Jump to content
  • Announcements

• Szilárd Ervin Szőgyenyi

Modificari modalitate Log In   26.07.2017

În urma unor modificări  efectuate la platforma pe care rulează Forumul Mobilissimo, s-au produs câteva modificări la modalitatea de login. Dacă până acum se folosea numele de utilizator, de acum, logarea se va face cu numele afişat pe forum sau adresa de email cu care v-ați înregistrat pe forum. Parola contului a rămas aceeași. Ne cerem scuze pentru inconveniențe! Termenii și condițiile de utilizare ale forumului le găsiți aici.
Innoxius

Samsung Galaxy Note 5 - Discutii generale

Recommended Posts

Macar au avut device-ul in mana , sunt zeci de review-uri facute doar teoretic , la rezolutie 240p , fara voce..cu o melodie enervanta pe fundal.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Erica Griffin face niște review-uri geniale și Ash de la C4ETech. Asta dacă n-am răbdare să aștept review-ul lui Alex pe care nu-l termin de vizionat la o masă, și mănânc nu mă încurc. :))

PocketNow și Android Authority dar mai mult să fiu în temă.

Referitor la Note 5 personal nu-mi place. Dacă vreau design unibody cu sticlă îmi cumpăr Sony. Am card de memorie și este și rezistent la apă. Nu știu să înot dar nu știi când îl scapi în apă...

În rest rămâne cum am stabilit. Pentru mine lupta finală se dă între G4 și Note 4 și s-ar putea să pic în capcana pielii negre. :D

De acord cu tine, Liviu. Și da, cred ca G4 câștiga.

Dar dacă acel scor de 80000 + în AnTuTu este scos cu adevărat de LG NEXUS 5 2015, atunci jos pălăria!

Trimis de pe al meu Vodafone Smart 6 Prime

Unii inca cred ca scorurile in benchmark-uri conteaza...tare.

P.S. mereu Nexus-urile au scos scor mai mic la lansare fata de celelalte terminale , posibil datorat faptului ca veneau cu cel mai nou android. Acum cred c-au remediat asta..si-or fi dat seama ca oamenii se uita dupa benchmark-uri?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Pentru mine cifrele din benchmark-uri de la un anumit nivel devin irelevate, în special pentru ce activități prestează un device pe care îl folosesc. Nu joc ultimile jocuri, vreau să țină bateria, display-ul să fie decent și camera să fie bună. Slot de card și baterie detașabilă. Dacă este peste 4000 poate să fie capsulată.

Performanța android-ului clean încă este la nivel optim pe device-uri cu SD800 sau chiar 600 (S4 gen), ultimul încă rulează majoritatea jocurilor apărute.

Raportul performanță / specificații începe să se stabilizeze dar unii în lipsă de inovație plusează cu cifre și specificații de rulează fără lag 4 ani în timp ce capsulează bateria care după 2 ani trebuie s-o schimbi și te costă prețul unui flagship la prelungirea abonamentului. Logică.

Se zvoneste ca pe 28 august e posibil sa se lanseze si pentru Europa. Eu fan Samsung ma declar dezamagit de Note 5. Ciudat cat tipul ala de care ziceam ca le butoaneaza inainte a avut dreptate cu lansarea abia in 2016 pentru Romania si Europa. 

Si vroiam sa schimb Note 4-ul, dar nu am cu ce :)

Dacă aș avea Note 4 nici nu mi-ar trece prin cap să-l schimb până la anul pe timpul acesta și nici atunci probabil.

SD820 se zvonește că revine la configurația quad-core, deci n-ai un telefon învechit, ai un telefon legendar. :))

Aseară am aflat și eu de la voi că note 5 a apărut deja, eu așteptându-l în septembrie, așa cum ne-a obișnuit Sammy.

Am văzut review-ul postat aici și m-am dus în gsmarena sa fac un compare.

Din câte văd, nu prea sunt mari lucruri în plus față de 4, din punct de vedere hardware.

Mă întreb cum s-a gândit Sammy că-l poate face pe posesorul de 4 să treacă la 5. Nu prea văd ce oferă 5-ul în plus.

E drept că n-am avut timp de citit, știu doar ce s-a scris aici.

Trimis de pe al meu SM-N910U folosind Tapatalk

Exact așa am văzut și eu pe arena, dar am crezut că e o greșeală, ceva.

Atunci să ne așteptăm să-i crească prețul lui 4, așa ar fi logic, nu?

Asa voi face, Feri, ca n-am de gand sa dau bani degeaba, mai ales ca la mine nu se aplica varianta sa vand modelul prezent, sa pun diferenta si sa-mi iau unul superior. 

Ca am un drac de fata care mi le salta indata ce a batut curierul la usa cu telefonul nou.

Va salut prieteni si colegi!

Inteleg ca nu sunteti interesati de n5,din cei care aveti n4!

Nici eu nu sunt interesat asa cum a iesit.Oricum nu-l iau ca nu sta mai mult de doua luni la mine.Atat am tinut si n4.

Păi nu prea avem de ce sa fim interesați.

Din păcate, a ieșit un telefon care nu are mai nimic în el, încât să mă facă să mi-l doresc.

Lipsa cardului este o gravă problemă pentru mine, pentru că zilnic sunt nevoit să fac destul de multe poze, prin natura activității mele.

Chiar nu am chef să stau zilnic să șterg o parte dintre ele.

Apoi, ca și dimensiuni e la fel, ecranul tot cam acolo. Ce aduce în plus? Un alt design. E prea puțin.

E ceva ofertă la Note 4 la un magazin off-line din Germania la 420 de euro aproximativ. Vărul unui prieten și-a cumpărat și îi trimite unul și prietenului meu iar acesta îi trimite câte 50-100 de euro pe lună. Dacă aveam legătură directă cu cel din Germania poate mă lipeam și eu de o bucată dar așa nu că nu mă cunoaște și nu-ți trimite un necunoscut telefon de 400 de euro pe datorie.

Dacă sunteți pe acolo sau aveți rude, incercați pontul ăsta. Mai pot afla detalii dar momentan nu știu numele magazinului, știu doar că e magazin fizic.

Îmi amintesc topicul despre note 4 de acum un an. Ce discuții, ce polemici, ce frumos era!

Iată că Sammy a reușit să strice topicul despre note 5, așa cum nu a reușit cu niciun alt model de telefon serios, în anii trecuți.

Felicitări, Sammy!

Topicul e nimica toata, dar sa nu-l vedem postand pe Razvan despre cat tine bateria si cat de alb-alb negru-negru e ecranul, asta chiar e o tragedie. Inseamna ca Samsung a esuat mizerabil.

Sent from my LG G3-D855