Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Salutari! Am butonat astazi presa sportiva, si mi-a sarit un link de la Go4it , vis-a-vis de un terminal, ca sa zic asa, ciudatel..Este vorba despre Turing Phone. Poate unii dintre voi ati si auzit de el, altii poate nu, dar mi s-a parut interesant acest telefon.Am gasit mai multe detalii despre acest terminal pe un site american, care dateaza din 18.07.2015.Acest terminal care ruleaza cel mai nou soft de la Google Android 5.1, si care este fabricat dintr-un metal lichid, rezistent la apa, care nu are in componenta lui iesiri suplimentare (port usb, jack pentru casti etc.), firma a implementat o conexiune Bluetooth și  un port magnetic Wallaby Magstream; are o diagonala de 5.5", are la baza ca si procesor un Snapdragon 801 chip, 2,5gHz frecventa, display-ul fiind unul cu o rezolutie FullHD (1080p). Dispune de o camera de 13mpx, o baterie de tip non-removable de 3000mAh, conectivitate NFC, senzor de amprenta. Cei interesati vor plati in jur de 610$ (16GB), 740$ (64GB), or 870$ (128GB). Pretul este unul destul de piperat, in comparatie cu brandurile actuale care produc terminale la preturi mult mai avantajoasa.El va fi disponibil in jurul datei de 18.12.2015, din cate am citit, odata cu lansarea filmului "Star Wars", producatorii telefoanelor fiind mari fani ai seriei produse de George Lucas. Voi ce parere aveti?post-15063-0-41681800-1440886756_thumb.jpg

sursa

Edited by Arsinel Alexandru

Care sau ce fel de securitate? Nu găsesc nimic despre ce tip de certificări are

Sent from my SM-N910C using Tapatalk