Clicky

Jump to content
Innoxius

Link-ul zilei 02

Recommended Posts

Cand o sa ma intrebe "buze dulci" ce vreau cadou de ziua mea, o sa ii pun videoclipul si cu ochi umezi si mari o sa ii zic ca imi doresc rindeaua aia electrica. Binenteles o sa fac streaming live pe youtube cand o sa imi iau teflonata cu senzor de caldura in cap. :))

nu-s de acord cu legea aia...

eu reusesc an de an sa scap de "facut cinste" sau cumparat cadouri de ziua femeii sau ce naiba a fost zilele astea pe principiul ca daca e ziua cuiva... sa faca cinste.

daca e ziua barbatului... ce scuza o sa mai am? nici una!

LA NAIBA CU ZIUA BARBATULUI!

Puie Monta!

24 minute.

Eu mănânc și dorm un pic în timpul ăsta.

Dar individul din articol nu face nimic... Si e un record mondial.

https://www.deeperblue.com/incredible-new-guinness-world-record-24-minute-o2-assisted-breath-hold

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

Guest Deio

La ce bun ca si asa toti imi spun ca "stocare in cloud" ca "esti inapoiat ca poti stick-uri cu tine", ca "porti HDD extern de 2 TB cu tine" bla bla. Vedeti ca si pe site-uri se promoveaza telefoane fara card, desi pare a reveni, cel putin Samsung s-a intors cu 360 grade, dupa ce a facut cele 180 cu S6.

Sigur ca stocare in plus e mult mai bine, dar toti incurajeaza "cloud-urile" si chiar daca va iesi si USB Drive de 10TB, tot se va vinde in numar mic, in schimb datorita cresterii densitatii NAND si per platan la HDD, enterprise-uile si firmele ce ofera storage - ne intoarcem la "cloud" vor beneficia din plin de aceste noi tehnologii.

Asa, am vazut SD Card de 256GB, dar degeaba cand telefoanele incep sa piarda slotul. Toti se lauda ca ce bine e fara card. Serios? Nu va cred! :)

Sunt perfect de acord cu tine, @Deio. Aștept ziua când Google va adauga slot de card într-un Nexus bun ca 6P (dacă se va întâmpla). Atunci o să trec iar pe un Nexus. Când am spus că 16 GB nu sunt deloc suficienți, unii au spus că ei nu umplu spațiul. Stick-ul/HDD-ul sunt sfinte, ce faci dacă nu ai net sau pică infrastructura? Nu e deloc bine să umblu cu adaptor USB OTG ca să pot folosi card-ul.

Am 32 de GB memorie internă și încă nu folosesc un card Micro SD în telefon. Asta înseamnă să fii mafiot, să ai slot de card și să-l ții gol. :))

Nu mai cumpăr memorie să am cât mai mulți GB liberi, când umplu cei 32 de GB o să cumpăr un card. Asta dacă nu "reciclez" unul nefolosit. Momentan am 2 de 32 de gb și unul de 16 GB. Cea mai bună afacere este acum un card de 64 de GB dar doar dacă ai nevoie. Sunt sub 20 de dolari iar unul de 128 depășește lejer 60 de dolari.

Folosesc și cloud. Dropbox pentru nimicuri, transfer rapid, etc. MiCloud unde chinezăria face automat backup la fotografii, setări, etc. Ambele sub 5 GB. Pe Flickr am probabil 10-15 GB de fotografii.

Cel mai bine este să îmbini stocarea ta între hardware personal și cloud în funcție de necesități.

Tot 32Gb si tot cu slot card gol.

trimis "după" GPhone