Clicky

Jump to content
Gambit15

Achizitie smartphone puternic

Recommended Posts

Pai m-am cam saturat de tableta, acuma am un galaxy tab 3, si de aceea am si specificat mai sus ca vreau sa imi i-au un phablet sa il tin gen 2 in 1. Nici chiar asa mare, deja 6" e suficient de monstru.

Pe o tableta vezi mai bine cum se scrie "iau" si cand se scrie "i-au".

Alege orice iti place, nu inteleg de ce conteaza parerea noastra cat ai bani si-ti place tie x dispozitiv. Sunt atatea tutoriale/review-uri/pareri pe google/youtube si tu ai timp sa le urmaresti pe toate.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Daca n-ar conta parerea voastra, nici categoria aceasta nu ar mai conta. In prezent tehnologia e foarte avansata si in mai putin de 1 an, deja apar din nou "n" telefoane, si daca nu esti priceput, deja nu mai intelegi nimic. Dabea ce apare un telefon si il cumperi, dabea ce incepi sa te obisnuiesti cu el ca si apare altul gen tot el, doar ca mult mai bun. Eu vreau sa dau banii pe unul care sa ma tina cat mai mult timp, sa nu fiu nevoit sa schimb altul dupa 1 an, de aceea si fac aceasta investitie maricica. Gasesti intr-adevar pe net absolut tot ce vrei sa stii si tot ce nu, dar eu am sperat ca prin acest topic, cineva priceput sa imi de-a un raspuns concret si cat se poate de suficient, daca mai vine si cu cateva explicatii, e perfect, cam ce a-ti facut voi pana acum, dar v-ati referit cel mai mult la iphone care eu il cam detest si galaxy note 4. Am spus ca sunt fan note, dar nu trebuie sa fie neeaparat note, poate sa fie orice alt telefon, atat timp cat se merita si respecta cat de cat cerintele mele.

Edited by Gambit15

Eu cred ca tu vrei sa lansam noi un telefon care sa-ti vina perfect. Dupa cum ti-au zis colegii, cel mai bine intri pe un site tech si cauti telefoane dupa criteriile care te intereseaza: ecran mare, baterie mare etc.

Sent from my LG G3-D855

Pai oricum daca vrei sa te tina mai mult de 3 ani si sa mai iei ceva atunci pe el SH, iPhone 6+ e cel mai bun(daca si sti sa ai grija de el).

P.S. E important sa ai smartphone, dar vezi sa nu fie mai smart decat tine si sa-ti "de-a" shut down.

Scotch daca tot vrei sa imi oferi sfaturi, ar fi mai bine sa fie legate de titlul topicului si doar atat. In al doilea rand, cred ca m-am facut destul de inteles, ca exclud iphone. Nu cred ca este singurul telefon de pe acest pamant care il reprezinti tu ca pe un "zeu". Si nici nu am de gand sa il vand SH apoi, il voi da mai departe gratis familiei. Sp1tfirr, m-am uitat mai peste tot, sunt prea multe modele. Ma incata one plus 2, pare super tare, meizu m x4.... nu stiu daca intr-adevar aceste genuri de telefon isi merita banii.

1520. Ecranul mai mare și super-super baterie. Dar mai greu cu jocurile ;)

Iar de faza cu "apare altul peste 1 an" scapi doar dacă se opresc ei.

PS Eu cred că ai primit destule variante. Mingea e în terenul tău.

Va multumesc pentru tot. Din pacate pana si prietenii ma indeamna la iphone, nu inteleg ce vad asa special la el.... Si pe la motorola vad ca sunt telefoane puternice.... in fine, cred ca o sa ma duc pe la emag sa ma joc pe ele, sper sa ma lase. Puteti da lock.

Pentru ca iPhone-ul este un telefon bun, doar ca-i foarte scump pentru ceea ce ofera, intrucat androidul iti mai da un senzor de puls, un senzor IR, un ecran amoled.

La motorola ai putere, ai android Stock, dar n-ai cine stie ce baterie.

Uite ce m-a facut pe mine sa-mi placa iPhone-ul/iPad-ul(macbook-ul inca nu)

Normal ca exista tweak-uri, telefonul n-are bug-uri. Pe android in xposed sunt foarte multe bug fix-uri si "tweak-uri" putine si nu prea functionale.

Parca pe iPhone merita Jailbreak, pe android nu merita root-ul...cel putin pentru mine.