Clicky

Jump to content

Problema in urma achizitiei lui S6

Recommended Posts

As dori sa imi impartasesc durerea creata in urma achizitiei lui S6 de la QuickMobile. La cateva zile de la primirea telefonului am observat ca nu ii pot face update-ul la soft din aceasta cauza: http://imgur.com/7w9ezNE. Dupa mai multe cautari pe net am realizat ca telefonul poate fi rootat lucru confirmat de faptul ca aveam preinstalata aplicatia SuperSu http://imgur.com/VAB30F0 .In doar 3 zile telefonul avea si cateva zgarieturi pe butonul Home ( bineinteles ca am fost foarte atent cu el) asa ca am depus o cerere de inlocuire pe motiv ca a mai fost folosit inainte.Ieri am primit un mesaj cum ca returul a fost refuzat din cauza acelor zgarieturi si  al unui soc mecanic de pe fata laterala ( care nu exista in momentul in care am impachetat telefonul si l-am trimis). Momentan astept sa primesc coletul prin curier. Credeti ca as mai putea face ceva? Ma gandeam sa ii contactez direct pe cei de la Samsung.

Sa spunem ca ar fi o posibilitate , desi e destul de greu. Ei ti-au vandut telefonul ca si cum ar fi nou si nu cred ca ai filmat sau macar sa faci poze atunci cand ai desfacut pachetul , ca sa demonstrezi ca telefonul a fost folosit de altcineva.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Fie ti-au vandut un resigilat ca telefon nou, fie l-au rootat ei, pentru ca de obicei quickmobile aduce telefoane destinate pietelor asiatice. Cel mai probabil l-au rootat ca sa-ti puna soft european.

Sent from my LG G3-D855

Din pacate, daca se vede ca a suferit un soc mecanic, acest lucru anuleaza garantia, cel putin pe parte de ”schimbat telefon”! In ceea ce priveste softul, daca magazinul a umblat la el, acestia trebuie sa rezolve problema.