Clicky

Jump to content
Sp1tfire

Aplicatii email Android

Recommended Posts

Am cautat dupa titlu, stiind ca exista o discutie pe tema asta, dar n-am gasit-o. Ce aplicatii third-party de mail folositi? Eu am decis sa renunt la gmail, pentru ca sincronizarea cu yahoo lasa de dorit. Ramane blocata cel putin o data pe zi si imi haleste bateria. Momentan cochetez cu Cloudmagic si imi place. Are material design, poti adauga orice tip de mail si sincronizarea e in stil push, dar se face in cloud, ei laudandu-se ca nu consuma bateria excesiv. Dupa doua zile de teste cu 5 mailuri sincronizate, tind sa le dau dreptate. Nici nu apare in graficul de consum aplicatia. Are si cateva bile negre aplicatia: nu prea poti customiza nimic legat de perioada de sincronizare sau temporizarea sincronizarii,iar faptul ca toate mailurile trec prin cloud-ul lor poate fi infricosator pentru cei care tin la "security" si "privacy". N-am reusit nici sa setez mailul de exchange de la birou, dar asta poate sa fie o problema particulara, pentru ca n-am reusit sa-l mai setez pe nicio aplicatie de mail, nici chiar pe gmail unde il aveam sincronizat inainte. Deci, recomandati-mi aplicatii de mail, care sa aiba exchange si sa fie moca, pentru ca sunt zgarcit.

Sent from my LG G3-D855

MailDroid.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.maildroid

Am 12 conturi de email.

Gnail.com

Yahoo.com

Inbox.com

Inbox.ru

Două Domenii.ro

Am varianta gratis.

Varianta plătită e 65 lei.

Recomand.

trimis după racheta nevestei cu un alt Tapatalk decât cel de până acum.

Mănânc cai? Qashqai!

Incearca Type Mail. O folosesc de foarte mult timp si sunt multumit de aplicație . La mine contează un lucru foarte mult, si anume ca atunci când șterg un mail din aplicație vreau sa se șteargă de tot din cont , nu sa stau sa intru pe mail pe un desktop si apoi sa stau iar sa șterg mail-uri șterse din aplicație.

Sent from my LG-D855

Interesant si TypeMail. Dupa ce iau legatura cu IT-istii lui peste prajit de la birou sa vad care-i treaba cu serverul lor de nu merge adaugata adresa de mail, o sa ma decid ce aplicatie voi folosi.

Sent from my LG G3-D855

Buna gluma, dar nu. Mergea perfect din aplicatia gmail si din boxer. Dupa ce am sters mailul din aplicatiilea astea, neam daca il mai pot adauga. Nici in astea doua aplicatii, nici in altele. Or fi schimbat serverul, altfel nu-mi explic. Stiu ca atunci cand setam mailul, telefonul ma notifica sa pun un lockscreen cu pin sau model si aplicatia in cauza imi cerea drepturi de administrator. Acum canci. Nu ma notifica nici sa pun lockscreen, nici nu cer drepturi de administrator si nici nu merge adaugat mail-ul. Da eroare de conexiune.

Sent from my LG G3-D855

Dar pe pc-ul de la serviciu îți merge?

Dacă da, intra în setări și vezi acolo ce servere sunt la incoming și outgoing.

Astfel, afli dacă a fost schimbat serverul.

Și eu folosesc Typemail.

Send from non-Apple device and I'm proud of it: Note 4 SM-N910U

Momentan o ard vesel pe-acasa, cand ajung la birou peste doua saptamani o sa ma uit si o sa vorbesc si cu baietii de la IT.

Sent from my LG G3-D855

Aha, esti in concediu paternal :D

S-ar putea sa fie restrictie din exteriorul intranet-ului firmei ? Sa fie nevoie de VPN ? Ai alti colegi care pot accesa de pe telefon din afara ? Sau poate a fost on premise (adica gazduit de firma) si acum e in cloud ? Si cloud-ul poate fi de doua feluri, public sau privat. Sunt multe necunoscute pe care le poti rezolva doar cu IT-ul vostru.

Nu ai citi Innoaxe, "o arde vesel" deci e veselie mare pe la Sp1t.... :D

Sent from my iPlaca using Tapatalk

........................

L.E. Am vrut sa scriu "citit bine"!

Nu-i chiar asa mare veselia cum crede Gasterbeiter A mers cat aveam sincronizat contul in aplicatia de gmail, deci schimbare de server nu cred sa fie, nici restrictie doar pe intranet. Intreb un Dorel de la IT cand revin pe "plantatie".

Sent from my LG G3-D855

Va salut ... as avea nevoie de o aplicatie pe android cu reglaj separat pentru subwoofer. Mentionez ca am o navigatie pe masina pe android si am montat o statie cu un subwoofer si vreau un player din care sa pot regla bass-ul pe subwoofer ... vreau sa se poata modifica separat difuzoarele fata de subwoofer ... daca cunoaste cineva, il rog sa posteze aici ... multumesc

Vise.

Dacă ție semnalul îți iese stânga dreapta nu ai cum să reglezi wooferul din aplicație.

Reglează-l ca mine... Din stație...

trimis după racheta nevestei cu un alt Tapatalk decât cel de până acum.

Mănânc cai? Qashqai!