Clicky

Jump to content
Nicole Ionescu

muzica pentru ringtone

Recommended Posts

Buna seara,

imi cer scuze daca repet poate o intrebare pusa si in alte topicuri,dar am cautat si nu am gasit...as vrea sa imi souneti si mie o aplicatie buna pentru a transforma melodiile clasice in ringtonuri.Eu am avut instatalata aplicatia you2mp3 dar nu am mai gasit-o acum in magazin play.

Se poate o recomandare?

Multumesc frumos!

Mai o singura intrebare...inainte sa fac resoftarea stiu ca aveam o optiune care in momentul in care setam melodia ca ringtone aveam posibilitatea sa aleg daca vreau sa fie de la inceput melodia sau nu.Ma puteti ajuta sa descopar iar optiunea respectiva?

Va multumesc!

Nu știu cum stă treaba cu opțiunea dar în google play sunt programe care "decupează" fisierul mp3 cum vrei apoi salvezi fișierul și-l setezi ton de apel. Un program de genul aste acesta: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.atomic.apps.ringtone.cutter

În principiu pentru Android (și iOS dar n-am testat) există minim o aplicație pentru orice ți-ar trece prin cap să faci pe un telefon. Mai au să facă mâncare și să ducă pruncu' la grădiniță. :))

Va multumesc frumos dar prunc nu am,soacra nici atat deci nu am nevoie de aplicatiile astea :P vroiam doar sa stiu daca mai exista optiunea aia(si daca da,cum se numeste) pentru a pune melodia pentru ringtone sa se auda tare de la inceput si nu crescendo  :)

Va multumesc!

Tu intrebai daca poti seta melodia de la inceput sau de la un anumit moment al ei. Optiunea asta cred ca era in aplicatia pe care nu o mai gasesti, nu cred ca era optiune din telefon. Acum ai intrebat de volum. Pentru volum maxim din prima, incearca aplicatia asta si vezi daca functioneaza:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.shumoapp.disableincreasingring

Sent from my LG G3-D855