Clicky

Jump to content
soare

S6 Edge codat pe anglia?

Recommended Posts

Varul meu a adus din anglia doua s6 edge... telefoanele sunt noi in cutie, cutiile sunt sigilate, imi cere pe unul 2000 de ron.

Problema e ca nu as vrea sa am o surpriza sa fie cumva codat telefonul... sunt telefoane s6 edge codate pe anglia?

Pai varul tau nu stie daca e sau nu codat? Daca l-a luat de la vreun operator , cu contract si dupa a plecat , e codat. Daca tot e varul tau , nu te lasa macar sa-l testezi?

Cel putin , din cate stiu eu , la android e mai usor sa-l decodezi , costa in jur de €10 online sau vreo 100 lei la service(ca na , e mai "nou").

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Desfaci cutia si bagi cartela, nimeni nu cumpara "o mâța'n sac" fara proba...

Trimis de pe al meu SM-N910F folosind Tapatalk

unu e codat pe O2 si unu e codat pe Vodafone in Anglia... nu pot sa intampin probleme cu telefonul? semnal sau alte lucruri? update-uri... etc ...dupa decodare

Edited by soare

Pai dupa decodare iti pui ce soft vrei de pe sammobile si ai update , daca nu vreibsa astepti dupa operatorii de acolo.

Eu zic ca merita , mai dai cativa lei la decodat si ai un adevarat flagship..

Autocorrect prost :)) cum fac sa intru în proprietăți la un mesaj sau o aplicație. ... ca la note 3 era butonul jos în stânga. .. la fel știu ca tineai apasat dar la S6 vad ca nu merge

Edited by soare

Am încercat și cu butonul de înapoi. ...dar nu e

Ma fac de ras pe aici :))

Încă nu am găsit

Și în Chrome cum naiba schimb filele ? :))

post-12578-0-25346300-1439235417_thumb.png

Edited by soare

Urasc chestia aia , nu o inteleg. As vrea sa vad le cineva care foloseste metoda aia , eu nici n-o gasesc , nu merge(testam pe cm 12 , lollipop , ca pe kitkat nu merge).

Intra in setari la chrome(punctele de sus dreapta) ->dezactivezi deschiderea filelor din meniul multitasking.

Nu mai stiu optiunea , am trecut pe kitkat de ceva timp si nu-mi mai apare. Gasesti acolo sa fie cum era.

Vad ca ai semnal , merge pana la urma? E decodat?

Ala e semnalul telefonului... dar nu am cartela în el. ... mai îmi trebuie si nanosim... Maine îl doc la decodat și cred ca poimâine o sa îl iau