Clicky

Jump to content

Link-ul zilei 02

Recommended Posts

• Replies 957
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

cu banii de o drona mergi direct la peste. aduce el pipitzele...

Cam slăbuț..... Asta nu tine de foame. Eu am băgat niște slănină cu ceapă roșie și brânză, udat cu niște vin roșu   Sent from my LG G3

Estonia a ajuns atat de departe cu digitalizarea serviciilor incat poti ajunge doar de trei ori in viata sa semnezi hartii la diversele autoritati Niste salbatici care nu socializeaza. Pai stand

Posted Images

Sper doar sa nu ajungi pe mana lui Repede sau altii [emoji14], cum patesc eu zilnic.

O sa am prima interactiune cu un service, dar nu in tara, ci in UK. Sau sper sa am, daca cei de la OPPO imi accepta RMA-ul. Vedem daca imi vor cere sa trimit incarcatorul pentru cele doua dungi de pe ecran [emoji16]

Sent from my LG G3-D855

Da, din ce zice MS, au fost si 75 GB ocupati cu back-up de PC si colectii de DVD-uri. La ce se asteptau, cand au zis "nelimitat" ? Ca toata lumea o sa-si faca doar back-up la pozele din concediu ? Ce nu inteleg e de ce au redus 15-le la 5 ? Adica nu au revenit la starea anterioara, ci la cea de la lansarea serviciului. Parca-s Guvernul Romaniei :D

Mda, jalnic pentru o companie ca Microsoft sa spui ca nu-ti mai permiti sa oferi cloud nelimitat pentru cei care platesc si sa mai tai si din aia 15 GB moca. Daca era vorba de Gigel SRL mai intelegeam.

Sent from my LG G3-D855

Da, eu Flickr folosesc. Dar pe Flickr poti pune doar poze si din cand in cand videoclipuri, nu orice fel de fisiere. Cel putin la urcat videoclipuri pe Flickr, aplicatia lor de Android e epic fail.

Sent from my LG G3-D855

Pai MS nu are "dilema" asta. Din punctul asta de vedere e in aceeasi categorie cu Apple. Deocamdata.

Interesanta teoria. Am mai citit despre ea legat de aparatele casnice. Asa explicau cum de au disparut marile firme in domeniu din anii '70-'80. 

Nu chiar, ca mai scot cate un telefon cu Windows si altii. Problema e ca inovatia trebuie sa vina de la MS, ca ceilalti producatori nu au niciun cuvant de spus in chestia asta, spre deosebire de Android unde au voie sa puna 5 ecrane, sa vina cu functii noi, propria interfata, bla bla.

Sent from my LG G3-D855

De aia ziceam "deocamdata". Abia de la W10M au intrat si alti producatori, nu doar indienii de apartament cu 4 GB stocare. Oricum, pierderea pentru MS, daca nu vor mai face hardware, e neglijabila fata de cea a lui Samsung pentru acelasi lucru. Cred ca MS are interesul doar sa le demostreze altora ca merita sa se apuce. Cand va fi o masa critica, probabil vor proceda ca la Surface. 2-3 variante foarte scumpe, sa nu-i incurce pe ceilalti.

Bag de seama ca bogatanii nu se mai inghesuie sa dea mii de dolari pe telefoane bling-bling cu specificatii din 2010. Probabil mai profitabile sunt afacerile celor care fac iPhone/Samsung din "haur" si cu cristale "Ceaikovski". Vertu a fost vandut la chinezi. Oare vor scadea preturile telefoanelor Vertu, daca i-au luat chinezii?

http://www.androidauthority.com/vertu-sold-to-chinese-investors-653186/

Aia au bani sa faca ce vor ei, sa filmeza si pe martie s-ar duce daca tehnologiile le-ar permite, pentru ca au petrol... :D

Sent from my iPlaca using Tapatalk