Clicky

Jump to content
Innoxius

Link-ul zilei 02

Recommended Posts

Guest Deio

Asta daca folosesti Internet Exploder :D Mozilla are phishing detector si Chrome ar avea si el.

De altfel nu vizitezi site-uri de acest gen. Poti sa iti cauti obsesiile si de pe forum-uri "dedicate" care sunt "curate" :)) Au link-uri pe RapidGator sau KS si sunt pe cataloage, tabele de zici ca sunt mai organizati ca o companie :P

https://www.facebook.com/serbevents/videos/10153709292087125/

Merita vazut :D!

Sent from my Galaxy S5 running Blisspop Rom

L.E.Am aflat ca-i serial si ca are 3 sezoane.e9b04ad78a8f9f1c4e8e5e12b982c496.jpg

Scuzati rezolutia..la editare nu mai am optiunea de adaugare ca atasament.

Guest Deio

Uite ce poti face cu 1 avion:

Evident, e un joc. Si inca unul foarte bun, pentru amuzament cu prietenii.

Ce poti face cu 2 avioane:

Jocul calculeaza coliziunile, asa ca daca si varful aripilor s-ar atinge de ceva, ar exploda avionul. Am testat asta si am observat ca nu exista nici o toleranta de pixeli care sa se intalneasca.

Eu nu am reusit sa trec decat printre 2 coloane inalte cu avionul inclinat, recunosc ca astia sunt mai buni ca mine :)

Si aici, in realitate, ca sa nu ziceti ca doar in jocuri se poate :)

Guest Deio

Dar nu sunt false. In al doilea video, exista la sfarsitul clipului, Behind Scenes. Oamenii aceia chiar au muncit si sunt mai multi, nu doar 2.

La al doilea clip, cand a inceput, am crezut ca scrie FSB :D

fsb.jpg

Tatal unui prieten de-al meu a fost pilot la Giarmata. Si la o aplicatie in Dobrogea, prin anii '70, impreuna cu rusii, satui de superioritatea lor, i-au provocat sa treaca pe sub podul vechi de la Cernavoda. Rusii nu stiau ca ai nostri, de fiecare data cand se duceau sau se intorceau de la aplicatiile lor din Dobrogea, faceau asta ca antrenament, cu ordin, deci si cu aprobare.

Se duc astia cu masinile sa vada podul, ca-i prea jos, ca-s prea aproape pilonii, ca hai la Giurgeni, ca-i mai sus si mai deschis. Pana la urma, n-au avut curajul. Faceau si ei din astea in Rusia, dar cica acolo podurile sunt mai balșoi :D

Aplicație must have pentru android.

Controlezi telefonul/tableta de pe PC.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teamviewer.quicksupport.market

9ebd7d895aac5d045afad5b7f1b24863.jpg

Q: Is this beef?

A: Of horse!

Atunci controlezi telefonul sau tableta de pe telefon sau tabletă.

E must have!

Q: Is this beef?

A: Of horse!

Sincer motorola nu ma prea dat pe spate, doar in anii 99' parca, cand au lansat Star-tac sau cum se numea, atat...

Sent from my iPlaca using Tapatalk

Liber la aruncat ambalajele produselor. Nu mai suntem conditionati de pastrarea ambalajului pentru a beneficia de garantie:

http://m.hotnews.ro/stire/20549459

Sent from my LG G3-D855

Guest Deio

Dar nici pana acum nu erai conditionat :)

Legea 449 specifica asta. Problema e ca daca nu ai ambalaj original, nici eu ca service nu am ambalaje de rezerva si daca trebuie sa iti trimit la furnizor echipamentul, nu am in ce sa ti-l ambalez. Desi de multe ori ajut omul si gasesc cutii cu bureti, dar inchipuie-ti ca toti vor veni cu laptopurile in punga sau telefoanele in mana.

Si mai exista problema accesoriilor, eu nu le cer oamenilor, insa service-ul autorizat imi cer si refuza categoric sa rezolve in garantie fara accesoriile originale. 

Legea nu specifica nimic de accesorii, astfel ca suntem la mila furnizorului.

Asta cu accesoriile mi se pare o prostie. De ce trebuie sa-ti dau accesoriile, daca defectul care trebuie reparat n-are nicio treaba cu prezenta/absenta accesoriilor.

Sent from my LG G3-D855

Guest Deio

Eu nu oblig clientul sa aduca ambalaj, il rog frumos sa aibe asa ceva, pentru ca am zis mai sus ca nu poti avea un depozit de cutii pentru fiecare om care vine la garantie cu un echipament. Si ai nevoie de cutii de marimi diferite.

Dar sunt si eu client si am problema asta, exemplu la televizoare. Daca mi se strica TV-ul, il duc la ei si daca mi-l zgarie, nu ii pot trage la raspundere pentru ca magazinele mari au avocati pusi la punct si ma lupt cu morile de vant.

Accesoriile se cer. Si intr-un fel, e bine sa le ai. 

Exemplu: Vii cu un telefon care nu incarca si eu constat ca incarca. Ce fac, te pun pe drum sa imi aduci si accesoriile - cablu + adaptor, evident.

Sau nu incarca si accesoriile sunt defecte mecanic - ars + cablu cu firele pe afara si mufa crapata.

Din astea imi vin o droaie.

Am zis in ce conditii mi se pare absurd sa ceri accesoriile: daca ecranul e bulit, n-au nicio treaba incarcatorul sau castile. Daca tu esti service autorizat si n-ai un incarcator, atunci nu meriti sa fii catalogat drept service.

Sent from my LG G3-D855

Guest Deio

Nu, intelegi gresit. Iti dau un exemplu: Service Asus pentru tablete si telefoane este ESC Euroservice Center Trade, ei nu accepta produse Asus fara accesoriile originale si scot din garantie produsele daca au constatat ca defectul este de natura externa.

Aici nu se pune problema ca un service nu are un adaptor. Aici se pune problema ca e nevoie de adaptorul tau, nu al meu :)

Revin, ca sunt pe mobil acum.

De multe ori am trimis cu adaptoare personale de la mine, cabluri de la mine originale pentru ca sa ajut clientul.

Nu suport betele in roate si niciodata nu am pus bete in roate. Am ajutat acolo unde s-a putut.

Zici tu ca inteleg eu gresit, dar nu vad relevanta adaptorului in cazul unui ecran cu 5 dungi roz, a unui senzor care nu mai functioneaza etc. Ce relevanta are ca-ti trimit adaptorul sau nu, cand e clar pentru oricine ca nu poate fi vina adaptorului meu ca au aparut 5 dungi roz pe ecran sau ca nu mai merge senzorul de proximitate.

Sent from my LG G3-D855