Clicky

Jump to content

Note 5 - Zvonuri, informatii inainte de lansare

Recommended Posts

Da. După am citit tot articolul ca m-am uitat la poze întâi fiind la munca :)

Exynos 7422 si 4GB Ram

Pacat de lipsa IR-ului, probabil si a usb-ul type C si ciudat ca nu au pus si ei in mijlocul marginii acea locatie pentru cartela.. ar arata mai ok.. in rest mie imi place cum arata Note 5 -ului. Si pacat ca nu vine prea curand in Romania :))

Si din 4GB de ram doar 19% liber :)))? Oare de cati Ram au nevoie cei de la Samsung sau Androidul?

Adevarat ca e prototip, dar parca nu mai e asa mare diferenta..mereu am sperat la chestia ca e prototip si lagul a fost si pe terminalul final :)), de la Note 4 s-a mai remediat problema.

post-111-0-29071400-1438024825_thumb.jpg

post-111-0-72717200-1438024895_thumb.jpg

post-111-0-08581100-1438024900_thumb.jpg

post-111-0-92659500-1438024905_thumb.jpg

post-111-0-65766000-1438024921_thumb.jpg

post-111-0-25171700-1438026041_thumb.jpg

Pana la urma o sa fie usb normal nu type C, deci ca in poze.

Vad ca la One Plus One (baterie 3000mAh) "degeaba" au pus type C ca se incarca in 200 de minute.. deci destul de mult fata Note 4 (al meu se incarca in 90 minute si are tot 3200mAh) sau G4 de exemplu.

Deci Samsung inteleg de ce a ales usb normal.. cica tehnologia QuickCharge nu "se impaca" momentan cu usb-ul type C.. de acolo si timpul mare de incarcare l One Plus Two.

Nu se impaca ala de la One.

And quick charging? At this point, my speculation is that the choice to use USB Type C (not to be confused with USB3.1 - the OnePlus 2 is a USB2.0 device) meant Quick Charge wasn't a viable option. But speculate is all we can really do.

http://www.androidpolice.com/2015/07/27/the-oneplus-two-does-not-support-quick-charging-or-wireless-charging-of-any-kind/

Pentru ca

As outlined by the USB Type-C Cable and Connector Language Usage Guidelines,[8] if a product supports USB Type-C, it does not necessarily support:
- USB 3.1
- USB Power Delivery
The Nokia N1, one of the first hardware products to support USB Type-C, will only support USB 2.0.

http://stiri-telefoane.mobilissimo.ro/samsung/cele-mai-proaspete-fotografii-cu-samsung-galaxy-note-5-sunt-aici-sistemul-de-eliberare-a-stylus-ului-s-a-schimbat_27561.htmlurate rau noile iconite ... chiar nu plac , seamna cu alea de la huawei . Tare curios cat o sa coste note 5 dar mai ales samsung edge + pe care as fi tentat sa-l scumpar .

Asteptam cu nerabdare note 5 dar cred ca Samsung si-a luat lumea in cap. Note 5 e un s6 alungit fara card, fara ir, cu acelasi procesor si aceeași camera. Bateria e mai mare si atât. Rusine Samsung. Cred ca ma orientez spre Nexus de la Huawei daca e sa fie ceva de capul lui. Ps: oare sunt prea pretențios?

Sent from my Vodafone Smart 4 max

Edited by ionutzvip

Adevarat ca momentan Exynos 7422 nu știu cât isi avea locul atata timp cat rivalul 810 e depasit la toate capitolele de Exynos 7420..dar puteau sa aduca totusi mai multe chestii noi.

Momentan sunt zvonuri, dar sa vii cu telefon aproape identic cu S6 cam "urat".

Pai 3000 mAh bateria la S6 Edge+, lafel si pe Note 5.. nu inteleg.

Nu esti pretențios, dar de ce ai cumpara  Note 5-ul, gen cum am eu Note 4 sa mai dau si 1000 de lei in plus pentru o baterie mai mica, fara card, fara capac detasabil, baterie care se nu poate schimba (doar in service si cu vreo 200 de lei + ai pierde si garantia de a-i face-o pe cont propriu).

Sa nu mai zic in caz de se blochează :)) ce faci cu el? Chiar si fara IR.. totusi ma asteptam acolo un senzor nou al camerei foto, procesor nou, etc.

Se vede ca e perioada de concedii e mult prea  liniste pe aici .... Pareri ceva despre note 5 si S6 Edge+ ??  Eu unu m-am blocat pe S6 Edge+ ... pe bune zic .... nu vreti in G3 ? :))). S6 Edge+ chiar iese din tiparul cu care ne-am obisnuit de ceva vreme si el iese in evidenta cu marginea aia , cel putin pentru mine...

Da din păcate e extrem de scump... :( ce vreau sa mai zic e, nu vi se pare spatele de la note 5 ca seamănă cu un spate de la G3??(ma refer la acele mergi curbate) Pe mine acolo ma duce cu gândul cand il vad. Da, cam asta astept si eu sa vad cu ce vine nexus anul asta. Oricum momentan sincer pe primul loc e acest edge plus și dacă as avea posibilitatea sa-l achiziționez nu cred ca as sta foarte mult pe gânduri iar la note 5 as zice pas ...

LE: Da ai dreptate cu tastatura aia, si chiar nu ii vad rostul . De ce as vrea o  tastatura fizica querty pe un smartphone/phablet ..... cand e pusa tastatura aia seamana cu sony ericsson PDA

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

post-24-0-07273900-1439502653_thumb.jpg

Deci ce părere aveți acum de acel Colo :))?

Ca erau persoane care anul trecut și acesta erau sceptici.

Eu am zis de pe în prima postate despre acest topic ca se zvonește ca Note 5 va veni în 2016. Părea o nebunie și o aberație și se pare ca a avut dreptate.

Cred ca pentru prima data Samsung-ul face tot posibilul sa arunc ochii spre altceva( alta companie) sau sa îmi păstrez telefonul.

Aceeasi parere despre Colo, un pamfletar. Aceeasi parere despre Samsung, o abureala. Move on, nothing to see here

Astept cu acelasi "interes" Galaxy S6+ Core Prime Ultra peste maxim o luna, cu aceleasi specificatii dar cu ecran de 5.8 si baterie de 3050 mAh.

Sent from my LG G3-D855

Cu sticlă pe spate? Am pus mâna pe un S6 Edge, după care m-am dus repede să mă spăl, pentru că îmi dădusem seama cât de mulți au pus mâna pe el înaintea mea. După câte amprente avea. Ziceai că e fișet cu amprente de la Poliție.

Da, o să spuneți că huse. Atunci pentru ce lăudăm design-ul?

Care acoperă sticla de pe spate, nu ? Mă întreb dacă a făcut cineva un studiu, să aflăm câți dintre utilizatorii celor n generații de Xperia își țin telefoanele nude?