Clicky

Jump to content

Recommended Posts

• Replies 85
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Doar la telefoane avem pretentii de 4K, la laptopuri merge HD [emoji16]   Trimis de pe al meu LG-D855 folosind Tapatalk

Ieri a venit nebunia. Pana acum nimic de reprosat strict despre produs. CD-ul cu drivere a fost o gluma desul de proasta. Restart dupa fiecare update, in total 17 Carcasa nu e cea mai stralucita, da

Al doilea model l-am comandat eu azi. Revin cu impresii luni dacă sunteți interesați

Cel de la Altex.ro are full hd, 8 gb ram, hard cu 7200 rpm, ram low-voltage, design super si l-am comandat deja. [emoji12] [emoji12]

Trimis de pe al meu Vodafone Smart 6 Prime

Mulțumesc tuturor de păreri![emoji1] [emoji1]

Pe PC , pe laptop e alta poveste.

Pe laptop procesoarele sunt DIFERITE. Procesoarele cu U la sfarsit sunt low voltage ceea ce inseamna ca ai baterie buna , dar si performanta scazuta.

M – procesor pentru laptop (Mobile)

Q – Quad-coreU – Ultra-low power (consum redus)

X – ‘Extreme’

Y – Extreme-low power

H – BGA1364 soket

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Cel de la Altex.ro are full hd, 8 gb ram, hard cu 7200 rpm, ram low-voltage, design super si l-am comandat deja. [emoji12] [emoji12]

Mulțumesc tuturor de păreri![emoji1] [emoji1]

Dar are și I5 dual, care e cu mult în spatele I7-lui 4720HQ. Eu sunt foarte mulțumit de el. Plus ca XX17D are GeForce 950M, modelul de la Altex are 850. In afara de alea 7200rpm ale HDD-ului, nu are nimic în plus, ba din contra.

@Scootch98

Dacă mai așteptam 3 zile ieșeam în câștig cu aproape 100 de lei. Dar asta e...

Lasa , @Mihnea , ala care l-ai luat e cu noroc , nu se strica 30 de ani , se bucura si nepotii de el [emoji3].

Andrei , daca tu esti multumit , e bine. Asteptam impresii.

Revin cu informații: laptopul este superb ca design, zboară pe internet, carcasa este solidă și arată wow, nu am avut nici problemă cu driverele, ce m-a deranjat a fost ca la început după ce am pus Windows 8.1 se mișca prost, dar după ce și-a făcut update-urile totul a mers super. Până acum sunt foarte mulțumit de el, a meritat.[emoji1] [emoji1]

Din păcate, nu am avut timp să joc niciun joc, dar vă anunț atunci.[emoji16] [emoji16]

Da...încă ceva: adună amprentele foarte repede, iar tastatura nu se vede prea bine în întuneric, dar nu știu cine lucrează pe întuneric.[emoji12] [emoji12] [emoji12] [emoji12]

• 2 weeks later...

Am vazut ca trecerea de pe integrata pe dedicata se face in functie de sarcina. Am instalat Asphalt 8 si daca il pun pe extreme e evident ca foloseste GeForce-ul. Il pun pe medium si se potoleste. Nu am problema cu low fps pentru ca nu prea joc mare lucru pe el. Voiam sa gasesc un program cu care sa pot seta ce sa foloseasca in fiecare aplicatie, un fel de Per App Modes de pe Android.

• 5 weeks later...

Care.i cel mai bun laptop pana in 1100-1200 de lei?

Ecran măcar HD,HDD cat mai mare, da ajunge de 500.

Si măcar 4gb de ram si daca se poate sa nu fie ceva firma fantoma...

Eee da, si cum se poate încarcă un laptop in masina?

Exista ceva încărcător special?

Sau ii din ala normal de telefoane?