Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Nu stiu ce sa zic. Acum am ajuns acasa, mi am comandat s6 edge normal. Nu prea sunt fan apple. Parca au niste telefoane banale,astept iph 6s. Daca vine cu ceva inovator si cu o camera mai ok cred ca o sa ma indrept spre apple

Daca @soare ma poate ajuta cu niste informatii si pareri ale sale despre telefon e bine venit

Cum spui tu , e doar un telefon..ce vezi asa special la el? Am folosit doi ani un keystone 2.

Pentru media si gaming exista laptop.

Am fost disperat acum un an sa-mi iau telefon. M-am jucat o luna , eram foarte incantat dupa m-am plictisit. Mai bine dadeam banii pe un laptop si imi luam un smart cu windows de 500 lei. Acum , fiecare cu ce-si doreste...te duci in bar si-l pui pe masa..sar femeile pe tine.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

E. Nu cred ca un smartphone este un obiect de agata😂 dar mi s a pus pata pur si simplu pe el (sa fim seriosi. Daca voaim sa agat ceva imi luam un iphone)😂

Si mai e o chestie. Nu am cum sa imi iau iphone pt ca la abonamentele de la digi n ai nici un telefon de la apple

Cam așa se întâmplă când Qualcomm nu reușește sa scoată un rival pe măsură pentru Exynos 7420. Mi se pare cel puțin jenant. Pana acum scoateau doua generații de procesoare, iar de obicei telefoanele de la IFA erau cele mai tari. Cum 820 vine de abia la anul, vânzările telefoanelor de acum vor fi sub așteptări, în opinia mea. La cat de mediatizata a fost problema asta cu S810, cred ca oricine a învățat ce și cum și nu pica în plasa. Doar din soft și cu răcire pasiva nu poți face minuni când problema e limpede una hardware.

Nu stiu ce sa zic. Am auzit multe chestii proaste de 810. Se incinge consuma mult nici performantele nu sunt extrem de bune (fata de procesorul celor de la samsung

Sa Icem ca cei de la samsung manaresc testele. Dar totusi scoate cu 20 mii de pct fata de 810

E si greu sa gasesti un inlocuitor performant. Probabil Samsung nu vinde Exynos sau vinde, dar limitat, iar altceva competent pe piata nu prea exista. MediaTek e pilaf, oricate nuclee ar pune ei, iar Intel e average.

Sent from my LG G3-D855

Samsung chiar a reușit cu 7420, iar primele telefoane au apărut chiar din martie. Dacă tu în septembrie vii tot cu S810 înseamnă că treaba e nasoală rău.

Chiar nu vad Sony-ul asta cu 4K drept un rival la Samsung sau Apple. Asta cu părere de rău, pentru ca sunt fan al aplicațiilor Sony, în special Walkman-ul.

Intel chiar are potențial, dar ei o duc bine și fără sa intre puternic în segmentul asta. Probabil investiția în cercetare pentru un SoC demn de un high end ar fi prea mare, iar rata de adopție ar fi destul de scăzută. Nvidia a zburat. Mediatek are în cap doar marketing. Și uite așa prezinți un telefon cu S810 la IFA în 2015.

Off: astazi am avut placerea de a ma intalnii cu un om de la cargus(am dat comanda de un s6 edge la digi prin cargus) il intreb daca stie ce si cum e cu asteptatu ai ghiciti ce imi apune omul. Un client de al lui asteapta de 2 luni telefonul si inca n a venit. Sper sa nu am "norocul" lui

Păi în maxim 2 luni nu o sa îl mai țină în mână.... O sa fie în "service" și va asculta povești cu pești și cum se sculptează în vânt :)

Sent from my SM-N910C using Tapatalk