Clicky

Jump to content
Innoxius

Link-ul zilei 02

Recommended Posts

S-au implementat in mod oficial coduri promo pe Android si a trebuit sa-l pun la punct pe cel care a scris articolul

http://www.androidpolice.com/2016/01/14/google-is-finally-rolling-out-app-promo-codes-in-the-play-store/

Sent from my LG G3-D855

Daca se raspandeste acest virus, vin vremuri grele pentru Mobilissimo :D

Un om de afaceri a renuntat de 3 ani la telefonul mobil si spune ca e bine

Pai nu a renuntat chiar de tot, mai apeleaza din cand in cand la cineva binevoitor. Daca apare o criza mondiala va fi principalul vinovat.

Omul e masochist. O fi bine sa nu te frece lumea la icre cu telefoane, dar sa ai nevoie urgenta de telefon mobil si sa te milogesti la trecatori e penibil. Ce te faci daca esti in creierii muntilor, ceri mobilul unui urs? Prefer telefonul mobil, in locul unui laptop pe care il cara dupa el. De altfel pentru mine telefonul e orice, dar cel mai putin e telefon. Vorbesc maxim 60 de minute pe luna la telefon, dar cu folos. Nu stau sa numar tantarii de pe perete intr-o discutie telefonica, scurt si la obiect.

Sent from my LG G3-D855

Guest Deio

Stirea este o aberatie. Cum comunica? Prin covoare cu fum? Are Email cu siguranta si avand o mini corporatie, are un Lync sau alt "chat". Deci "comunica".

Faptul ca nu suna pe mobil sau nu mai are telefon mobil, nu inseamna automat ca el nu comunica, mai ales ca are un laptop cu siguranta.

Ori asta pentru mine inseamna legat de tehnologie.

Daca era in munti singur fara tech la el, il credeam. De fapt el spune ca nu foloseste un "smartphone", dar are nevoie sa comunice, altfel cum vorbesti cu clienti sau parteneri? Prin porumbei calatori?

Unde ai invatat asta ? Ca as trimite-o pe nevasta-mea la scoala aia :D

Prima si singura conditie e sa fii barbat insurat, cand eram holtei incingeam si eu telefonul in draci. De altfel, balanta in familie e compensata de sotie cu ore intregi de conversatii cu prietenele ei. Cred ca din cauza asta am o aversiune pentru discutiile telefonice inutile.

Sent from my LG G3-D855

Guest Deio

Of of, acum toti nebunii Nibiru sau Planet X vor sari in sus ca e adevarat :( :(  Ca acolo sunt extraterestrii si ca ne vegheaza.

Are camere la ambele capete? Intră în afaceri din astea cu POV. Faină filmarea, nu e chiar așa nasoală camera Oregon Scientific.

nu e ASA nasoala. ai dreptate.

e nasoala dar nu ASA nasoala.

afara, cu mult alb, de la zapada, sau inauntru cu un bec de 3800 lumeni in birou, filmeaza chiar dragut.

am renuntat la filmari unul PESTE altul pentru filmari unul LANGA altul.

softul camerei permite VIZUALIZAREA filmarilor in moduri diverse: o camera, alta camera, picture in picture....

dar NU permite salvarea in nici unul din modurile in care le poti vizualiza.

deci odata filmat side by side asa ramane fisierul.

ah... si nu poti face FOTO... doar filmare.

Guest Deio

O poza era draguta, daca ne dadeau. Nu cred ca nu au facut. Pacat ca eram interesat sa vad cum arata. Eu asa as fi facut, poze cat mai detaliate cu hardware, pentru un plus de credibilitate.

Interesant ca ventilatoarele au doar 5 ani viata. Din cate am inteles, au folosit ventilatoare de 24V alimentate din sursa PC-ului (adica doar 12V) si astfel viata s-a prelungit. Si la 24V nu se produceau decat ventilatoare pe rulmenti.

Acum se fac pe lagare cilindrice, viata mult mai scurta, dar silentiozitate.

Si sursa alimentare, nu avea condensatori umflati, nimic? Dupa 5-6 ani condesatorii se deterioreaza, mai ales la sursele in comutatie, frecventele mari (KHz) ii fac sa prinda ESR (rezistenta interna) si se degradeaza, se umfla si uneori pot si exploda.

De aceea eram curios de poze. Dar deh, oi fi eu doar carcotas cu defect profesional :P