Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Salut , detin un LG F60 D390N si am descarcat un recovery pentru LG F60 doar ca nu era d390n , era alt ceva . Infine , am rootat telefonul cu SuperSU si am instalat recovery-ul .. problema este ca acum nu mai pot intra in recovery pentru ca imi da o eroare .. Si nu ii mai pot da nici setari de fabrica. Cum pot rezolva? ( macar daca as putea sa iid au setari de fabrica.. ) Multumesc pentru ajutor

Am incercat sa instalez TWRP , printru-un program descarcat din google play ( nu mai tin minte cumse numea ) eu doar am pus recovery in card sd  , si am intrat in acel program si l-a instalat singur . Uitati si eroarea:

[5470] fastboot_init()

[5470] Error: allocating emory for ssd buffer

[5570] USB init ept @ 0x8f1e7000

[5590] udc_start()

Ai flash-uit un recovery incompatibil sau cu probleme, cel mai probabil cu Flashify. Nu e grav, n-ai pierdut nimic din el dar e puțin de muncă și îți trebuie un PC cu windows.

Trebuie să instalezi pe pc driverele ADB (cauți modelul pe google + adb drivers) și SDK-ul Android. (http://www.jailbreakeye.com/install-adb-fastboot).

După ce îți recunoaște telefonul trebuie să descarci un recovery corect și să-l instalezi din cmd cu comanda "fastboot flash recovery recovery.img" după ce ai copiat în prealabil recovery.img în folderul de unde ai deschis fereasta CMD.

Cam atât în mare parte.

Bun , acum descarc acel D390n10d_00.kdz ( se descarca ceva mai greu am viteza mica de download :)) )  . Sper sa mearga.. Pentru ca telefonul are memoria interna mica ( pot instala putine aplicatii ) iar in momentul de fata am 5 aplictii instalate si e full , si trebuie neaaparat sa dau setari de fabrica.. Deci o sa revin dupa ce incerc sa il fac. O intrebare as putea sa ii schimb Androidul ? Acum am 4.4.4 KitKat . Dar as vrea ceva mai mic sau mai mare . Deinde care ar rula mai bine :D

Am si eu telefonul in familie , are memorie in jur de un gb. Eu n-am stat sa umblu prin el ca s-a obisnuit asa persoana ce-l foloseste si nu ma lasa sa-i fac root+custom rom.

P.S. Daca gasesti rom AOSP e perfect. Ala l-ar face sa se miste mai ok. Gen cyanogenmod.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

• 3 weeks later...