Jump to content
Innoxius

Link-ul zilei 02

Recommended Posts

Doamne, ce idioți!
Problema și mai mare este ca se nasc mereu alții, versiuni îmbunătățite și revizuite. Și în felul ăsta chiar n-o să mai scăpăm niciodată de idioți.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Pai din asa părinți sigur sunt 1% șanse sa iasă ceva diferit, sau sunt eu prea încrezător......

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

OK, dar daca un astfel de sofer te loveste, cum mai inchei cu acesta amiabila, pe ce baza? Eu sincer cred ca e o mare prostie aceasta hotarare, marca "Made in RO"!

Oricum in acest moment exista un procent mare de masini care circula fara o polita RCA valabila. Pune-te in pielea unui sofer lovit de o astfel de masina, fara polita RCA. Unul din scopurile lui "Garcea" e acela de a depista astfel de soferi in trafic la controale de rutina, in curand nu mai trebuie sa avem nimic la noi!

Recomand așezarea pe un scaun/fotoliu și niște șervețele.

Și una mai tristă. Cică atunci când se simt singuri sau izolați, cică bărbații recurg la arme. Eu nu pot să înțeleg astfel de atitudini și am avut o copilărie mai grea pentru că am fost crescut să fiu mereu corect, să nu înjur, să nu mint, să fiu bun și așa mai departe. Am avut o perioadă când nu făceam socializam cu alții (pubertatea m-a lovit bine de tot). Nu am simțit decât că vreau să-mi fac mie rău, poate au simțit și alții la fel, dar mi-a trecut repede pentru că mi-am dat seama cât de mult rău le-aș face celor din jurul meu. Am avut niște colegi în liceu care m-au ajutat mult să văd lumea așa cum este și nu atât de neagră. Apoi am realizat că e nevoie de multă convingere din partea mea către mine să scap de obiceiuri rele și să modelez lumea pe placul meu, să-mi fac mediul mai bun pentru mine (dacă mi se permite exprimarea puțin forțată).

https://byrslf.co/thoughts-on-the-vegas-shooting-14af397cee2c

Asta e o stire pentru preacucernicul@Innoxius. Daca n-ai vizitat locatia, sa faci bine sa-ti mai iei un sejur in tara sfanta

http://edition.cnn.com/2017/10/16/middleeast/ancient-theater-western-wall/index.html

Sent from my Galaxy S8+ using Tapatalk

Ne povestea ghidul cum e cu arheologia pe aici. Vrei să-ți faci casă, trebuie întâi să chemi arheologii și pe banii tăi fac ăia săpături. Până nu primești descărcarea arheologică, nu ai voie să muți o pietricică. Pedeapsa e până la închisoare.

Vulnerabilitate WiFi.
Luați clipul cu "un pic de sare".

Sent from my LG-D855 using Tapatalk