Clicky

Jump to content

Link-ul zilei 02

Recommended Posts

• Replies 956
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

cu banii de o drona mergi direct la peste. aduce el pipitzele...

Cam slăbuț..... Asta nu tine de foame. Eu am băgat niște slănină cu ceapă roșie și brânză, udat cu niște vin roșu   Sent from my LG G3

Cel mai bun articol de pe TNR din ultimul timp https://www.timesnewroman.ro/it-stiinta/dupa-reteaua-5g-vodafone-anunta-o-noua-revolutie-in-tehnologie-un-site-functional Sent from my SM-N950F using T

Posted Images

http://viralnet.org/sfml1-you_grosser_20_popped_year_think_gets_woman_old_than_cyst_fina13e6?SkyId=4851

Pentru cei carora nu le e scarba. Nu-mi imaginez cum a putut sta cu chestia aia in cap. Eu sunt operat tot dintr-o d-aia(chiar in acelasi loc) , dar n-am stat cu ea pana s-a facut cat o minge de ping-pong.

Sent from my Galaxy S5 running Blisspop Rom

La noi, nici nu ar apuca sa puna cateva caramizi in primele zile.  Dar ce prostii zic eu? Am auzit mai demult o conversatie de genul: "Suntem Compania X si vrem sa va facem o autostrada." "Noi nu vrem autostrada! Vrem șmenuri."....

Edited by Deio
Am corectat link

Discutam ieri pe un topic de drone si mi-a sclipit putin beculetul. 

Era inevitabil, avand drone, nu se poate sa nu faci putine acrobatii cu ele. Buun, dar acelea sunt plictisitoare, pentru unii.

Ce ziceti de ... curse cu drone : 

Am pus la link-ul zilei ca e link-ul zilei :)) Prevad competitii, curse, premii si de ce nu, in viitor curse cu drone care se impusca. Americanii, o natie violenta din fire, abia asteapta sa puna arme pe buburuzele astea.

Ok, inca un link: 

Din cauza unor tembeli ca astia, care se inghesuie sa produca drone cat mai simple dar autonome si serioase, s-a dat legea cu drone.

Pentru ca multi sunt comozi, mai ales americanii, doar pentru ei se produce atata si din care multi habar nu au responsabilitatea unei aeronave, o sa se impanzeasca cerul de prostii din astea. Iar ceilalti, care au deja drone profesionale si stapanesc bine aceste aeronave, se vor trezi ca da unul din asta peste tine cu a lui. Cam cum se intampla si in automobilism.

Degeaba le reglementeaza, ca nu pot preveni accidentele aeriene, pentru ca toti vor dori o zburatoare din asta.

As propune limitarea numarului de vanzari + scoala cu carnet pentru zburat, brevet cu aptitudini aprobat de FAA sau alta autoritate aeronautica.

Eliminam meltenii si spionii care nu au altceva mai bun de facut. Brevetul nu se va putea lua prin mita, pentru ca nimeni nu are chef sa raspunda de viata nimanui, ca in aeronautica claselor mari.

Pentru dronele mici, de pana in 200g, sa nu fie nevoie de brevet, dar pentru cele grele si mari, care se inmultesc, sa fie nevoie.

Eu sunt dispus sa dau pentru brevet si sa se scoata legea dronelor cu taxa. Nesimtire pe fata.

Am intrat pe Facebook pe un grup al românilor cu drone. Când am spus că nu sunt de acord cu legea asta de la noi, a sărit un posesor de ceva dronă serioasă (un Inspire ceva, părea că a dat bani serioși pe ea) și mi-a spus că vreau dreptate, dar nu pentru toți. Eu am spus că cei care folosesc dronele în scop comercial ar trebui să plătească, dar nu și cei care o fac ca un hobby, fără să ia bani pe asta. Aș prefera o taxă mică, aș accepta înregistrarea la un club, dar nu taxă din asta de neam prost, pentru că s-a descoperit că se pot face bani și de aici. Aș prefera reglementarea care să mă facă să înregistrez drona, nu cea care mă va face să o ocolesc.

Edit: Propunerea lui Deio ar fi perfectă.

Eu dacă mă deștept abia la 7 dimineața, nu apuc să mă și trezesc până la 8, când ar trebui să încep să lucrez. Deci nu, nu sunt de acord.

Iar chestia cu sancțiuni "majorate", doar un papagal care se crede mare român verde putea emite.

Cum influenteaza limbajul non-verbal al barbatilor atractivitatea femeilor

Bineinteles, cei insurati, pot accesa link-ul de mai sus doar in prezenta unui membru al familiei. La alegere intre nevasta sau soacra :D