Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Deci trebuie sa ma hotarasc saptamana asta ce vreau. Am mai facut un thread dar nu ma gandeam ca o sa scada preturile si acum totul s-a schimbat. ORICUM:

As vrea sa-mi spuneti big flaws de la fiecare (ca poate nu le stiu).

1) Am citit ca bateria la S6 are garantie 1 an si ca odata poti ti-o schimbe gratis (doar bateria e gratis, nu transportul). Se poate asa ceva si in Romania? Si daca nu e gratis, as vrea sa stiu daca peste 1 an, 1 an si jumatate as putea schimba bateria la un GSM fara probleme.   

2) Stiu ca S6 are probleme cu RAM Management. De ce nu fixeaza odata Samsung asta? 3GB RAM si nu poti tine 2 apps in background. Cum o sa folosesc Spotify daca se inchide cand ies din aplicatie? :/

3) De unde sa cumpar carcasa originala de piele pt. G4? Diferenta intre G4 plastic si piele e de 80 de euro, nu merita, macar de-ar fi avut promotia aia din US (la legere un al doilea capac + battery charger + nu stiu ce)

Ce ma atrage foarte mult spre G4 e modul manual de camera (dar nu sunt eu fotograf).

Sincer, partea de estetica a lui G4 nu m-a încântat deloc....

Și asta auzi de la un fan LG ;)

Sent from my LG G3

Chiar nimeni nu poate sa raspunda la una dintre cele 3 intrebari? :/

Ba da. Eu.

1. Unde ai citit ? Unde se schimba? Cine o schimba, Samsung sau vanzatorul ? In primul an ? Si daca in primul an, in ce conditii ? Dupa primul an ? Si daca da, in ce conditii ? Vii cu ceva de care nu a auzit nimeni, nu dai toate datele, dar ne ceri sa-ti raspundem.

2. Aici sunt doua intrebari. La prima Samsung, la a doua cineva care are S6 si foloseste Spotify.

3. Deja am atins norma de 3 de care ziceai, dar totusi, sa raspund si la a patra: nu stiu

Ba da. Eu.

1. Unde ai citit ? Unde se schimba? Cine o schimba, Samsung sau vanzatorul ? In primul an ? Si daca in primul an, in ce conditii ? Dupa primul an ? Si daca da, in ce conditii ? Vii cu ceva de care nu a auzit nimeni, nu dai toate datele, dar ne ceri sa-ti raspundem.

2. Aici sunt doua intrebari. La prima Samsung, la a doua cineva care are S6 si foloseste Spotify.

3. Deja am atins norma de 3 de care ziceai, dar totusi, sa raspund si la a patra: nu stiu

1. Un articol. http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2481605,00.aspE pentru US oferta, dar ma gandesc ca pot schimba si in Europa/ Romania o amarata de baterie.

2. A "doua" intrebare e mai mult retorica, puteai sa-ti dai seama de asta, zic.

3. k.

TL;DR Nu ai raspuns la nici una. :P

Ideea e ca e enervant cand cineva pune niste intrebari pe un forum, de multe ori fara sa dea toate datele cunoscute de el (vezi intrebarea 1) si dupa 6 ore e revoltat ca inca nu i-a raspuns nimeni. Din cate stiu, activitatea pe un forum e benevola. Nu e obligat nimeni nici macar sa raspunda daca stie raspunsul.

Asa ca, retoric sau nu, poti avea macar putina retinere, daca oferirea de informatii necesare si stiute de tine este o problema.

Si da, ai dreptate. Orice oferta din US, din orice domeniu, se regaseste automat in cateva zile (daca nu ore) si in Europa. Iar prima tara in care apare este chiar Romania.

Eu chiar am o stare prietenoasa, nu stiu tu de ce te-ai alarmat asa. In plus, nu m-am referit la oferta ci la posibilitatea de a schimba bateria in sine. 

Nu mai citi printre randuri te rog. Take it as you may.

Edit: Daca impresia pe care postul meu a lasat-o e ca sunt "revoltat", imi pare rau, dar e gresita.