Clicky

Jump to content
Innoxius

Link-ul zilei 02

Recommended Posts

Iar au facut magarii astia de la Microsoft. Desi aveam debifate toate update-urile care iti bagau Windows 10 pe gat, le-au activat din nou si m-am trezit cu 6 GB ocupati in C. Vedeti ce update-uri bifati, cei care nu vreti Windows 10.

http://www.engadget.com/2015/10/16/windows-10-update-pre-checked/

Sent from my LG G3-D855

Guest Deio

Cum instalez Windows (oricare), dezactivez actualizarile. Am realizat dupa mii de instalari ca actualizarile fac mai mult rau decat bine si am patit de prea multe ori ca sa ignor asta.

Sigur, sunt mai putin "protejat", dar balanta e cam asa: fara actualizari, nu am avut probleme, cu, am ajuns sa reinstalez sau sa readuc de pe backup.

Si atentie, Windows 10 e serviciu, nu sistem de operare. La o "actualizare" noua, iti pot modifica sistemul de operare. Spre exemplu, Control Panel va disparea in curand.

Din păcate, canalul Paramount nu are decât clipuri. Dacă aveau filme întregi, era mai bine.

Clipul cu Barista Toyota e foarte fain creat, ideea e genială.

Am intrat pe link-uri. Canalul nou creat are doar trailere, iar atunci când dai click pe video-ul din descriere, unde ar trebui să fie filmul întreg, surpriză, e blocat pe zonă geografică. Tipic americănesc.

VPN rulles

Q: Is this beef?

A: Of horse!

Good. Will try.

I loooooove my Firefox!

Q: Is this beef?

A: Of horse!

Pentru iubitori de Firefox (ca mine ) : https://addons.mozilla.org/en-Us/firefox/addon/unlimited-free-vpn-betternet/

Il instalati ca extensie si va merge Paramount. Atentie ca altele nu vor functiona corect, asa ca dezactivati-l dupa ce ati terminat de vizualizat.

Oh, e gratis :D si legal.

Thanks for tips ;)

Sent from my LG G3

Guest Deio

Am pus link-ul aici si nu la poze sau evenimente.

Zilele Armatei Romane se sarbatoresc si la Iulius Mall. http://www.tion.ro/ziua-armatei-la-mall-in-timisoara-expozitie-de-echipamente-militare-va-fi-prezentat-si-un-elicopter-puma/1581827

Evident ca am reusit sa fac ceva poze. Zgomotul unui Puma s-a auzit de la sute de metri. As vrea sa pot si eu pilota asa :) Sunt 90% sigur ca as putea decola cu el, dar nu consta totul in tehnica, mai e si navigatie, comunicare cu turnul de control,  etc :))

Acesta (Puma) e un elicopter mare si greoi, nu e zvelt ca un Apache sau Hind, face zgomot urias si are marcaj cruce rosie, este pentru a transporta ranitii si nu are piloane vizibile pentru armament.

DSC01353.JPG

DSC01354.JPG

DSC01356.JPG

DSC01365.JPG

DSC01368.JPG

DSC01373.JPG

DSC01358.JPG

Cred că am văzut un elicopter Puma la BIAS 2015. E uimitor ce poate face cu el pilotul, pentru că pare foarte mare și greoi de manevrat.

AXN HD a început să dea câte 2 filme acum câteva săptămâni. Acum fac maraton? E prea devreme, eu vreau să le văd cât mai aproape de premieră.