din "televizor" ca s-a re-introdus prevederea legala care permite ridicarea masinilor DAR o permite numai in cazul in cazul in care blocheaza circulatia tramvaielor, troleelor, blocheaza intersectii, trotuare, piste de biciclisti.

DISCLAIMER: faceti tot ce faceti pe barba voastra (sau a cui e masina).

oricum, ce aberez eu pe forum nu poate fi folosit impotriva mea, ca nu stiti cum ma cheama! :D

Primesc azi dimineață mail de la emag, la 9:37, cu niste promotii de ale lor. Deschid acum, cand m-am trezit, si vad urmatorul :

Screenshot_4.png

zic ok, hai sa ma uit, si asa mi-ar trebui un telefon nou pana scot cei de la apple modelul ala aniversar.

Intru, pretul lui 1.669 de lei, nici o reducere. M-am uitat inca odata la data mailului, e de astazi. Inca nu inteleg de ce a disparut reducerea.

http://www.emag.ro/telefon-mobil-lg-g4-32gb-4g-leather-black-lgh815-aromld/pd/DVPSZMBBM/?ref=nl&zone=box_5&e=eXRnYWJpOThAZ21haWwuY29t&unit=0.5&id=3406&ref_cmp=ps&emagi_click_id=381629dc86267cf1e1b0b9e857e30b26

Bun, ma uit la alte produse, un Asus Zenfone care in mail e redus de la 1249 la 899, pe site e redus de la 1449 la 1197.

Imi explica si mie cineva acestea? :))

Screenshot_4.png

sper ca puteti vedea filmarea chiar daca nu aveti cont FB.

la OMV s-a introdus taxa de stationare la pompa.

ah... si se masoara in litri!

https://www.facebook.com/adrianaelena.botian/videos/1153279568028476/

S-a defectat corpul masurator al pompei....

Se întâmplă ;)

Sent from my Samsung Galaxy S7 Edge